Buradasınız:

25 -February -2018 - 00:50

Okul Görselleri

vancouver okul 2.jpg

Bizden Haberler

Reklam

SPRACHCAFFE

LANGUAGES PLUS

Sprachcaffe 28 yıllık deneyimi sayesinde her yaştan kişilere dil eğitimi sağlayan yabancı dil okulları arasındaki seçkin kuruluşlardandır. Bir dili öğrenmek için, o dilin konuşulduğu ülkelerde bulunmak en iyi çözümdür. Ayrıca, gidilen ülkenin insanlarını, kültürünü, doğasını, mutfaklarını tanımak, dilini öğrenmekte olduğunuz ülke hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanızı sağlar.

Sprachcaffe 31 şehirde 7 farklı dil seçenekleri ile kaliteli eğitim sunar. Konaklama yerleri okullara yakın mesafelerde ve genellikle şehir merkezlerinde bulunur. Öğrenciler okulun ilk günü dil seviye sınavına girerler.

Ø YETİŞKİNLER VE GENÇLER İÇİN DİL OKULLARI

KURS SEÇENEKLERİ;

Part-Time Kurs (10 ders / haftada 7,5 saat)

Yarı Yoğun Kurs (20 ders / haftada 15 saat)

Yoğun Kurs (30 ders / haftada 22,5 saat)

Süper Yoğun Kurs (40 ders / haftada 30 saat)

Mini Grup Kursu(20 ders / haftada 15 saat)

İş İçin Dil Kursu (30 ders / haftada 22,5 saat)

BireBir Kurs

Akademik Dönem / Sınava Hazırlık Kursları

(20 ders / haftada 15 saat – 30 ders / haftada 22,5 saat)

İŞ İNGİLİZCESİ DİL KURSLARI:

Profesyonel hayatta başarılı olabilmek için iyi seviyede dil bilgisine gerek duyulur. Öğrenilen dilin geliştirilmesi ve pekiştirilmesi için yurtdışında mutlaka bir ülke seçip, o ülkede eğitim ve pratik yapma şansı önemlidir.

İNGİLİZCE

AMERİKA;

NEW YORK: İngilizce eğitim verilir. Sprachcaffe Manhattan’ın kalbinde, yürüyerek 28. ve 23. cadde metro istasyonuna 5 dakika mesafede yer alır. Öğrencilerin boş zamanlarında gezip görebilecekleri parklar ve müzeler bulunur.

LOS ANGELES: İngilizce eğitim verilir. South Bay’daki okul Los Angeles bölgesinin en güvenilir yerlerinden olan Torrance‘da yer alır. Sprachcaffe Los Angeles yepyeni bir kampüstür. Okul Village Del Amo bir alış veriş merkezinin ikinci katındadır. Güney Kaliforniya’nın gözde mekanlarına çok yakın mesafededir.

LA – ORANGE COUNTY: İngilizce eğitim verilir. Sprachcaffe Güney Kaliforniya’nın en büyük alış veriş merkezi olan The South Coast Plaza alış veriş merkezinin tam karşısın da yer alır. Birçok turistlik yere kolaylıkla ulaşılır.

SAN FRANCISCO: İngilizce eğitim verilir. Sprachcaffe San Francisco’nun tam merkezinde yer alır. Birçok alış veriş merkezi ve restoranlara yürüyerek ulaşabilinecek mesafededir.

MIAMI: İngilizce eğitim verilir. Sprachcaffe finansal merkezin göbeğindedir. Binada restoranlar, yüzme havuzları, spor alanları bulunur. Dünyaca ünlü plajlar ve daha birçok görülecek yerlere kolayca ulaşım mesafesindedir.

BOSTON: İngilizce eğitim verilir. Sprachcaffe Boston’un merkezinde popüler alış veriş mekanlarına çok yakın mesafededir. Tarihin ve modernliğin bir arada olduğu Boston şehrinde gezilecek ve görülecek birçok yer bulunur.

AVUSTRALYA;

SYDNEY: İngilizce eğitim verilir. Dünyaca ünlü Opera Evi, Harbor Bridge, Sydney Kulesi gibi turistik yerleri ve en güzel kumsalların bulunduğu, Botanik Bahçesi, Hyde Park, Blue Mountains gibi doğa güzellikleri ile de oldukça zengin bir şehirdir.

İNGİLTERE;

BRIGHTON: İngilizce eğitim verilir. Brighton hoş barları, antika dükkanları, kitapçıların ve kafelerin olduğu bir balıkçı kasabasıdır. Londra’ya 45 dakikada tren mesafesi ile ulaşabilinir. Okul ile yurt arası kısa yürüyüş mesafesindedir.

(İş İngilizcesi Dil Kursu programı da verilir)

LONDRA: İngilizce eğitim verilir. Sprachcaffe Batı Londra’da merkezdedir. Şehir içi otobüs hatları ile ulaşımın çok kolay olduğu Ealing’dedir. Etkinlik ve aktivitelerin çok olduğu bir şehirdir. Okulda geniş sınıflar, kütüphane, ortak kullanım alanları, ders çalışma odaları ile güzel bir bahçe bulunur.

(İş İngilizcesi Dil Kursu programı da verilir)

DEVON: İngilizce eğitim verilir. Sprachcaffe Victorian sahil kasabası olan Exmouth’dadır. Okul merkezde yer alır. Sahil merkeze 3 km uzaklıktadır.

KANADA;

CALGARY: İngilizce eğitim verilir. Sprachcaffe yenilenmiş kampüsü ile 7.caddede Calgary şehir merkezinde yer alır. Tüm dünyadan birçok ülkenin restoranları burada yer alır. Birçok öğrenciye göre yaşam maliyeti en düşük şehirlerden biri olarak belirtilir.

MONTREAL: İngilizce ve Fransızca eğitim verilir. Sprachcaffe şehir merkezinde yer alır. Montreal yıl içinde çok sayıda düzenlenen festivallerden dolayı “Festivaller Şehri” olarak bilinir. İngilizce ve Fransızcanın ayrı ayrı ya da birlikte öğrenilmesi içi mükemmel şehirlerdendir.

OTTAWA: İngilizce eğitim verilir. Sprachcaffe şehrin ulaşım merkezinde ve ünlü çikolata- dondurma mağazası Laura Secort ile aynı binada yer alır. Turistlik mekanlara ve alışveriş merkezleri birkaç dakikalık mesafededir. Toronto ve Niagara şelalesine kısa yolculuklarla geziler düzenlenebilir.

TORONTO: İngilizce eğitim verilir. Sprachcaffe şehir merkezinde yer alır. Metro istasyonu birkaç metre uzaklıktadır. Kanada’nın en büyük üniversitelerinin burada olması şehre canlılık ve dinamizm katmıştır. Spor oyunları, müzikaller ve konserler her zaman katılabilinecek etkinliklerdir.

(İş İngilizcesi Dil Kursu programı da verilir)

VANCOUVER: İngilizce eğitim verilir. Sprachcaffe binası Coal Harbour’un yanında deniz ve dağ manzaralıdır. Hava yıl boyunca ılıktır. Şehir içini yürüyerek, bisikletle veya botla dolaşmak mümkündür.

VICTORIA: İngilizce eğitim verilir. Sprachcaffe Victoria şehrinin tam kalbinde geleneksel bir binada Dougles caddesinin üzerinde yer alır. Şehrin yumuşak iklimi sayesinde yıl boyunca su sporları yapılabilir.

MALTA;

St JULIANS ve St PAULS Bay Kampüsleri: İngilizce eğitim verilir. Malta adası, Sicilya ile Kuzey Afrika arasında konumlanmıştır. Güneşin on iki ay parladığı Malta, çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmıştır. St.julians`taki okul estetik taş binası ile hayran kalınacak bir yapıdadır. Gece yaşamının merkezi olan Paceville’ye oldukça yakındır. Sprachcaffe ile konaklama yerleşimleri 5-10 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Kampüste sınıflar, apartmanlar, restoranlar, bahçeler, açık yüzme havuzları, kum voleybol sahası bulunur. Öğrencilere harika bir çalışma ortamı ile sosyal ve sportif aktivitelere katılacakları alanlar sağlar.

(İş İngilizcesi Dil Kursu St Julians Kampüsünde verilir)

ALMANCA

ALMANYA;

FRANKFURT: Almanca eğitim verilir. Sprachcaffe şehir merkezine yürüyüş mesafesinde olup, alışveriş merkezleri, kafe ve barların bulunduğu zengin bir bölgededir. Tarihi ve kültürel açıdan oldukça zengin bir şehirdir.

(İş İngilizcesi Dil Kursu programı da verilir)

 

DÜSSELDORF: Almanca eğitim verilir. Sprachcaffe tarihi ve kültürel yerlerin çok yakınında yer alır. Sprachcaffe Duesseldorf onaylı TELC sınav merkezidir.

(İş İngilizcesi Dil Kursu programı da verilir)

İSPANYOLCA

İSPANYA;

BARSELONA: İspanyolca eğitim verilir. Sprachcaffe Barselona’nın kültürel merkezinde Sprachcaffe en yeni okullarından biridir. Tüm yıl boyunca güneşli ve ılık bir iklimi olan şehirde gezilecek birçok yer bulunur. Şehrin en işlek ve hareketli yerlerine yürüyüş mesafesindedir.

(İş İngilizcesi Dil Kursu programı da verilir)

MADRİD: İspanyolca eğitim verilir. Sprachcaffe şehir merkezinde Porta del Sol’dadır. Okul binası yüz yılsonundan kalma çok güzel bir yapıdır. Öğretmenlerin yardımı ile İspanyol Kültürü’nün keyfine varılıp, dilini en iyi şekilde öğrenme olanağı bulunur.

(İş İngilizcesi Dil Kursu programı da verilir)

MALLORCA: İngilizce ve İspanyolca eğitim verilir. Sprachcaffe şehir merkezindedir. Palma plajına 25 metre mesafededir. Eğlence yerleri, restoranlar ve plajlar yürüme mesafesindedir.

MALAGA: İspanyolca eğitim verilir. Sprachcaffe şehir merkezine 2 km uzaklıkta yer alır. Okul binası orijinal Endülüs villasıdır. Sahil kenarında birçok restoran ve cafeler bulunur.

(İş İngilizcesi Dil Kursu programı da verilir)

KÜBA;

HAVANA: İspanyolca eğitim verilir. Sprachcaffe 2001 yılında kurulmuş olup, konsolosluk binası, uluslar arası şirketler ve kulüplerin bulunduğu bölgede yer alır.

MEKSİKA;

PLAYA DEL CARMEN: İspanyolca eğitim verilir. Sprachcaffe kampüsünde açık yüzme havuzu, restoran ve kütüphane bulunur.

FRANSIZCA

FRANSA;

NICE: Fransızca eğitim verilir. Sprachcaffe Notre Dame Katedrali’ne çok yakın mesafededir. Okul küçük sınıfları ve kişiye özel ilgi ile güzel bir yerdir. Festivalleri ve karnavalları ile hareketli bir şehirdir.

(İş İngilizcesi Dil Kursu programı da verilir)

PARİS: Fransızca eğitim verilir. Sprachcaffe Çalışma Bakanlığı ve Paris Rektörlüğü tarafından onaylanmış özel bir enstitü olarak açılmıştır ve şehir merkezinde yer alır. Müzeler, restoranlar, oteller ve sayısız butikler yürüyüş mesafesindedir.

(İş İngilizcesi Dil Kursu programı da verilir)

KANADA;

MONTREAL: İngilizce ve Fransızca eğitim verilir. Sprachcaffe şehir merkezinde yer alır. Montreal yıl içinde çok sayıda düzenlenen festivallerden dolayı “Festivaller Şehri” olarak bilinir. İngilizce ve Fransızcanın ayrı ayrı ya da birlikte öğrenilmesi içi mükemmel şehirlerdendir.

İTALYANCA

İTALYA;

CALABRIA: İtalyanca eğitim verilir. Sprachcaffe doğa’nın içinde güzel bir villa da yer alır. Santa Domenica’ya yürüyüş mesafesindedir. Su sporları için çok uygun bir yerdir.

FLORANSA: İtalyanca eğitim verilir. Sprachcaffe Katedral Meydanına ve şehir merkezine yürüyüş mesafesindedir. Tarihi ve kültürel açıdan oldukça zengindir.

(İş İngilizcesi Dil Kursu programı da verilir)

ROMA: İtalyanca eğitim verilir. Sprachcaffe şehir merkezinde St. Peter caddesinde yer alır. Tarihi ve kültürel yapısı ile yaşaması keyifli şehirlerden birisidir.

ÇİNCE

ÇİN;

PEKİN: Çince eğitim verilir. Sprachcaffe Pekin’in kültür sarayı olan İmparatorluk Bahçeleri içinde yer alır. Pansiyonları da aynı yerdedir. Çince farklı bir dil olmasına rağmen hızlı ve çabuk öğrenilebilen bir dildir. (İş İngilizcesi Dil Kursu programı da verilir)

ARAPÇA

FAS;

RABAT: Arapça eğitim verilir. Sprachcaffe şehir merkezinin içinde meyve bahçeleri ve kuş sesleri arasında eğitim verir. Okyanusa çok yakındır. Rabat rahatlık ve eğlence anlamında tüm beklentileri karşılayacak tam bir 21. yüzyıl şehridir.

KONAKLAMA:

STANDART APARTMANLAR: Apartmanlar genellikle güzel ve temizdir, tam donanımlı, paylaşımlı mutfak ve banyo bulunmaktadır. Apartmanların bazıları şehirlerde, kampüs içinde, bazıları da okula yakın mesafelerde yer alır. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ekstra ücretle sağlanabilir.

KONFOR APARTMANLAR: Konfor apartmanlar büyüklük, mobilya ve eşya bakımından daha iyi standartlara sahiptir. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri bazı şehirlerde ücrete tabidir.

OKUL YURTLARI: Okulların çoğunda yurt konaklaması bulunur. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ücrete tabidir.

PANSİYON OTEL: Okuldan biraz uzaklaşıp, kendi başına zaman geçirmek isteyen öğrenciler için otel konaklamaları daha uygundur. Çift kişilik odalar sadece birlikte seyahat edenler içindir.

APART OTEL: Banyolu, mutfaklı stüdyo apartmanlar ayrı bir seçenektir. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ücrete tabiidir.

EVDE KONAKLAMA: Gidilen ülkenin yaşam tarzını, geleneklerini ve kültürünü de öğrenmek isteyen öğrenciler için aile yanı konaklama daha uygundur. Aile yanı konaklamalarda farklı seçenekler bulunur; çocuklu ve çocuksuz aileler, yalnız yaşayanlar, ev hayvanı olan ya da olmayan gibi…

AKTİVİTELER:

Sprachcaffe ile boş vakitlerinizi geçirirken bile yeni bir dili öğreniyor olacaksınız. Ders bitimindeki aktiviteler; geziler, dans kursları ya da akşam eğlencelerine katılabilirsiniz. Aktiviteler sayesinde öğrenmekte olduğunuz dili daha çok pekiştirme fırsatına da sahip olacaksınız. Bazı aktiviteler ücrete tabi olabilir.

Ø GENÇLER İÇİN YAZ OKULLARI

Gençler yaz okullarına katılarak; kurs süresince güzel bir tatil geçirme, yaşıtları ile yeni arkadaşlıklar edinme ve yeni kültürler tanıma şansına sahip olurlar.

KURS SEÇENEKLERİ;

10 yaş üzerindeki öğrenciler için;

Yarı –Yoğun ve Yoğun programlar, 2 haftadan başlayan sürelerle öğrencilere sunulur.

İNGİLİZCE

AMERİKA;

NEW YORK: İngilizce eğitim verilir. Sprachcaffe Manhattan’ın kalbinde, yürüyerek 28. ve 23. cadde metro istasyonuna 5 dakika mesafede yer alır. Öğrencilerin boş zamanlarında gezip görebilecekleri parklar ve müzeler bulunur.

LA – ORANGE COUNTY: İngilizce eğitim verilir. Sprachcaffe Güney Kaliforniya’nın en büyük alış veriş merkezi olan The South Coast Plaza alış veriş merkezinin tam karşısın da yer alır. Birçok turistlik yere kolaylıkla ulaşılır.

BOSTON: İngilizce eğitim verilir. Sprachcaffe Boston’un merkezinde popüler alış veriş mekanlarına çok yakın mesafededir. Tarihin ve modernliğin bir arada olduğu Boston şehrinde gezilecek ve görülecek birçok yer bulunur.

İNGİLTERE;

BRIGHTON: İngilizce eğitim verilir. Brighton hoş barları, antika dükkanları, kitapçıların ve kafelerin olduğu bir balıkçı kasabasıdır. Londra’ya 45 dakikada tren mesafesi ile ulaşabilinir. Okul ile yurt arası kısa yürüyüş mesafesindedir.

LONDRA: İngilizce eğitim verilir. Sprachcaffe Batı Londra’da merkezdedir. Şehir içi otobüs hatları ile ulaşımın çok kolay olduğu Ealing’dedir. Etkinlik ve aktivitelerin çok olduğu bir şehirdir. Okulda geniş sınıflar, kütüphane, ortak kullanım alanları, ders çalışma odaları ile güzel bir bahçe bulunur.

DEVON: İngilizce eğitim verilir. Sprachcaffe Victorian sahil kasabası olan Exmouth’dadır. Okul merkezde yer alır. Sahil merkeze 3 km uzaklıktadır.

KANADA;

TORONTO: İngilizce eğitim verilir. Sprachcaffe şehir merkezinde yer alır. Metro istasyonu birkaç metre uzaklıktadır. Kanada’nın en büyük üniversitelerinin burada olması şehre canlılık ve dinamizm katmıştır. Spor oyunları, müzikaller ve konserler her zaman katılabilinecek etkinliklerdir.

MONTREAL: İngilizce ve Fransızca eğitim verilir. Sprachcaffe şehir merkezinde yer alır. Montreal yıl içinde birçok sayıda düzenlenen festivallerden dolayı “Festivaller Şehri” olarak bilinir. İngilizce ve Fransızcanın ayrı ayrı ya da birlikte öğrenilmesi içi mükemmel şehirlerdendir.

MALTA;

St JULIANS ve St PAULS BAY kampusleri: İngilizce eğitim verilir. Malta adası, Sicilya ile Kuzey Afrika arasında konumlanmıştır. Güneşin on iki ay parladığı Malta, çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmıştır. St.julians`taki okul estetik taş binası ile hayran kalınacak bir yapıdadır. Gece yaşamının merkezi olan Paceville’ye oldukça yakındır. Sprachcaffe ile konaklama yerleşimleri 5-10 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Kampüste sınıflar, apartmanlar, restoranlar, bahçeler, açık yüzme havuzları, kum voleybol sahası bulunur. Öğrencilere harika bir çalışma ortamı ile sosyal ve sportif aktivitelere katılacakları alanlar sağlar.

ALMANCA

ALMANYA;

FRANKFURT: Almanca eğitim verilir. Sprachcaffe şehir merkezine yürüyüş mesafesinde olup, alışveriş merkezleri, kafe ve barların bulunduğu zengin bir bölgededir. Tarihi ve kültürel açıdan oldukça zengin bir şehirdir.

OBERWESEL: Almanca eğitim verilir. Sprachcaffe Oberwesel’e birkaç dakikalık mesafededir. 100 yıldan fazla geçmişi olan kalesi, kiliseler, manastır kalıntıları, kuleleri, ahşap evleri, dar sokakları ile Orta Ren’dedir. Müze ziyaretleri yapılabilir.

İSPANYOLCA

İSPANYA;

BARSELONA: İspanyolca eğitim verilir. Sprachcaffe Barselona’nın kültürel merkezinde Sprachcaffe en yeni okullarından biridir. Tüm yıl boyunca güneşli ve ılık bir iklimi olan şehirde gezilecek birçok yer bulunur. Şehrin en işlek ve hareketli yerlerine yürüyüş mesafesindedir.

MALAGA: İspanyolca eğitim verilir. Sprachcaffe şehir merkezine 2 km uzaklıkta yer alır. Okul binası orijinal Endülüs villasıdır. Sahil kenarında birçok restoran ve cafeler bulunur.

MEKSİKA;

PLAYA DEL CARMEN: İspanyolca eğitim verilir. Sprachcaffe kampüsünde açık yüzme havuzu, restoran ve kütüphane bulunur.

FRANSIZCA

FRANSA;

NICE: Fransızca eğitim verilir. Sprachcaffe Notre Dame Katedrali’ne çok yakın mesafededir. Okul küçük sınıfları ve kişiye özel ilgi ile güzel bir yerdir. Festivalleri ve karnavalları ile hareketli bir şehirde bulunur.

PARİS: Fransızca eğitim verilir. Sprachcaffe Çalışma Bakanlığı ve Paris Rektörlüğü tarafından onaylanmış özel bir enstitü olarak açılmıştır ve şehir merkezinde yer alır. Müzeler, restoranlar, oteller ve sayısız butikler yürüyüş mesafesindedir.

KANADA;

MONTREAL: İngilizce ve Fransızca eğitim verilir. Sprachcaffe şehir merkezinde yer alır. Montreal yıl içinde birçok sayıda düzenlenen festivallerden dolayı “Festivaller Şehri” olarak bilinir. İngilizce ve Fransızcanın ayrı ayrı ya da birlikte öğrenilmesi içi mükemmel şehirlerdendir.

İTALYANCA

İTALYA;

ROMA: İtalyanca eğitim verilir. Sprachcaffe şehir merkezinde St Peter caddesinde yer alır. Tarihi ve kültürel yapısı ile yaşaması keyifli şehirlerden birisidir.

ÇİNCE

ÇİN;

PEKİN: Çince eğitim verilir. Sprachcaffe Pekin’in kültür sarayı olan İmparatorluk Bahçeleri içinde yer alır. Pansiyonları da aynı yerdedir. Çince farklı bir dil olmasına rağmen hızlı ve çabuk öğrenilebilen bir dildir.

KONAKLAMA:

STANDART APARTMANLAR: Apartmanlar genellikle güzel ve temizdir, tam donanımlı, paylaşımlı mutfak ve banyo bulunmaktadır. Apartmanların bazıları şehirlerde, kampüs içinde, bazıları da okula yakın mesafelerde yer alır. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ekstra ücretle sağlanabilir.

KONFOR APARTMANLAR: Konfor apartmanlar büyüklük, mobilya ve eşya bakımından daha iyi standartlara sahiptir. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri bazı şehirlerde ücrete tabidir.

OKUL YURTLARI: Okulların çoğunda yurt konaklaması bulunur. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ücrete tabidir.

PANSİYON OTEL: Okuldan biraz uzaklaşıp, kendi başına zaman geçirmek isteyen öğrenciler için otel konaklamaları daha uygundur. Çift kişilik odalar sadece birlikte seyahat edenler içindir.

APART OTEL: Banyolu, mutfaklı stüdyo apartmanlar ayrı bir seçenektir. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ücrete tabiidir.

EVDE KONAKLAMA: Gidilen ülkenin yaşam tarzını, geleneklerini ve kültürünü de öğrenmek isteyen öğrenciler için aile yanı konaklama daha uygundur. Aile yanı konaklamalarda farklı seçenekler bulunur; çocuklu ve çocuksuz aileler, yalnız yaşayanlar, ev hayvanı olan ya da olmayan gibi…

AKTİVİTELER:

Sprachcaffe ile boş vakitlerinizi geçirirken bile yeni bir dili öğreniyor olacaksınız. Ders bitimindeki aktiviteler; geziler, dans kursları ya da akşam eğlencelerine katılabilirsiniz. Aktiviteler sayesinde öğrenmekte olduğunuz dili daha çok pekiştirme fırsatına da sahip olacaksınız. Bazı aktiviteler ücrete tabi olabilir.

Ø DİL YETERLİLİK SINAVLARI

İNGİLİZCE SINAVLAR

TOEFL

IELTS

Cambridge First Certificate in English

Cambridge Certificafe in Advanced English

 

MALTA;

İngilizce eğitim verilir. Malta adası, Sicilya ile Kuzey Afrika arasında konumlanmıştır. Güneşin on iki ay parladığı Malta, çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmıştır. St.julians`taki okul estetik taş binası ile hayran kalınacak bir yapıdadır. Gece yaşamının merkezi olan Paceville’ye oldukça yakındır. Sprachcaffe ile konaklama yerleşimleri 5-10 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Kampüste sınıflar, apartmanlar, restoranlar, bahçeler, açık yüzme havuzları, kum voleybol sahası bulunur. Öğrencilere harika bir çalışma ortamı ile sosyal ve sportif aktivitelere katılacakları alanlar sağlar.

İNGİLTERE;

BRIGHTON: İngilizce eğitim verilir. Brighton hoş barları, antika dükkanları, kitapçıların ve kafelerin olduğu bir balıkçı kasabasıdır. Londra’ya 45 dakikada tren mesafesi ile ulaşabilinir. Okul ile yurt arası kısa yürüyüş mesafesindedir.

LONDRA: İngilizce eğitim verilir. Sprachcaffe Batı Londra’da merkezdedir. Şehir içi otobüs hatları ile ulaşımın çok kolay olduğu Ealing’dedir. Etkinlik ve aktivitelerin çok olduğu bir şehirdir. Okulda geniş sınıflar, kütüphane, ortak kullanım alanları, ders çalışma odaları ile güzel bir bahçe bulunur.

KANADA:

TORONTO: İngilizce eğitim verilir. Sprachcaffe şehir merkezinde yer alır. Metro istasyonu birkaç metre uzaklıktadır. Kanada’nın en büyük üniversitelerinin burada olması şehre canlılık ve dinamizm katmıştır. Spor oyunları, müzikaller ve konserler her zaman katılabilinecek etkinliklerdir.

ALMANCA SINAV

Test DaF

FRANKFURT: Almanca eğitim verilir. Sprachcaffe şehir merkezine yürüyüş mesafesinde olup, alışveriş merkezleri, kafe ve barların bulunduğu zengin bir bölgededir. Tarihi ve kültürel açıdan oldukça zengindir.

DÜSSELDORF: Almanca eğitim verilir. Sprachcaffe tarihi ve kültürel yerlerin çok yakınında yer alır. Sprachcaffe Duesseldorf onaylı TELC sınav merkezidir.

İSPANYOLCA SINAV

DELE - Diplomas de Espanol  Como Lengua Extranjera

MADRİD: İspanyolca eğitim verilir. Sprachcaffe şehir merkezinde Porta del Sol’dadır. Okul binası yüzyıl sonundan kalma çok güzel bir yapıdır. Öğretmenlerin yardımı ile İspanyol Kültürü’nün keyfine varılıp, dilini en iyi şekilde öğrenme olanağı bulunur.

BARSELONA: İspanyolca eğitim verilir. Sprachcaffe Barselona’nın kültürel merkezinde Sprachcaffe en yeni okullarından biridir. Tüm yıl boyunca güneşli ve ılık bir iklimi olan şehirde gezilecek birçok yer bulunur. Şehrin en işlek ve hareketli yerlerine yürüyüş mesafesindedir.

MALAGA: İspanyolca eğitim verilir. Sprachcaffe şehir merkezine 2 km uzaklıkta yer alır. Okul binası orijinal Endülüs villasıdır. Sahil kenarında birçok restoran ve cafeler bulunur.

FRANSIZCA SINAV

DELF - Diplome d’etudes en Langue Française

NICE: Fransızca eğitim verilir. Sprachcaffe Notre Dame Katedrali’ne çok yakın mesafededir. Okul küçük sınıfları ve kişiye özel ilgi ile güzel bir yerdir. Festivalleri ve karnavalları ile hareketli bir şehirde bulunur.

PARİS: Fransızca eğitim verilir. Sprachcaffe Çalışma Bakanlığı ve Paris Rektörlüğü tarafından onaylanmış özel bir enstitü olarak açılmıştır ve şehir merkezinde yer alır. Müzeler, restoranlar, oteller ve sayısız butikler yürüyüş mesafesindedir.

İTALYANCA SINAV

CILS - Certificato di İtaliano come Lingua Seconda

ROMA: İtalyanca eğitim verilir. Sprachcaffe şehir merkezinde St. Peter caddesinde yer alır. Tarihi ve kültürel yapısı ile yaşaması keyifli şehirlerden birisidir.

FLORANSA: İtalyanca eğitim verilir. Sprachcaffe Katedral Meydanına ve şehir merkezine yürüyüş mesafesindedir. Tarihi ve kültürel açıdan oldukça zengindir.

KONAKLAMA:

STANDART APARTMANLAR: Apartmanlar genellikle güzel ve temizdir, tam donanımlı, paylaşımlı mutfak ve banyo bulunmaktadır. Apartmanların bazıları şehirlerde, kampüs içinde, bazıları da okula yakın mesafelerde yer alır. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ekstra ücretle sağlanabilir.

KONFOR APARTMANLAR: Konfor apartmanlar büyüklük, mobilya ve eşya bakımından daha iyi standartlara sahiptir. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri bazı şehirlerde ücrete tabidir.

OKUL YURTLARI: Okulların çoğunda yurt konaklaması bulunur. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ücrete tabidir.

PANSİYON OTEL: Okuldan biraz uzaklaşıp, kendi başına zaman geçirmek isteyen öğrenciler için otel konaklamaları daha uygundur. Çift kişilik odalar sadece birlikte seyahat edenler içindir.

APART OTEL: Banyolu, mutfaklı stüdyo apartmanlar ayrı bir seçenektir. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri ücrete tabiidir.

EVDE KONAKLAMA: Gidilen ülkenin yaşam tarzını, geleneklerini ve kültürünü de öğrenmek isteyen öğrenciler için aile yanı konaklama daha uygundur. Aile yanı konaklamalarda farklı seçenekler bulunur; çocuklu ve çocuksuz aileler, yalnız yaşayanlar, ev hayvanı olan ya da olmayan gibi…

AKTİVİTELERİMİZ:

Sprachcaffe ile boş vakitlerinizi geçirirken bile yeni bir dili öğreniyor olacaksınız. Ders bitimindeki aktiviteler; geziler, dans kursları ya da akşam eğlencelerine katılabilirsiniz. Aktivitelerimiz sayesinde öğrenmekte olduğunuz dili daha çok pekiştirme fırsatına da sahip olacaksınız. Bazı aktiviteler ücrete tabi olabilir.