Buradasınız:

25 -February -2018 - 00:55

Okul Görselleri

niagara park.jpg

Bizden Haberler

Reklam

 

Carl Duisberg

 

Carl Duisberg Centren 45 yılı aşkın süredir uluslararası dil alanında hizmet vermektedir. Carl Duisberg Centrenin dil kursları Berlin, Köln, Münih ve Radolfzell am Bodensee’de gercekleşir. Carl Duisberg Centren’de dersler, uygun yüksek öğrenim diplomasına sahip çalıştırıcılar tarafından verilir. Kurs başlamadan önce yapılacak olan bir seviye belirleme sınavı ile kursiyerin dil seviyesi belirlenir. Kurs sonunda katılım belgesi verilir. Bunun dışında kursiyer, performansındaki ilerlemeyi kurs programının değişik servislerinde uluslararası olarak kabul görmüş olan telc sınavları ile belgelendirebilir. Derslerde kullanılan tüm kitap ve materyaller ücretsiz olarak verilip, kurs bitene kadar kursiyerlerde kalır. Carl Duisberg Centren ile uzun süreli bir Almanca kursu, Almanya turu haline getirilebilir. Bir kurs yerinde 4 hafta kalındıktan sonra başka bir Carl Duisberg Centrum’una geçiş yapma olanağı vardır. Çeşitli kurs yerlerine (ve gerekirse konaklama yerlerine) asgari 4 hafta devam edilip, sadece bir sonraki kurs yerine gidiş ücretini karşılamak yeterlidir.

EĞİTİM PROGRAMLARI:

Ø ALMANYA’DA YETİŞKİN VE GENÇLER İÇİN

ALMANCA  VE İNGİLİZCE

OKULLARIN YERİ:

BERLİN:

Berlin milyonluk bir metropol, eyalet başkenti, yönetim merkezi ve kültürlerin yaratıcı kaynaşma noktasıdır. Berlin Carl Duisberg Centrum, şehir merkezinde yer alır ve tipik bir Berlin iç avlusunda konumlanmıştır. Yaya olarak sadece birkaç dakika içerisinde şehrin birçok görülmeye değer yerine ulaşabilinir. Carl Duisberg Centrum’a şehrin her noktasından rahat ve hızlı bir ulaşım olanağı vardır. Okulun dokuz dersliği, bir medya merkezi, bir internetcafe ve dil kursu kursiyerinin en sevdiği buluşma noktası niteliğindeki kantini bulunur.

KÖLN:

Köln şehrinin her damak tadına hitap ettiği bir şeyleri muhakkak vardır. İster Ren’in kıyısında turlarken veya istenirse üniversite semti Quartier Latin’in eski üniversite birahanelerinde olsun dünyaca ünlü Köln Katedralinin tüm çevresinde hayatın nabzı atar. Köln Carl Duisberg Centrum ve Carl Duisberg Centren şehir merkezinin kenarında merkezi bir konumda yer alır. Kısa bir yürüyüşle katedrale veya şehrin eski yerleşim merkezine ulaşılır. Metro ve tramvay ile tren istasyonuna veya havalimanına ulaşılabilinir. Köln kurs merkezinin büyük kısmında klimalı derslikler ve bir medya merkezi bulunur.

MÜNİH:

Münih hem bir dünya şehri hem de milyonluk bir köy olarak tabir edilir. Almanya’nın en büyük üçüncü şehri olup, mimari açıdan genel bir sanat eseridir. Marien Meydanındaki gotik Peters Kilisesi’nden Nymphenburg Şatosu’na ve ultra modern BMW Kulesi’ne kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Münih Carl Duisberg Centrum şehrin batısında, şehir merkezine yakın bir yerde bulunur ve kamu trafik araçları ile ulaşım çok rahattır. Hemen yakınında meslek yüksek okulu bulunur. Kendine ait bir öğrenci misafirhanesi bulunan kurs merkezinde, on adet seminer odası, bir medya merkezi ve bir de parti salonu vardır. Ayrıca öğleden önceleri ufak çaplı yemek ve içecek servisi yapan kafeterya dil kursiyerlerinin rahat etmesini sağlar.

RADOLFZELL AM BODENSEE:

Radolfzell İsviçre sınırına yakın bir yerde, Almanya’nın en güzel tatil bölgelerinden birinde yer alır. Direkt göl konumundan dolayı, çok fazla gezi ve spor olanakları mevcuttur. Büyük bir pazar meydanına sahip olan, arabanın bulunmadığı eski yerleşim merkezi ve geç gotik Münster, keyifli lokantalar ve sokak kafeteryaları ile ayrıca göl kenarında uzun sahil gezintileri yapılacak bir yerdir. Radolfzell Carl Duisberg Centrum hemen şehir bahçesinde yer alır ve manzarasında eski yerleşim merkezi bulunur. Bina 1903 yılında inşa edilmiştir. Burası oldukça rahat ve tüm dünyadan arkadaşlar edinebilecek bir yerdir. Bu küçük, özel okulda sekiz derslik, küçük bir kafeterya, bir bilgisayar odası, ayrıca bir parti salonu bulunur. Kursiyerlerin çoğu küçük gruplar halinde okula ait misafirhanede konaklarlar.

KONAKLAMA: Kalınacak yer Carl Duisberg Centrum üzerinden ayırtılır, Carl Duisberg Centrum hizmet ekibi bu organizasyonu yürütür. Aile yanında ortak konaklama ya da daire de konaklama arasında seçim yapma olanağı vardır.

Aile Yanında Konaklama: Kurs yerlerinin tümünde, bir aile yanında kalınabilinir. Bu aileler tek kişi yaşayan ya da çocuklu aileler olabilirler. Yanında kalacağınız aile seçiminize göre ya şehir merkezinde ya da banliyölerde yaşayabilir. Bir kişiden fazla öğrencinin konaklayabildiği evlerde aynı dili konuşan öğrenciler bulunmaz. Aile yanında konaklama yapan öğrenciler yarım pansiyon (kahvaltı ve akşam yemeği) rezervasyonu da yaptırabilirler.

Ortak Kullanımda Bir Oda: Konaklama için bir ev başka öğrencilerle paylaşılacaksa, Berlin veya Köln’deki ortak konaklamada bir oda opsiyonu seçilir. Tek kişilik odalar diğer öğrencilerle birlikte mutfak, banyo ve tuvaletler paylaşımlıdır. Temizlik konusunda herkes sorumludur. Yemekler ortak ya da bireysel hazırlanabilir.

Misafirhaneler: Münih, Radolfzell ve Belin’deki okulların misafirhaneleri mevcuttur. .Köln’de bu hizmet sunulmaz. Odalar amaca uygun olarak hazırlanmıştır. Her katta duş ve tuvalet, oturma odası ve mutfak bulunur.

Daireler: Berlin, Köln ve Münih’de bulunur. Burada tek bir odadan daha fazla konfor sunulur. Her odada banyo ve mutfak vardır.

Ticari Daireler: Köln ve Münih’te bulunur. Ticari daireler yüksek donanıma sahiptir.

Ø GENEL ALMANCA KURSLARI

Carl Duisberg’de standart kurslar Avrupa ortak dil kriterlerine göre A1 – A2 – B1 – B2 – C1 olmak üzere 5 kurdan oluşur. Her biri toplamda 120 ders saatidir. Toplam 600 ders saatinden oluşan genel Almanca programlarını tamamlayan öğrenciler ileri düzeyde özel amaçlı programlara devam edebilirler. Berlin, Köln, Münih, Radolfzell am Bodensee şehirlerindeki okul seçenekleri mevcuttur. Tam yıllık kurs seçeneği 18 yaşından itibaren olan kursiyerlere hitap eder. 2 veya 3 haftalık kurslar mesleki veya güncel hayatı kolaylaştıracak şekilde düzenlenmiştir. Uluslararası şirketlerin ve organizasyonların uzman ve yönetim personelleri için, öğrenmenin yoğun, bireysel çalışma ve hızlandırılmış kurslar için kayıtlar yapılır. Sadece bir Yoğun Kurs Artı ile birlikte kombine olarak kayıt yapılabilen modül ve ek programlar öğrenme başarısını tamamlar.

DİLLER İÇİN AVRUPA REFERANS ÇERÇEVESİ:

A1 – A2 = Temel Dil Kullanımı            > 6 Hafta

B1 – B2 = Bağımsız Dil Kullanımı        >  (B1 - 6 Hafta / B2 - 8 Hafta)

C1 – C2 = Yetkin Dil Kullanımı           >  8 Hafta

Ø YETİŞKİNLER İÇİN ALMANCA

YOĞUN KURS ARTI: Yoğun kurslar hedefe yönelik ve kısa zamanda ilerleme sağlamak isteyen kursiyerler için hazırlanmış programlardır. Yoğun kursların standart kurslardan farkı mesleğe göre güncel konularla çalışma olanağı sağlamasıdır. Haftada 25 ders saati, min. 5 – maks. 10 kişilik sınıflar, bir kur 150 saattir.

YOĞUN KURS EKONOMİ ALMANCASI:

AT – C1 = Genel Dilsel

telc Sınavları B1 – B2 – C1

Grup dersi artı bilgisayar ortamında kendi başına öğrenilenlerin pekiştirilmesini sağlar, ayrıca ekonomi Almancası ve mesleki alanlarla ilgili konular, müşteri telefon görüşmelerinin yapılması, rapor hazırlama veya görüşme ve pazarlık yapılması da program dahilinde yer alır. Bu kursta, Ekonomi Almancası Sınavına (PWD) hazırlanıp, kursun bitiminde bu sınav verilir. Haftada 24 ders saati, C1 dil seviyesinden itibaren, min. 5 - maks. 15 kursiyer. Bu program için Berlin, Köln, Münih, Radolfzell am Bodensee’ye kayıt yapılır.

HIZLANDIRILMIŞ KURSLAR: Hızlandırılmış kurslarda grup çalışmalarının avantajları, özel dersin ayrıcalıklı olanakları ile birleştirilir. Bir grupta iletişimin zenginlikleri ve özel dersin kursiyerlere özgü ağırlıklı noktaları ele alınır.

ÇALIŞMA PROGRAMI: Haftada 24 ders saati ilaveten 5 veya 10 ders saati Bireysel Çalışma, Grup çalışmasında min. 5 - maks. 15 kursiyer / tek kişi. Yıllık rezervasyon yapılabilir, asgari bir hafta. Berlin, Münih, Köln, Radolfzell am Bodensee’ye kayıt yapılır.

BİREYSEL ÇALIŞMA – MESLEK VE KARİYER İÇİN ALMANCA: Bireysel Çalışma programında, çalışmadan önce ihtiyaç analizi ve öğrenme süreci, konulan hedefler en iyi şekilde dikkate alınır. Talep üzerine kursiyere ait materyaller çalışmaya dahil edilir. Çalıştırıcıyla yenilen öğle yemekleri öğrenme başarısında katkı sağlar.

BİREYSEL ÇALIŞMA PROGRAMI: Haftada 20 veya 40 ders saati, yıllık rezervasyon yapılabilir, asgari bir hafta. Berlin, Münih, Köln, Radolfzell am Bodensee, ayrıca Hannover ve Saarbrüken’e de kayıt yapılır.

ÇALIŞTIRICININ EVİNDE YAŞAMAK VE ÖĞRENMEK: Tek bir çatı altında yaşayarak öğrenmek, Bireysel Çalışma direkt olarak çalıştırıcının evinde yapılır. Bu program, kursiyer için hızlı, etkili ve zevkli bir şekilde Almanca’yı geliştirmek için mükemmel bir fırsattır. Dersin kapsamı bizzat kursiyer tarafından belirlenir. Anlaşmaya göre haftalık ders saati sayısı, çalıştırıcının evinde tam pansiyon konaklama, yıllık rezervasyon yapılabilir, asgari bir hafta. Berlin, Münih, Köln, Radolfzell am Bodensee’ye kayıt yapılır.

 

SINAVLAR: Öğrenmedeki ilerlemeler, haftalık testler ile sınanır. Kursun devamında ilaveten uluslararası olarak kabul görmüş Yabancı Dil Almanca sınavına katılınır. Uzun süreli kayıt yaptıranlar için B1 ve B2 sınavları, ilgili yeterlilik seviyesine ulaşılması ile kursun sabit bir parçası niteliğindedir ve fiyata dahildir. Eğer Almanya’da üniversite eğitimi almak isteniyorsa, bu durumda TestDaF sınavı ile üniversiteye kabul edilmek için gerekli olan dilsel koşullara sahip olunabilir. Yabancı dil olarak Almanca için aşağıda belirlenmiş olan sınavlara tüm Carl Duisberg Centrum’larında girilebilinir.

Sınavlar                                                           Hangi Seviyeden Sonra Ulaşılabileceği

Almanca Sertifika (telc Almanca B1)                                  B1

telc Almanca B2                                                              B2

telc Almanca C1                                                              C1

TestDaF                                                                      B2 ila C1

Uluslararası Ekonomi Almanca’sı Sınavı (PWD)                     C1

Ekonomide Yabancı Dil olarak Almanca Test (WiDaF) A2’den itibaren tüm seviyelerde

Ø ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK KURSU

Yüksek öğrenime başvuranlar kendi ülkelerinde elde etmiş oldukları yüksek öğrenime giriş yetkisi ile Almanya’da direkt olarak yüksek öğrenim yapma hakkına sahip olurlar. Üniversiteye hazırlık kursları, Almanya’da lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için hazırlanmış programdır. Bir akademik yıl olarak planlanmıştır ve 6 kur’dan oluşur. Temel Almanca eğitiminden başlayıp ileri seviye bilgi edinmeye kadar devam eder. Okuma, yazma, konuşma ve dinleme bölümlerini içerir. Öğrenciler isterlerse B1 seviyesinden itibaren Almanya’da Münih, Köln ve Berlin’de bulunan kurslara katılabilirler. Bir Yoğun Kurs Artı’da kursiyerler, dilsel koşulları kazandıktan sonra TestDaF veya DSH sınavından önce ekstra bir test çalışması hedefe yönelik olarak sınavların formatına hazırlanırlar. Alman yüksek okulunda istenilen alanda bir yüksek öğrenim yeri konusunda aracılık yapılması konusunda, Carl Duisberg Centren’in Access yerleştirme servisleri hizmet sunar. Carl Duisberg Almanya’daki tüm devlet ve özel okullar ile iş birliği içindedir. Öğrencinin giriş koşulları uygun ise, Almanya’daki 350’yi aşkın öğrenim okulları arasından çok çeşitli yüksek öğrenim dalları ve yüksek öğrenim yerleri arasından seçim yapılır. Haftada 25 ders saati, min. 5 -  maks. 10 kursiyer, bir kur 150 saattir.

DİLSEL VE MESLEK LİSANI MODÜLLERİ: Küçük gruplar halinde telaffuz ve iletişim yeterliliğinin düzeltilebilmesi, meslek ile ilgili beceriler üzerinde bir sınava veya mülakata hazırlanılması isteniyorsa fonetik olarak hedefe yönelik telaffuz çalışmalarına kayıt yaptırılmalıdır. Yoğun Kurs Artı’ya ilave A1 Dil seviyesinden itibaren, haftada 4 ders saatinden 4 hafta, min. 4 - maks. 8 kursiyer. Berlin, Münih, Köln, Radolfzell am Bodensee’ye kayıt yapılır.

İŞLETİŞİM YETERLİLİGİ ÜZERİNE ÇALIŞMA: Günlük yaşam ve mesleki durumlardaki aktif sözlü iletişim yeterliliği ve yüksek bir kursiyer aktivitesine ön planda yer verilen bir çalışmadır. Böylece konuşmalara aktif olarak daha iyi katılabilir veya bir konferansta grafik ve istatistikleri açıklayabilirsiniz. Konuşma güçlüklerinin giderilebilmesi, dilsel ifadeler üzerinde çalışılması Almanca konuşulan ortamlarda daha güvenli bir şekilde adım atılmasını sağlar. A2 Dil seviyesinden itibaren, haftada 4 ders saatinden 4 hafta, min. 4 - maks. 8 kursiyer. Berlin, Münih, Köln, Radolfzell am Bodensee’ye kayıt yapılır.

İŞ YERİNDE ALMANCA: Bu modülde, mesleki hazır oluşluklar üzerinde çalışılır. Çalışılan şirketin ürün ve hizmetlerinin sunumu, mesleki yeterliliğin tanınması, görüşme ve ticari pazarlıklara aktif ve başarılı bir şekilde katılınması, kültüre özgü görgü ve davranış şekillerinin ele alarak geliştirmesini hedefler. Yoğun Kurs Artı’ya ilave, B1 Dil seviyesinden itibaren, haftada 6 ders saatinden 4 hafta, min. 4 - maks. 8 kursiyer. Berlin, Münih, Köln, Radolfzell am Bodensee’ye kayıt yapılır.

telc B1, B2 ve C1 SERTİFİKASI İÇİN SINAV HAZIRLIĞI: Carl Duisberg Centren, telc – The Europcan Language Cerfiticates’in ortaklarından olup, telc B1, B2 ve C1 sertifika sınavına hazırlanmak isteyen kursiyerler için bu modülleri sunar. Mümkün olan en iyi sonuca ulaşılması için, stratejinizin geliştirmesini sağlar. Kursiyerin kendisini en iyi şekilde ifade etmesini veya bir grafiğin yorumlanmasında en doğru ifade şekillerinin kullanılmasını sağlar. Yoğun Kurs Artı’ya ilave, B1 ile C1 seviyelerinde (seçilen sınava göre), haftada 6 ders saatinden 4 hafta, min. 4 - maks. 8 kursiyer. Berlin, Münih, Köln, Radolfzell am Bodensee’ye kayıt yapılır.

ULUSLARARASI EKONOMİ ALMANCASI SINAV HAZIRLIGI (PWD): Carl Duisberg Centren, Goethe Enstitüsü ve Alman Ticaret ve Sanayi Odası Günü (DIHK) ile birlikte, Uluslararası Ekonomi Almancası sınavını sunar. Bu sınav ile adaylar, Ekonomi Almancası alanında başarılı bir şekilde iletişim kurabildiklerini kanıtlarlar. Yoğun Kurs Artı’ya ilave, C1 dil seviyesi, haftada 6 ders saatinden 4 hafta, min. 4 - maks. 8 kursiyer. Berlin, Münih, Köln, Radolfzell am Bodensee’ye kayıt yapılır.

MÜLAKAT ÇALIŞMASI: Bu modül Almanya’da müracaat belgelerinin olağan standartları hakkında bilgi verir. Böylelikle özgeçmiş, motivasyon yazısı ve başka belgeleri, istenen kalitede bağımsız bir şekilde hazırlanabilir. Yoğun Kurs Artı’ya ilave, B2 Dil seviyesinden itibaren, haftada 6 ders saatinden 4 hafta, min. 4 - maks. 8 kursiyer. Berlin, Münih, Köln, Radolfzell am Bodensee’ye kayıt yapılır.

STAJ KONUSUNDA ARACILIK: Yurt dışında stajını yaparak tamamlamak çok özel bir deneyimdir. Bu seçenek AB Ülkeleri, İsviçre ve Japonya’dan gelen ve stajlarını Almanya’da tamamlamak isteyen kursiyerler için söz konusudur. İyi Almanca dil bilgisinin edinilmesi ve belgelenmesinin gerekli olduğu, minimum 1 aylık bir Yoğun Kurs Artı tamamlandıktan sonra, Carl Duisberg Centren adayın mesleki açıdan gerekli yeterliliğe sahip olması halinde, onlara birçok sektörde staj yeri bulunması konusunda aracılık eder.

Servis Hizmeti; B2 dil seviyesinden itibaren hizmet, bir staj yerinin bulunmasında aracılık görevini üstlenmeyi kapsar.

SPORTİF VE KÜLTÜREL AKTİVİTELER İLE İLAVE PROGRAMLAR: Carl Duisberg Centren, Almanya’yı ve kurs yerlerini daha da yakınlaştıracak farklı kültürel ve sportif ağırlık noktalarına sahip ilave programlar oluşturmuştur. Almanca bilgisinin derinleştirilmesi ve misafir olarak kalınan ülkenin yeni yönlerini öğrenme olanağını sunar. İlave programlar, iki hafta veya altı ay kalınması ile bağlantılı olmaksızın, herhangi bir Carl Duisberg Centren Almanca Kursu’na ilaveten rezerve edilebilir.

ALMAN TARİHİ: Başkent Berlin’de 20. yüzyılın izleri ile vardır. Swingin’Twenties’lerin görkemli yapıları ve Nazi Diktatörlüğünün kalıntıları, Efsanevi Checkpoint Charlie gibi abide yerleri, Berlin Duvarı anıtlarını, DDR Müzesi’ni ziyaret etme şansı bulunur.

İlave Program; Berlin’de haftada 2 gezi, her birine dilsel hazırlık ve konu hazırlığı yapılır. Haftada 6 saat, haftalık kayıt yapılır, min. 3 kursiyer. Berlin’de kayıt yapılır.

MYTHOS KRAL LUDWİG II: Çok zengin bir program ile romantik-depresif masallar kralının izlerine rastlanır. Öğleden sonra yapılan derslerde onun hakkında çok şeyler okunup, duyulacak ve keşifler yapılacak. Kral Ludwig II’nin yaşamının en önemli noktalarına gidilip, Nymphenburger Şatosu’ndaki doğduğu oda, Münih Köşkü ve Ulusal Tiyatro, Neuschwanstein ve Herrenchiemsee Şatoları, ayrıca Ludwig’in Starnberger Gölü’ndeki ölüm yeri. Bavyera’nın romantik geçmişi planlanan gezilerin dahilindedir.

İlave Program; 3 çevre gezisi ile dilsel hazırlık ve konu hazırlığı ile 4 keşif, 2 hafta için 12 ders saati kayıt yapılır, min. 2 kursiyer. Münih’ten kayıt yapılır.

SANATSAL ŞEHİR KÖLN: Programda dünyaca ünlü Roma-German Müzesi, Wallraf-Richartz Müzesi ve Ludwig Müzesi ziyaret edilir. Bunun dışında Götik Katedrali ve Roma Kiliseleri’nde yapılacak olan keşifler, sakral mimarisine ilişkin enteresan izlenimler yaratır.

İlave Program; Köln’de haftada 2 gezi, her birine dilsel hazırlık ve konu hazırlığı yapılır. Haftada 6 saat, haftalık olarak kayıtlar yapılabilir, min. 2 kursiyer. Köln’den kayıt yapılır.

SANAT ŞEHRİ MÜNİH: Münih ve Yukarı Bavyera’da çok sayıdaki müzeler, önemli ekspresyonist koleksiyonlar sergilendir. Ünlü sanatçı grubu Mavi Süvari Münih, Murnau ve başka Yukarı Bavyera kasabaları ile sımsıkı bağdaşmış durumdadır. Münih’deki birçok müzelerin ziyaretleri ve Münih’de yaşamış olan birçok ünlü sanatçının yaşamı ve eserleri hakkında bilgi edinilir.

İlave Program; 3 çevre gezisi Münih’de dilsel ve konu hazırlıklı 4 keşif, 2 hafta için 12 ders saati için kayıt yapılır, min. 2 kursiyer. Münih’de kayıt yapılır.

KLASİK MÜZİK: Klasik Müzik ilave programı dil öğrenimini çok özel bir türde müzik deneyimi ile birleşir. Burada kalınan süre esnasında seçkin müzik tiyatrolarında veya konser binalarındaki (Filarmoni, Alman operası, Unter den Linden Devlet Operası, Tuhaf opera, Konser Binası) gece organizasyonlarına katılınır. Carl Duisberg Centrum gerçekleştirilecek olan konser ve opera ziyaretlerine dil ve konu bakımından kursiyerlerini hazırlar.

İlave Program; Haftada 1 gece etkinliği, dilsel ve konu bakımından uygulamalı, haftalık kayıt yaptırılır, min. 2 kursiyer. Münih’ten kayıt yapılır.

REN’DE BAĞCILIK: Köln Carl Duisberg Centrum, çok eski bir kültür ürünü olan bağcılık öğretilir. Programda bölgenin bağcılık bölgesine gezi ve bir şarap müzesi ziyareti, ayrıca şarap mahzeninde şarap tadımı yer alır.

İlave Program; Köln’deki şarap müzesine ziyaret ve bağcılık bölgesinde gezinti yapma, buna şarap mahzeni ziyareti ve şarap tatlarına bakmakta dahildir, her birine dilsel hazırlık ve konu hazırlığı yapılır.

2 haftalık kayıt yapılır, min. 4 kursiyer. Köln’den kayıt yapılır.

ADVENT ÖZEL: Almanya’da Noel; Işık Bayramı ve Çam Ağacı, Noel ürünleri ve geleneksel sanatlar. İster Nürnberg’deki dünyaca ünlü Christkindlmarkt veya isterse Dresden’deki en eski Noel Pazarından birine yapılacak olan ziyaret sırasında geleneksel el sanatları ve süslü Noel kurabiyeleri ile Noel dekorasyonlarını görülür. Bunların arasında bir de orta çağa ait bir Noel pazarı yer alır. Ayrıca Radolfzell’de ekstradan birlikte kurabiye pişirilip, Alman Noel şarkıları öğrenilir.

İlave Program; Kasım ayının sonundan itibaren haftalık olarak kayıt yaptırılabilir, min. 3 kursiyer.

RADOLFZELL AM BODENSEE’DA AÇIK HAVA AKTİVİTELERİ: Bodensee Bölgesi tüm yıl boyunca, su ve karada sportif faaliyetlerde bulunmak için heyecan verici olanaklar sunar. Göl kenarında paten, bisiklet veya koşarak Reichenau Adası’na gidilir veya Hochseilgarten’de bir tırmanma macerası yaşanabilir.

İlave Program; Özel koç tarafından belirlenmiş olan aktivitelerin hazırlanması ve aktivitelerde refakat edilmesi, her bir öğleden sonraları veya hafta sonları takribi 4 saat aktivite başına kayıt yaptırılabilinir, min. 1 kursiyer. Radolfzell am Bodensee’den kayıt yapılır.

KIŞ ÖZEL: Kış özel ilave programı ile hafta sonları Alp’lere çıkılır. Bir kayak rehberi eşliğinde iyi bir şekilde eve dönüş yolculuğu garanti altına alınır.

İlave Program; Kayak bölgesine gidiş ve tekrar kursa dönüş, kayak belgesi. Ekstra ücret ile yapılabilir; Kayak aletleri, kıyafetleri ve kayak kursu verilir. 1 gün (cumartesi veya Pazar), min. 1 kursiyer. Münih ve Radolfzell am Bodensee’dan kayıt yapılabilir.

Ø ÇOCUKLAR VE GENÇLER İÇİN PAKET PROGRAMLAR

Carl Duisberg Centrum, “Dil öğrenmek ve tadına varmak” sloganı ile Radolfzell am Bodensee’de çocuklara ve gençlere paket program halinde çok zengin tatil kursları sunar. Çok uluslu karışık gruplar halinde ve çok çeşitli boş zaman etkinlikleri Almanca kursunda, Almanca öğrenmek hızlı bir şekilde gerçek bir maceraya dönüşebilir.

15 YAŞINDAN İTİBAREN OLAN GENÇLERE YAZ TATİL KURSU: 15 yaşından itibaren olan kız ve erkek çocukları bir araya gelir ve motive edilmiş bir şekilde Almanca öğrenirler, ilaveten spor yapıp gezerler veya serbest olarak bir şeyler yaparlar. Yüzme, plaj voleybolu, Inliner sürmenin dışında, tırmanma veya bisiklet turları yapmak gibi etkinliklerde programda yer alır. Cumartesi günleri ilaveten Freiburg, Stuttgart, Münih veya Rust Eğlence Parkı’na geziler düzenlenir.

GENÇLER İÇİN PAKET PROGRAM: Tüm seviyeler için, haftada 24 ders saati Almanca çalışma, min. 5 - maks. 15 kursiyer. Carl Duisberg misafirhanesinde veya seçkin aile yanında konaklama alternatifi, kurs günleri tam pansiyon hafta sonları yarım pansiyondur. Yazın Radolfzell am Bodensee’den kayıt yaptırılır.

YAZLARI 10 İLA 15 YAŞ ARASI ÇOCUKLAR İÇİN FUTBOL KAMPI: Carl Duisberg Centren’in uluslararası futbol kampı, FC 03 Radolfzell Futbol Klübü’nün kulüp binasında yapılır. Futbol antrenmanlarında gençler topluluk içerisinde aktif bir rol alır ve takım ruhunu ve sosyal yeterliliklerini oluşturmayı öğrenirler.

ÇOCUKLAR İÇİN PAKET PROGRAMLAR: Yeni başlayanlar için değil, en azından A1 seviyesinde ön bilgi gerekir, haftada 20 ders saati çalışma, min.8 - maks. 15 kursiyer. Futbol kampında FC 03 Radolfzell Clup binasında konaklama, kurs günleri tam pansiyon, hafta sonları yarım pansiyon. Yazları, Radolfzell am Rodensee’den kayıt yapılır.

15 YAŞINDAN İTİBAREN OLAN GENÇLERE KIŞ ÖZEL: Bodensee’de kış aylarındaki Almanca kurslarının yanı sıra Alpler’de hafta sonları kar ve buz sporları yaparak değerlendirileilinir. Spor aletleri ve spor kıyafetlerinin kiralanması Carl Duisberg Centrum tarafından organize edilir. Bölgedeki en özel kültür olaylarından biri de sezon sonunda yapılan karnaval günleridir.

GENÇLER İÇİN PAKET PROGRAMLAR: Tüm seviyeler için; haftada 24 ders saati Almanca çalışma, min. 5 - maks. 15 kursiyer. Carl Duisberg misafirhanelerinde veya seçkin ailelerin yanında konaklama, kurs günlerinde tam pansiyon, hafta sonları yarım pansiyon. Ocak ile mart ayları arasında Radolfzell am Bodensee’den kayıt yaptırılır.

OKUL SINIFLARI VE GRUPLARI İÇİN PROGRAMLAR: Alman dili, tarihi ve kültürü hiçbir yerde Almanya’da olduğu gibi, bu kadar yoğun ve canlı bir şekilde tanınamaz. Okul sınıfları, üniversite ve diğer eğitim gruplarına Carl Duisberg Centren hedef gruba özel olarak uyarlanmış çerçeve programlı dil kursları sunar.

Sunulan Seçeneğin Kapsamı; Dil bilgisini düzeltmek için amaca yönelik Almanca dersi, çeşitli gezi ve müze ziyaretleri arasında seçim yapma olanağı, Alman dilini, kültür ve tarihini canlı olarak öğrenme şansı, ülke ve insanları tanımak.

ALMANYA’DA OKULA GİTMEK: Almanya’da bir dönem veya tam yıl boyunca bir devlet okuluna veya yatılı bir okula gidilmesi suretiyle her geçen gün daha fazla ebeveyn çocuklarına kariyer yolunda önemli bir avantaj sağlama ya da onlara Almanya’daki okul ve yüksek öğrenim perspektifini gösterme konusunda yardımcı olmak ister. Bu konuda Carl Duisberg Centren tecrübeli ve güvenilir kadrosuyla gençlere ve ebeveynlere destek olur.

DEVLET OKULLARI VE YATILI OKULLAR KONUSUNDA ARACILIK: Carl Duisberg Centren, Almanya’da yabancı öğrenciler için High School Programları konusunda aracılık yapar. Bu konuda tüm Almanya dahilinde bir Alman Lisesinde veya bir genel okulda yarım dönemlik veya bir yıllık konaklama alternatifleri sunar. Okula başarılı bir şekilde devam edebilmek için öğrenciler yeterli dil bilgisine sahip olup olmadıklarını belirlemek için sınava tabii tutulurlar. Sınavda başarılı olamayan öğrenciler Radolfzell am Bodensee, Carl Duisberg Centrum’un hazırlık programına katılırlar.

Servis Hizmeti; Almanya’da bir Alman Lisesinde veya bir genel yatılı okulunda yarım dönemlik veya bir yıllık konaklama konusunda aracılık yapar, gerek duyulması halinde aile yanında kalmak için aracılık yapar, talep üzerine kişisel bir rehber konusunda aracılık yapar, mevcut Almanca bilgisinin sınanmasını sağlar.

OKULA GİTMEYE HAZIR HALE GELMEK – ALMANYA’DA OKULA GİTMEYE YÖNELİK HAZIRLIK PROGRAMI: 15 yaşından itibaren öğrenciler Radolfzell Carl Duisberg Centrum’un okula gitmeye yönelik hazırlık programlarına katılırlar. 15 yaş altı çocuklar için Radolfzell Carl Duisberg Centrum’u tarafından dil hazırlığı bireysel çalışma ile yürütülür. Okula gitmeye hazır hale gelme seçeneğine okul için İngilizce’nin küçük gruplar halinde çalışılması, ayrıca matematik, fen bilimleri dil desteği de dahildir.

GENÇLER İÇİN PAKET PROGRAM: Almancaya yeni başlayanlar için değildir. Minimum A1 seviyesinde ön bilgi gereklidir. Haftada 30 ders saati. Almanca çalışması için min. 5 - maks. 15 kursiyer. İngilizce çalışması ve matematik–fen bilimleri dil desteği için min. 3 kursiyer. Seçkin aileler yanında tam pansiyon konaklama. Radolfzell am Bodensee’den yıllık kayıt yaptırılabilir.

Ø GENEL İNGİLİZCE

Öncelikle uygulanan İngilizce seviye tespit sınavı ile kursiyerin İngilizce seviyesi belirlenir. Öğrenme amacı, hedef ve ayırabilinecek zaman göz önüne alınarak kursiyerlere en uygun program oluşturulur. Kurs okuma, yazma, konuşma, dinleme ve gramer olarak İngilizcenin gelişmesini hedefler. Dersler, kitaplar, görsel metaryeller ile desteklenir. Seviyeler; Beginner, Elementary, Pre-Intermediate, Upper-Intermediate, Lower, Advanced, Upper-Advanced.

İNGİLİZCE YOĞUN KURSLAR: Yoğun kurslar hedefe yönelik ve kısa zamanda ilerleme sağlamak isteyen kursiyerler için hazırlanmıştır. Meslek gruplarına göre ve amaca yönelik hazırlanan bu kurslar sabah veya öğleden sonraları 5 ders olarak yapılır. Hızlı ve yoğun biçimde İngilizce öğrenmek isteniliyorsa veya bir diploma sınavı geçmek isteniliyorsa, Yoğun Kurslar seçilmelidir. Yoğun Kurslar, Standart Kurslardan farklı olarak mesleğe göre güncel konularda çalışma olanağı sağlarlar. Böylece 4 dil becerisi olan dinleme, okuma, konuşma ve yazma sadece kitaplarla sınırlı kalmayıp, gelişerek öğretmenin özel seçtiği ek materyaller ile desteklenir.

Kurs Programı; Haftada 25 ders saati, min. 5 - maks. 10 kursiyer. Bir kur 150 saattir.

Ø AKADEMİK  İNGİLİZCE

İngilizce eğitimi veren bir üniversitede ihtiyaç duyulacak yazılı ve sözel İngilizce becerileri kazandırmayı hedefler. TOEFL, IELTS, ÜDS gibi veya dil hakimiyeti yeterli seviyede değil ise TOEFL, IELTS veya ÜDS gibi sınav hazırlık programlarına başlanır. Bu kurslar Yoğun Kurslardan farklı olarak daha çok yurt dışında İngilizce lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler için düzenlenmiştir. Bu kurs 1 akademik yıl olarak planlanmış olup, 6 kurdan oluşur. Bir kur 150 saattir. Programlar Temel İngilizceden başlayarak İleri Seviye İngilizce bilgi edinmeye kadar sürer. Öğrenciler isterlerse B1 seviyesinden itibaren İngilizcede Münih, Köln ve Berlin’de bulunan kurslar ile devam etme olanağına sahiptirler. Hazırlık sınavları TOFEL, IELTS, TOEIL, ÜDS, KPDS, YDS, telc’dir.

Ø ÖZEL AMAÇLI  AKADEMİK  İNGİLİZCE

Akademik İngilizce öğrencinin okuduğu bölüme göre spesifik konuları belirleyen makalelerle ve bilimsel yayınları hedefleyen bir kurstur. Bu kursun amacı, İngilizce eğitim dilini kullanan öğrencilerin okudukları daldaki konuları daha rahat anlamalarını sağlamak, kendilerini bilimsel olarak ifade etmek ve akademik olarak araştırma ve inceleme yapma yöntemlerini öğretmektir. Bunun yanında akademik çalışmalarda en önemli yer tutan bitirme tezi yazma yöntemi, bilimsel eserleri çevirerek tezin içinde kullanımı sağlamak ve tez çalışması boyunca danışmanlık vermektedir. Bu program uzman akademisyenler tarafından verilir.

Kurs Programı; Haftada 10 saat, min. 5 - maks. 10 kursiyer. Bir kur 60 saattir.

Ø İŞ  İNGİLİZLİZCESİ

Uluslararası işler yapan şirketlerde çalışmak isteyen adaylar ve şirket temsilcileri, iş görüşmeleri yapanlar, teklifler hazırlayıp müşterilere sunan ve tedarikçilerin hazırladıkları teklifler üzerinde karar veren ve şirketini uluslararası alanda temsil eden kişiler için hazırlanmış programlar kurumsal yabancı dil eğitimleri ihtiyaçlara yönelik özel tasarlanmıştır. Kurumsal Eğitim uzmanlarının gerçekleştirdiği ihtiyaçlara yönelik çalışma ile eğitim programları gerçekleşir.

Sektörel Dağılım;

Turizm ve Otelcilik için İngilizce

Bankacılık ve Finans için İngilizce

Üretim için İngilizce

Otomotiv için İngilizce

Hastane ve İlaç Sektörü için İngilizce

Havacılık için İngilizce

Telekominikasyon için İngilizce

Enerji için İngilizce

Mesleki Sektörel İngilizce;

İngilizce Prezentasyon Teknikleri

İngilizce Mülakat Teknikleri

İngilizce Pazarlık Teknikleri

İngilizce Bankacılık ve Finansal Terimler

İngilizce Ticari Yazışma

İngilizce Telefon Konuşması

İngilizce e-mail Yazma

İngilizce Raporlama ve Rapor Yorumlama

Toplantı Yönetimi için İngilizce

Ø KONUŞMA KURSLARI

Yabancı dili aktif hale getirmek, sözlü yabancı dil becerisini geliştirmek isteyen katılımcıların tercih ettikleri ve tamamı yabancı öğretmenlerle yapılan programlardır. Başlangıç seviyesinin üstü, orta seviyenin başı ve yukarı seviyede olan katılımcılara yönelik farklı seviyelerde sınıflar oluşturulur.

Ø ÖZEL DERSLER

Genel ve herkese açık programların yanında, özel ihtiyaçlar göz önüne alınarak özel bir eğitim programı hazırlanır. Dil yeterliliği seviyesi, çalışılan sektör hangi profesyonel ortamda dilin kullanılacağı doğrultusunda eğitim programı oluşturulur.