Buradasınız:

25 -February -2018 - 00:58

Okul Görselleri

gc - okul ktphanesi.jpg

Bizden Haberler

Reklam

 

NEW YORK FILM ACADEMY

 

New York Film Akademi Steven Spielberg, Al Pacino, Jodie Foster gibi ünlülerinde tercihi olan ve yetiştirdiği öğrencilerle gurur duyan bir okuldur. New York Film Akademi bir yıllık sürede verilen derslerle az zamanda daha fazla eğitimi hedefler.

New York Film Akademi Senaryo, 3D Animasyon, Yönetmenlik, Yayın Yönetmeni, Oyunculuk, Filmcilik gibi programlar sunar. Gazetecilik, Dijital Fotoğrafçılık ve Oyun Tasarımının yanı sıra Güzel Sanatlar, hızlandırılmış üç yıllık lisans (BFA) programlarını da sunar. Bunlar Oyunculuk, 3D Animasyon ve Oyun Tasarımı programlarıdır. Ayrıca iki yıllık Master Programları (MFA) olarak da Senaryo, Film, Oyunculuk, Sinematografi, Belgesel, Oyun Tasarımı, Dijital Fotoğrafçılık programlarını da sunar.

Güzel Sanatlar Associate (AFA) Filmcilik, Los Angeles Kampüsünde Senaryo ve Oyun Tasarımı, Film Oyunculuğu gibi programlar profesyonel tesis ve ekipman kullanılarak yoğun eğitimi tercih edenler için hazırlanmış programlardır.

NYFA lise çağında öğrenciler için tasarlanmış dünya çapında film ve oyunculuk kamplarına ev sahipliği yaparak hayatın en zorlu ve ödüllendirici deneyimlerini öğrencilerine sunar.

NYFA dünyanın en iyi film okulu olarak kabul edilir. 77 farklı milletten benzersiz bir sanatçı topluluğunu bir arada barındırır.

GENÇLİK KAMPLARI

New York Film Akademi yıl boyunca hafta sonları yaz aylarında 2 haftalık programlarla yaşları 10 – 19 arasındaki gençler için film ve oyunculuk programları hazırlar. Lise ve üniversite düzeyindeki programların dışında yüksek standartlarda ara programlar sunulur. İki hafta boyunca film ve filmcilik yaz kampları Pazartesiden Cumaya New York ve Los Angeles CA adresindeki ortaokulunda düzenlenir. Gençlik kamplarının yanı sıra film kampları, senaryo kampları, müzikal tiyatro kampları, dijital fotoğraf kampları, müzik video kampları, 3D animasyon kampları, gazetecilik ve yayın kampları da bulunur.

NYFA FİLM OKULU

NYFA Film Okulunda eğitim uygulamalı olarak yapılır. Deneme, yanılma, geri bildirim, düzetme, soru ve cevap olarak konular ele alınır. New York Film Akademisinde dünyanın dört bir tarafından gelen öğrenciler, yine farklı ülkelerden gelen öğretmenler ile çalışırlar. New York Film Akademisindeki öğrenciler Sanat öğrenimi, Sınıf içi Eğitim, Uygulamalı Film Eğitimi, Atölye ve Yönetmenlik eğitimlerini alarak deneyim kazanırlar. New York Film Akademi öğrencilerinin, kullanabilecekleri bütün ekipmanlar Amerika Bileşik Devletlerinin önde gelen lisans programları tarafından karşılanır. Yılsonunda son filmlerini hazırlayan öğrenciler çok kültürlü, uluslararası bir ortamda paylaşılan, tutkulu deneyim kazandıran zorlu ve ödüllendirici bir program çerçevesinde filmlerinin bitiminden sonra kutlamalar yapılır. Atölye çalışmasını başarı ile tamamlayan öğrenciler NYFA diplomalarını almaya hak kazanırlar. Tüm projelerini dijital master bant ile film okuluna bırakırlar.

NYFA OYUNCULUK OKULU

New York Film Akademi okullarındaki eğitmenler, tüm profesyonel çalışanlar, aktörler, yazarlar, yönetmenler ve yapımcılar her öğrencinin kişisel odaklanması için sıkı disiplini vererek öğrencilerini film ve televizyon kariyerine hazırlarlar. New York Film Akademi okullarında mümkün olduğunca çok pratik yapılarak ve film seti deneyimi kazanmaları için dünyanın her hangi bir yerinde, başka bir oyunculuk okulu ile birlikte çalışma şansı sağlar. New York Film Akademi öğrencilerini gerçek hayata hazırlamak için kısa ve yoğun programlar sunarak mükemmel bir eğitim almalarını sağlar. İki yıllık oyunculuk eğitimi için başvuruda bulunan öğrenciler, sinema ve televizyon alanlarında kariyer başlatmak için tasarlanmış yoğun bir müfredatı takip ederler.

NYFA FOTOĞRAF OKULU

NYFA Fotoğraf Okulu, fotoğrafçılığın yaratıcı dünyasında çalışacak yeni profesyoneller yetiştirir. State–of–the-Art Teknoloji, Donanım, Yazılım kullanmayı öğrenirken NYFA öğrencilerine uygulamalı deneyimsel ödevler aracılığıyla estetik, teknik ve fotoğrafçılık alanlarında kapsamlı eğitimler sunar. Öğrencilerin profesyonel fotoğrafçılığın tüm ekosistemine ilk elden deneyim kazanarak ulaşabilecekleri güvenilir eğitimlerdir. NYFA fotoğrafçılık okullarında eğitmenler estetik ve teknik rehberlik ile fotoğrafçılığın en ince detaylarını öğretir ve dünyanın en heyecan verici yerlerinden bazılarında çekim yapma imkanı sağlar. Öğrenciler dünyanın değişik yerlerinden sınıf arkadaşları ile çalışma ve değişik deneyimler kazanmış olurlar. Belki de en önemlisi öğrencilerin muhteşem görüntüleri, teknik, uzmanlık, sofistike, estetik duyarlılık ve bir portföy ile fotoğrafçılık alanında pratik ve yeni bir anlayış kazanmış olmalarıdır.

NYFA SİNEMATOGRAFİ OKULU

Sinematografi programları

ü Yoğun Hands HD, 16 mm film 35mm film Red Epic HDSLR de dahil kameraları ve deneyim kazanma

ü DP – İngilizce teknik ve estetik teknikleri

ü Teknik, işbirliği ve ekip yönetimi ve öğretimi

ü Sahneler arasında canon ve görsel anlatım biçimleri analizi

ü Projeler ve onlarca Crewing çekim

ü NYFA akademisinde öğrencilerin öğrenme ve görüntü yolu ile iletişim kurma, uygulama, iç - dış aydınlatma temelleri verilir.

MFA HIZLANDIRILMIŞ İKİ YILLIK PROGRAMLAR

İki yıllık hızlandırılmış kurs 69 kredi programı ile öğrencilerin 2.000 üzerinde uygulamalı eğitim alma programlarıdır. Bu programda öğrencilerin mümkün olduğunca kısa sürede yönetmen koltuğuna oturmaları sağlar.

MA HIZLANDIRILMIŞ 1 YILLIK PROGRAMLAR

NYFA, MA yüksek lisans iki dönem hızlandırılmış lisans programıdır. İçerik ve yaratıcılığı geliştirmek için tasarlanmış profesyonel çalışılması gereken derstir. MA filmcilik öğrencilerinin Senaryo, Sinematografi, Yönetmenlik Düzenleme ve Film Yapımı gibi becerilerini geliştirmek için hazırlanmış programlardır.

BFA HIZLANDIRILMIŞ 3 YILLIK PROGRAMLAR

NYFA, BFA 3 yıllık hızlandırılmış lisans programlarıdır. Bu bölümde öğrencilere Senaryo, Sinematografi, Yönetmenlik, Düzenleme ve Prodüksiyon Becerilerini geliştirerek çok yönlü lisans eğitimleri verilir. NYFA lisans programları Los Angeles Kampüsünde sunulur. Öğrenciler Universal Stüdyolarında çekim yapma şansına sahiptirler. Bu derslerin yanı sıra öğrenciler sanat tarihi, beşeri bilimler, sosyal bilimler, edebiyat, psikoloji ve felsefe derslerini de alarak bir akademik alt yapıya da sahip olmuş olurlar.

AFA HIZLANDIRILMIŞ 1 YILLIK YÜKSEK LİSANS PROGRAMI

AFA 1 akademik yıl olarak hızlandırılmış yüksek lisans programlarıdır. Dersler Los Angeles Kampüsünde verilir. Müfredat dört döneme yayılmıştır. Güzel Sanatlar Filmcilik Yüksek Lisans programı öğrencilerin Doçent olarak eğitimlerini hedefler. NYFA, öğrencilerin görsel ve atölye çalışmalarından oluşan sıkı bir eğitim aşamasından geçerek hedeflerine ulaşmalarını sağlar.

NYFA ÜLKELER

AMERİKA

NEW YORK: New York Film Akademi öğrencileri için New York’ta yaşamak milyonlarca kişilik nüfusu ile ışıklı caddeleri, sokak müzikleri, manzaralı parkları, görkemli müzeleri, kitapçıları ve eğlenceli gece hayatı ile mükemmel bir eğitim alanıdır. NYFA New York’ta Union Sguare ve Soho New York olarak iki kampüsü bulunur. Onion Sguare Kampüsünde Film ve Düzenleme Programları yer alır. Soho Kampüsünde ise Oyunculuk, Müzikal ve Tiyatro programları sunulur. NYFA New York Eyaleti Eğitim Bakanlığı tarafından özel kriter Okulu olarak lisanslandırılmıştır. New York’ta konaklama yurt tarzı bir tesiste özel banyolu odalarda sağlanır. Mobilyalı daireler, residance konaklama ve özel yurt konaklama seçenekleri de sunulur. Konaklama yerleri okula otobüs veya yürüme mesafesindedir.

LOS ANGELES: Los Angeles Film ve Oyunculuk Okulu havalı, canlı ve kültürel olarak film endüstrisinin ayrılmaz parçasıdır. Los Angeles’ta film sektörünün kalbinde olduğunuz her zaman hissedilir. Her yerde görülecek film stüdyoları ve dünyaca ünlü birçok sanatçıya burada rastlanabilir. Universal Stüdyoları açık film seti olarak 390 dönüm arazi üzerine yayılmakta ve bir çok filmin stüdyolarını buralarda görebilme imkanı sağlamaktadır. Los Angeles NYFA Kampüsü karşısında yer alan NYFA tarafından işletilen yurtlar bulunur. Ortak kullanımlı banyo ve mutfaklı odalar sunulur. Oak Wood apartman daireleri de bulunur. Konaklama yerleri kampüse yürüme mesafesinde yer alır.

HARVARD ÜNİVERSİTESİ: NYFA Harvard Üniversitesi kendi programlarını sunar. Boston, Cambridge ve New England gibi büyüleyici ve dinamik şehirlere çok yakın mesafede yer alır. Mimarisi, tarihi ve modern yapısı ile dikkat çeker. Cambridge ve Boston şehirleri film yapımcıları için muazzam yerler sunar. Birçok sinemacılar, oyuncular ve animatörlere ilham kaynağı olmaktadır. New York Film Akademisi Harvard Üniversitesi oldukça yoğundur, bunun için öğrencilerin erken rezervasyon yaptırmaları önerilir. Derslerde kullanılan malzemeler Amerika Bileşik Devletleri lisans programına dahil olarak karşılanır. Konaklama olarak yatakhane tarzı konaklama sağlanır.

FRANSA

PARİS: Akademi Fransa, La Femis dünyanın en seçkin sinema endüstrilerinden biri olan Fransız Ulusal Film Okulunun 4 ve 6 haftalık Filmcilik, Dijital Filmcilik ve Oyunculuk atölye çalışmalarını yürütür. La Femis Fransa’da 18. bölgesinde tarihi Pathe Studios’da yer alır. Geniş ve ferah sınıflar, toplantı alanları, çekim alanı, sanal gösterim salonu ve mükemmel kafesini öğrencilerine sunar. Paris’in en görkemli katedrali Sacre Coeur yürüme mesafesindedir. Restoranlar, pastaneler ve müzeler kolay ulaşılabilir yerdedir. Tüm dersler İngilizce olarak verilir. Kullanılan bütün malzemeler Amerika Birleşik Devletleri lisans programı tarafından karşılanır. Öğrenciler için Citadines Paris Mont Martre’de konforlu biçimde döşenmiş stüdyo daireler sunulur.

İTALYA

FLORANSA: Yüzlerce yıldır ünlü sanatçıların yaşadıkları Floransa’da New York Film Akademi Toskana hükümeti tarafından davet edilerek burada faaliyet göstermeleri istenmiştir. Toskana Hükümeti tarafından yenilenmiş Rönesans zamanından kalma bir bina NYFA’ye tahsis edilmiştir. Toskana Bölgesi ünlü birçok filme ev sahipliği yapmış olması ile dikkatleri çeker. Hanibal, İngiliz Hasta gibi filmleri bunlar arasındadır. Floransa gerek tarihi gerekse kültürü ile NYFA öğrencilerine oyunculuk ve yaratıcılık açısından ilham verici özelliklere sahiptir. NYFA Floransa Okulunda yüksek standartlarda, profesyonel ekipmanlarla olağan üstü bir eğitim sunulur.

AVUSTRALYA

QUENNSLAND – GOLD COAST: Avustralya doğal güzellikleri ile beyaz kumlu plajları, yağmur ormanları, Gold Coast eğlence parkları, enerjik gece hayatı ile film yapımcılarının dikkatini çekmektedir. Avustralya Warner Bros Movie World ve Village Roadshow Stüdyolarında dünya standartlarında film çekme olanağı sunar. Scooby Doo filmleri, Peter Pan ve Fools Gold gibi filmlerin stüdyoları da buradadır. Programlar Avustralya Hükümeti tarafından akreditedir. New York Film Akademi’den 1yıllık programlar sonrasında diploma alan öğrenciler BFA yönelik programlara katılma fırsatını yakalayabilirler. NYFA Avustralya’daki bütün dersler İngilizce olarak verilir.

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ

ABU DHABI: New York Film Akademi, Abu Dhabi ile güçlerini birleştirerek hızlı büyüyen film endüstrisi için bir eğitim merkezi haline gelebilecek dünya standartlarında bir film okulu kurmuştur. Abu Dhabi doğu ve batının kendine özgü bir karışımını sunar. Bedevi kültürü, samimiyeti, sıcaklığı, yeni geleneklere hoş görülü olması ve çöl misafirperverliği geleneklerini sürdürmektedir. Abu Dhabi bozulmamış doğası ile ilgi çeker. Plajları, kurak çölleri, yemyeşil vahaları, kum tepeleri ve Manhattan benzeri silueti ile farklı bir dünyadır. New York Film Akademi bir ve iki yıllık konservatuar programlarını ve kısa dönemli atölye programlarını öğrencilerine yoğun çalışma sistemi ile sunar. Bütün ekipmanlar Amerika Birleşik Devletlerinin lisans programı çerçevesinde karşılanır.

HİNDİSTAN

MUMBAI: Hindistan’ın batı kıyısında yer alan Mumbai Hindistan’ın başkenti, eğlence merkezi ve dünyanın en büyük film endüstrisidir. Mumbai kültürü, geleneksel festivalleri, müzikleri, tiyatroları, eğlenceleri ve gece hayatı ile kozmopolit ve farklı yaşam tarzı ile dikkatleri çeker. Yellow Submarine Film Put Lut Mumbai, New York Film Akademisi’ne atölye ve ev sahipliği yapar. Çalışmalar Film Yapma ve Film Oyunculuğu olarak iki programdadır. Bütün ekipmanlar Amerika Birleşik Devletleri tarafından karşılanır. Programı başarı ile tamamlayan öğrencilere sertifikaları verilir.

JAPONYA

KYOTO: Toei Stüdyosu Japonya’nın en büyük film stüdyolarındandır. Çok sayıda film ve televizyon dramaları bir yıl boyunca burada çekilir. Japonya’nın antik tapınakları, Zen Bahçeleri, Nijo Kalesi gibi yerleri dünya mirası olarak ilan edilmiştir. Japonya New York Film Akademisinde yoğun bir çalışma temposu ile hizmet verir. Tüm dersler İngilizce olarak verilir.

ÇİN

PEKİN: Pekin kültürü ve binlerce yıla uzanan geçmişi ile heyecan verici ve hareketli bir şehirdir. Pekin ziyaretçileri tarafından ilham verici bir şehir olarak nitelendirilir. Beijng civarındaki İmparatorların Evleri ve Great Wall of China dünya harikaları arasında yer alan ziyaret edilebilecek yerlerdendir. Öğrenciler New York Film Akademi Pekin’deki okulunda Kısa Film Projeleri, Yazarlık, Yönetmenlik, Sinematografi, Düzenleme gibi derslerle ilgili eğitimler alırlar. Teknik ihtiyaçlar okul tarafından karşılanır. Tüm dersler İngilizce olarak verilir.