Buradasınız:

25 -February -2018 - 16:36

Okul Görselleri

gc - otomotiv blm giri.jpg

Bizden Haberler

Reklam

Yaz Okulları

Amerika ve Avrupa ülkelerinde öğrencilerin ve ailelerinin tercih edeceği birçok yaz okulu seçeneği bulunmaktadır. Öğrenciler yaz okullarında öğrenmekte oldukları yabancı dili konuşarak geliştirme, gidilen ülkenin kültürü hakkında gezilere katılarak bilgi edinme, ayrıca okulların sundukları sosyal aktivitelere katılarak eğlenmektedirler.

Yaz okulları Haziran – Ağustos aylarına programlanır ve en az 1 hafta ile en fazla 6 hafta arasındadır. Yaz okulunda konaklama seçeneklerini, öğrenciler ve aileleri okul yurtları veya aile yanında olarak tercihlerine göre belirlerler. Dersler normal veya yoğun programlardan oluşur. Genelde 1 ders saati 45 dakikadır. Öğrenciler yaz okuluna gittikleri ilk gün dil seviye sınavına girerler ve seviyelerine göre en fazla 15 kişilik sınıflarda eğitimlerine başlarlar. Dersler hafta içi yarım gün sürer. Öğrenciler, hafta sonu genelde turistik ve tarihi yerlere günübirlik geziler yaparken, hafta içi derslerden kalan boş zamanlarda sosyal aktivite programlarına katılırlar. Spor turnuvaları, sinema geceleri, el sanatları çalışmaları bu etkinliklerden bazılarıdır.

Yaz okullarına Türkiye’den gruplar halinde gitmek mümkündür, ancak eğitimin verimli olması için öğrencilerin programa bireysel katılımları tercih edilmelidir. Grup halinde gidildiğinde öğrenciler kendi aralarında, kendi dillerini konuşacakları için verim düşer. Bireysel katılımlarda ise, farklı ülkelerden kendi yaşıtlarında pek çok arkadaş edinecekleri için pratik yapma şansı artar, öğrenme daha verimli olur.

Bazı yaz okulları, öğrencilerle birlikte anne ve babaya da yetişkinler programı hazırlayarak, birlikte yabancı dil öğrenme şansını sunarlar. Ayrıca, sadece çocuklar dil eğitimine katılırken aileler konaklama fırsatından yararlanıp gezilere katılabilirler. Bu programlarda öğrenciler ve aileler farklı yerlerde konaklama yaparlar.

Okul Kampüsünde veya Aile Yanında Konaklama; Öğrenciler hemen hemen 24 saatlerini okullarında geçirecekleri için, derslerden arta kalan zamanlarda hazırlanmış olan sosyal aktivite programlarına daha çok katılma şansına sahiptirler. Herhangi bir problemle karşılaştıklarında gözetmenlerine istedikleri zaman ulaşabilirler.

Aile yanında kalan öğrenciler, akşam saatlerinde kaldıkları ailelerin yanına belirlenen saatlerde dönecekleri için, kampüste yapılan akşam etkinliklerinden fazla yararlanamazlar. Ancak, aile yanında konaklamanın, gidilen ülkenin aile yapısı, günlük konuşmalarına katılma, geleneksel yemekleri tatma vb. gibi avantajları da olur.

Yaz Okullarına başvuru için istenen belgeler;

1- Kimlik fotokopisi

2- Pasaportun 2. resimli sayfanın fotokopisi (varsa eski pasaportunuz)

3- İngilizce olarak hazırlanmış, öğretmenlerden alınmış 2 adet referans mektubu

4- Öğrenci Belgesi

5- Öğrencinin ailesinin Noter’den aldığı Muvafakat name

6- Ailenin iş durumunu ve gelirini gösteren belgeler

7- Yaz okulu başvuru formu