Buradasınız:

25 -February -2018 - 00:58

Okul Görselleri

396138_351828948161806_313824791962222_1431469_386720442_n.jpg

Bizden Haberler

Reklam

STUDIO CAMBRIDGE

ENGLISH IN ENGLAND

Studio Cambridge Dil Okulu, İngiltere’nin Cambridge şehrindeki en eski ve en geniş dil okuludur. Studio Cambridge bağımsız bir okul olduğundan her hangi bir okullar zincirinin parçası değildir. Okul ününü 60 yıla yakın süredir verdiği yüksek standartlardaki hizmetine borçludur. Geniş kurs seçenekleri sunan okul, English UK’nin bir üyesidir. British Council tarafından akreditelidir Her yıl dünyanın dört bir yanından Studio Cambridge’e 4000’den fazla öğrenci kabul edilir. Okulun ana merkezi 19.yüzyıla ait iki binadan oluşur ve demiryolu istasyonuna yalnızca 400 metre, Cambridge şehir merkezine yürüyerek 10 dakikalık mesafededir. Cambridge şehri 800 yıllık bir üniversiteye sahiptir ve dünyanın en büyük öğrenim merkezlerinden biridir. 120.000 kişinin yaşadığı küçük bir şehir olmasına rağmen Londra’ya trenle 45 dakikalık mesafede kolay erişime sahiptir. Yetişkinler için (16 yaş ve üzeri) Yoğun İngilizce kursları yıl boyunca ve 16 yaş altındaki gençler için yaz tatillerinde ve okulların tatil dönemlerinde devam etmekte olan her şey dahil, Dil ve Aktivite kursları bulunur.

EĞİTİM PROGRAMLARI:

· Yoğun İngilizce Kursları

· Yoğun İngilizce + TOEIC

· Cambridge Sınavlarına Hazırlık

· IELTS Sınavına Hazırlık

· CELTA Sertifikası Kursu

· 10 – 19 Yaş için Yaz Programları

Ø YOĞUN İNGİLİZCE KURSLARI  (16 yaş ve üzeri)

Yoğun İngilizce kursları tüm İngilizce düzeyini kapsayan, her hafta başlayıp bütün yıl devam eden iki temel kurs programı öğrencilere sunulur. Bu kurslar EFL 20 ve EFL 28 kurslarıdır. EFL 20 programı hafta içi pazartesiden cumaya sabah 09:15 ve 12:45 arasındaki Genel İngilizce kurslarıdır. EFL 28 programı hafta içi pazartesiden cumaya sabah 09:15 ve 12:45 arasındaki Genel İngilizce kurslarıdır. EFL 28 programı ise yine aynı Genel İngilizce kursunu kapsamakla birlikte, cuma günü öğleden sonraları hariç olmak üzere diğer günler öğleden sonra 13:45’e kadar süren özel seçenekli kursları içerir.

Kurs Seçenekleri:

Dil becerileri (Dinleme, Okuma, Yazma, Gramer, Konuşma, Telaffuz vb.)

Özel ilgi alanları (İngiliz kültürüne bakış, Tarih ve Medya)

İş İngilizcesi

Akademik İngilizce (IELTS sınavı hazırlık kursunu da içerir)

Okuma ve Yazma Alıştırmaları

TOEFL sınavına hazırlık kurslarını kapsar ayrıca yılın belirli dönemlerinde, yalnızca IELTS, Cambridge FCE ve CAE sınavlarına yönelik tam zamanlı kurslarda mevcuttur.

Aktiviteler ve Öğrenci Hayatı:

Dersler haricindeki zamanın daha zevkli ve verimli geçirilmesi bakımından Studio Cambridge kurs ücretlerine dahil olacak şekilde aktivite programlarını sunar. Bu aktiviteler genellikle spor, sanat ve el sanatları, dil oyunları, film geceleri, nehirde sandal gezileri ve akşam sosyal aktiviteleri içerir. Ek bir ücretle, tam gün günü birlik gezilere katılabilinir. Bu geziler Oxfort, Warwick Kalesi, York, Londra ve Bath gibi yerlere düzenlenir.

Ø STUDIO CAMBRIDGE CELTA PROGRAMI

Studio Cambridge tarafından sunulan CELTA programı 4 hafta sürelidir ve haftada 25 dersten oluşur.

Ø İŞ İNGİLİZCESİ PROGRAMI

İş İngilizcesi programları iki şekilde sunulur;

Yoğun İngilizce; Haftalık 20 ders Genel İngilizce ve 8 ila 10 derslik İş İngilizcesinden oluşur.

İş İngilizcesi; Haftalık 20 ders veya 28 saat sadece İş İngilizcesinden oluşur.

Ø DİL VE AKTİVİTE PROGRAMLARI

Studio Cambridge, İngiltere’nin güneyinde ve Cambridge’de farklı yaş guruplarının amaçlarına yönelik dil ve aktivite programları bulunur. Kursa katılan bütün öğrenciler ilk gün seviye belirleme sınavına alınarak İngilizce düzeyi en uygun sınıflara yerleştirilirler. Her merkezdeki sınıflar öğrencilerin yaşlarına göre dinamik, etkileşimli, uygun ve etkili bir yapıya sahiptir. Bu programlar;

1) Sir Laurence Cambridge Yaz Okulu, Cambridge: 14-17 yaş arası (Yurt konaklama)

Geçmişi 13. yüzyıla dayanan Cambridge University'nin kolejleri dünyanın en eski ve aynı zamanda da İngiltere'nin en büyük okullarından birisidir. 31 kolejden oluşan üniversitenin her kolejinin kendine has özellikleri vardır. Öğrenciler eğitim aldıkları kolejde yeni arkadaşlar edinme, sosyalleşme ve eğitim alma imkanı bulurlar. Lucy Cavendish College'da sunulan yaz okulu programı 80 öğrenci kapasitelidir. Studio Cambridge haftada 21 saatlik yoğun İngilizce yaz okulu programı sunar. Sınıfların mevcudu maks. 15 kişiliktir. Program süreleri en az 2 haftadan başlar. Bu merkeze sadece bireysel katılımcılar kabul edilirler. Lucy Cavendish College'in geçmişi 42 yıl öncesine uzanır. Okul Cambridge şehir merkezine 10 dakika mesafededir. Cambridge'in diğer ünlü kolejleri ile çevrilidir. Bu merkez az öğrenci kapasitesi sayesinde öğrencilere daha sıcak ve samimi bir ortam sunar. Bahçeler ile çevrili sakin bir kampüstür. Okulda internet erişimi, yemekhane, bahçeler, ferah derslikler bulunur. Öğrenciler okul yurdunda konaklarlar. Okulun 2 tane yurdu bulunur. Ana yurt olan Lucy Cavendish’in içindeki yurt 50 kişiliktir. İkinci yurt ise 25 kişi kapasiteli olup ve koleje çok yakın mesafededir. Her iki yurttan da Cambridge şehir merkezine ulaşım yürüyerek 10 ile 20 dakika sürer. Öğrencilere haftalık 80 GBP cep harçlığı yeterli olur.

2) Sir Christopher Yaz Okulu, Cambridge: 16-19 yaş arası (Yurt konaklama)

1881 yılında kurulan Ridley Hall College, Cambridge University'e bağlı bir kolejdir. 130 yıllık binaları, etkileyici yemekhanesi ve eşsiz bahçeleri ile harika bir Cambridge kampüsüdür. Viktoryen Gotik tarz mimarinin bir örneğidir. Okul 250 öğrenci kapasitelidir. Cambridge şehir merkezinde ideal konumdadır. Şehrin tüm önemli merkezleri okula 5 dakika mesafededir. Lokasyonu ile bu okul 16 yaş ve üstü öğrenciler için ideal bir yaz okulu merkezidir. Haftada 15 saatlik İngilizce Yaz Okulu programı sunar. Sınıfların mevcudu maks. 15 kişiliktir. Program süreleri en az 2 haftadan başlar. Okulun yakınında açık ve kapalı spor alanları bulunur. 40 yıla yakın süredir düzenlenen yaz okulu programı dünyaca ünlüdür. Cambridge’in üniversite hayatını tatmak için ideal bir tatil kursudur. Öğrenciler yurtta konaklarlar. Okulun içinde bulunan Ridley Hall College yurdu dışında okulun kampüsü yakınındaki Newnham College, Boulton House ve Murray Edwards yurtlarında da öğrenciler konaklarlar. Odalar genellikle tek veya iki kişiliktir. Banyolar paylaşımlı olmakla beraber az sayıda banyolu oda bulunur. Yurtlar kampüse 5 ile 25 dakika yürüyüş mesafesindedir. Öğrencilerin en geç saat 23:00’te yurda dönüş yapmaları zorunludur.

3) Sir George Yaz Okulu, Cambridge: 14-17 yaş arası (Aile yanı konaklama)

800 yılı aşkın eğitim geleneği ile ve 20,000 öğrencisi son derece keyifli bir kent olan Cambridge'te sunulan Sir George Yaz Okulunun en önemli özelliği diğer yaz okullarına göre daha yoğun bir dil eğitimi sunmasında yatar. Etkileyici Viktoryen bir binada yer alan okulda yaz boyu öğrenciler hem İngilizce öğrenirler, hem de sosyal aktivitelere katılırlar. Okul yakınında açık va kapalı spor alanları bulunur. Okul 75 öğrenci kapasiteli son derece samimi bir ortama sahiptir. Bu okulda Yoğun İngilizce Yaz Okuluna katılabilinir. Sabah haftada 15 saatlik İngilizce derslerinde gramer, konuşma becerileri, aksan ve tonlama, dinleme, yazma ve okuma becerileri üzerinde durulur. Öğleden sonra haftada 6 saatlik İngilizce derslerinde ise çeşitli projeler ile İngilizce becerileri geliştirilmeye çalışılır. Sınıfların mevcudu maks. 15 kişiliktir. Program süreleri en az 2 haftadan başlar. Tiyatro, Cambridge gezi rehberi yazma, radyo show hazırlama, kısa hikaye yazma gibi pek çok aktiviteleri içerir. Bu programda öğrenciler aile yanında konaklarlar. Aile yanı konaklamalar Cambridge şehir içinde ayarlanır. Genellikle yürüyerek, bisiklet veya toplu taşıma araçları ile okuldan 30 dakikalık mesafede yer alırlar.

*KIŞ KAMPLARI

14 – 17 yaş arasındaki gençler için ocak ve şubat ayları arasında Sir George Kampüsünde düzenlenen yoğun İngilizce gezi ve etkinlik kamplarıdır.

4) Sir Michael Yaz Okulu, Cambridge: 14-17 yaş arası (Aile yanı veya Yurt konaklama)

Yaz okulu programı Studio Cambridge'in Salisbury Villas'ta bulunan ana binasında sunulur. Londra'ya 45 dakika mesafede ve 100 km. uzaklıktaki kentte bazen büyük bir şehirde yaşandığı bazen de küçük bir kasabada yaşandığı hissi birbirine karışır. Ülkenin bu en ünlü kenti ve en ünlü üniversitelerinden olan Cambridge University dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için ideal lokasyondur. Okul 400 öğrenci kapasitelidir. Program sabah veya öğleden sonra dersleri şeklinde ayarlanır. Sınıfların mevcudu maks. 15 kişiliktir. Program süreleri en az 2 haftadan başlar. Okul 1954 yılından bu yana hizmet verir. Okulun Viktoryen binaları 100 yıldan bile daha yaşlıdır. Şehir merkezine 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde tren istasyonuna ise 400 m. uzaklıkta ideal bir konumdadır. Okul yakınında spor sahaları, yüzme havuzu, açık ve kapalı spor tesisleri bulunur. 14-17 yaş arası öğrenciler için ideal bir lokasyondur. Öğrenciler aile yanı veya yurt konaklama tercih edebilirler. Yurtlar okula yaklaşık 5 ile 10 dakika uzaklıkta yer alırlar. Yurtların şehir merkezine uzaklığı ise yaklaşık 5 ile 20 dakikadır. Odalar iki veya tek kişiliktir, banyolar paylaşımlıdır. Aile yanı konaklamalar ise Cambridge şehir içinde ayarlanır. Genellikle yürüyerek, bisiklet veya toplu taşıma araçları ile okuldan 30 dakikalık mesafede yer alırlar.

5) Sir Henry Yaz Okulu, Bishop’s Stortford: 10-15 yaş arası (Yurt konaklama)

Yaz okulu programı tipik bir İngiliz kasabası olan Bishop’s Stortford’da sunulur. Sınıfların mevcudu maks. 15 kişiliktir. Program süreleri en az 2 haftadan başlar. Şehrin nüfusu 30,000’dir. Şehirde suç oranı yok denecek kadar düşük olduğu için güvenilir bir yerdir. Cambridge’e 30 dakika mesafede şehrin güneyinde Londra-Cambridge yolu arasında yer alır. Stansted Havaalanı’na 10 km. uzaklıktadır. Ayrıca Cambridge Londra arasındaki ana tren yolu buradan geçer. Şehirde son derece güzel alışveriş merkezi vardır. Bu merkezde bowling, kapalı yüzme havuzu, sinema gibi zaman geçirilecek alternatifler de bulunur. Buradaki yaz okulu özellikle küçük yaştaki öğrenciler için idealdir. Dersler ve konaklama Hockerill Anglo European College tesislerinde sunulur, burası şehir merkezine yaklaşık 10 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Okul 200 öğrenci kapasitelidir. Okulda spor sahaları, basketbol sahası, sanat odaları, internet erişimi ve bilgisayar laboratuvarı vardır. Öğrenciler genellikle iki veya dört kişilik yurt odalarında konaklarlar. Bazı odalar beş veya altı kişilik olabilir. Banyolar paylaşımlıdır.

6) Sir Edward Yaz Okulu, Ely Cambridgeshire: 10-15 yaş arası (Yurt konaklama)

Ely Cambridgeshire kırsalının merkezinde güzel ve güvenli bir yaz okulu lokasyonudur. Küçük yaştaki öğrenciler için özellikle ideal bir yaz okulu programı sunar. Cambridge’in kuzeyinde şehre 25 km. mesafededir. Cambridge’e ulaşmak trenle 15 dakika sürer. Londra’ya ise 120 km. mesafededir. 1083’te inşa edilen ve şehrin sembolü haline gelen Katedral bu kenti aynı zamanda en güzel korunmuş ortaçağ kentlerinden bir tanesi konumuna getirmiştir. Bu ortaçağ binalarının bir çoğu King’s School eğitim tesisleri ve yurtlarıdır. King’s School Sir Edward Yaz Okulu programında öğrencilere ev sahipliği yapan tesislerdir. Okulun arazisinden muhteşem Ely Katedrali görülür, şehir merkezi yaklaşık 3 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. 1000 yıl önce kurulan okulda 1066 yılında ölen Kral Edward’da eğitim almıştır. Okul 200 öğrenci kapasitelidir. Sınıfların mevcudu maks. 15 kişiliktir. Program süreleri en az 2 haftadan başlar. Okulda spor sahaları, kapalı spor salonu, tenis kortları, açık ısıtmalı havuz, sanat stüdyoları bulunur. Öğrenciler 2 ile 8 kişilik yurt odalarında konaklarlar. Banyolar paylaşımlıdır. Okulda 6 tane yurt bulunur. Ana okul tesislerine 6 ile 10 dakika yürüyüş mesafesindedir. Şehirde geleneksel bir İngiliz alışveriş caddesi yer alır, butikler ve klasik bir pazar alanı da vardır. Ely şehir olmasına rağmen 15,000’lik nüfusu ile çoğunlukla kasaba olarak adlandırılır.

7) Sir Richard Yaz Okulu, Reading Berkshire: 12-16 yaş arası (Yurt konaklama)

Reading 140,000 nüfuslu bir üniversite kentidir. Londra’ya 65 km. uzaklıktadır. Trenle Londra 25 dakika sürer. Londra Heathrow Havaalanı Reading’e 45 km. uzaklıktadır. Reading geçmişi 8. yüzyıla dayanan tarihi bir kenttir. Reading Abbey 12. yüzyılda kurulmuş ve 8. Henry dönemine kadar kraliyet evliliklerinin yapıldığı yer olmuştur. Abbey’nin kalıntıları bugün hala şehir merkezinde görülebilir. Reading hareketli bir kent olup, çok güzel alışveriş olanakları vardır. Üniversitesi ve Reading Futbol Takımı son derece ünlüdür. Sir Richard Yaz Okulu programının sunulduğu Leighton Park School kampüsü şehir merkezine 3 km. mesafededir. Okul 200 öğrenci kapasitelidir. Sınıfların mevcudu maks. 15 kişiliktir. Program süreleri en az 2 haftadan başlar. Okul geniş bir arazi üzerinde yer alır. Kapalı yüzme havuzu, spor sahaları, spor salonu, dans stüdyoları ve tiyatro gibi tesislere sahiptir. Konaklama okulun beş yurdunda sunulur. Yurt binaları ana tesislere yaklaşık 5 dakikalık mesafededir. Odalar tek, iki, üç veya dört kişiliktir. Banyolar paylaşımlıdır.

8) Sir William Yaz Okulu, Richmond London: 14-17 yaş arası (Yurt konaklama)

Richmond-upon-Thames Londra yakınlarında yer alan güzel bir yaz okuludur. Sınıfların mevcudu maks. 15 kişiliktir. Program süreleri en az 2 haftadan başlar. Tren veya metro ile Londra merkeze yaklaşık 20 dakika mesafededir. Thames Nehri kıyısındaki kent tarihi binaları, parkları, alışveriş caddesi ve şehri merkezi ile son derece çekicidir. Londra’da yaşamak isteyenlerin tercih ettiği son derece popüler bir yerleşim merkezidir. Özellikle kraliyet mensuplarının ve zengin ünlü kişilerin tercih ettiği bir bölgedir. Sir William merkezi Richmond Park’a 3 dakikalık yürüyüş mesafesinde yer alır. Heathrow Havaalanı ise 20 km. uzaklıktadır. Yaz okulu merkezi Sir William American International University in Richmond Kampüsünde bulunur. Richmond İngiliz Rugby’sinin evi Twickenham, Kew’deki Royal Botanic Gardens ve Hampton Court Palace gibi görülmeye değer yerlere son derece yakındır.

9) Sir John Yaz Okulu, Cambridge: 16-19 yaş arası (Yurt konaklama)

Sir John Yaz Okulu programı Cambridge'de bulunan Center for Sixth Form Studies merkezinde sunulur. Programda Yoğun İngilizce eğitimi verilir. Sınıfların mevcudu maks. 15 kişiliktir. Program süreleri en az 2 haftadan başlar. Okulun kapasitesi 70 öğrenciden oluşur. Okul Cambridge şehir merkezindedir. Öğrencilerin konakladığı yurt okula kısa bir yürüyüş mesafesi uzaklığındadır. Yurtlar Cambridge University'e bağlıdır. 2010 yılında restore edilen binada tam donanımlı derslikler, yemekhane, öğrenci salonu bulunur. Okul yakınında açık ve kapalı spor tesisleri vardır. Bu merkezde Yoğun İngilizce Yaz Okulu sunulur.

Yaz Okullarında Program Ücretlerine Dahil Olanlar: Haftada 15 veya 21 saat İngilizce, aile yanı veya yurt konaklama, kahvaltı, öğlen ve akşam yemekleri, öğleden sonra ve akşam aktiviteleri, haftada bir veya iki tam gün gezi, belirtilen gün ve saatlerde havaalanı transferleri, Seyahat Sigortası.

Yaz Okullarında Program Ücretlerine Dahil Olmayanlar: Uçak bileti, cep harçlığı, Vize ücretleri, havaalanı transfer giderleri (belirtilen saat ve günler dışında olursa), ekstra aktiviteler ve geziler.

KONAKLAMA:

Studio Cambridge yıl boyunca tek kişilik, yarım pansiyon, Aile yanında konaklama olanağı sunar (16 yaş ve üzeri için). Bu seçenekte öğrenciler bir aile yanında ya da kendilerine ait tek kişilik odada banyo ve diğer ihtiyaçları aile ile ortak kullanarak konaklayabilirler. Okulla işbirliği içinde olan ailelerin hepsi Cambridge’de yaşarlar ve okulla konaklama yeri 30 dakikayı aşmayacak mesafededir. Yurtlarda konaklama, yurtlar okul kampüsünün içinde veya çok yakın yerlerde, yürüyüş mesafesindedir. Okulun kapalı olduğu saatlerde acil durumlar için yardım alınabilecek, alanında uzman çalışanlardan oluşan konaklama ve öğrenci refah merkezi okulun bünyesinde bulunur. Aile yanı, kampüs içi ya da özel konaklama şeklinde alanında uzman denetleyici görevliler tarafından organize edilir.