Buradasınız:

25 -February -2018 - 00:57

Okul Görselleri

gc - otomotiv blm giri.jpg

Bizden Haberler

Reklam

ILac

INTERNATIONAL LANGUAGE

ACADEMY of CANADA

 

ILac Dil okulları, Kanada’nın en büyük şehirleri olan Toronto ve Vancouver’de bulunur. Bu şehirler UNESCO tarafından dünyanın en güzel ve güvenli yaşanılır şehirleri olarak seçilmiştir. ILac aktif üyeliği bulunan birçok kuruluş tarafından ödüllere layık görülmüştür. ILac 18 seviyede İngilizce dil eğitimi sunar. 10’dan fazla seçmeli dersler bulunur. Sınıflar genelde 10-12 kişiliktir. Ders başlangıç tarihleri esnek olup iki haftada bir başlama olanağı sunar.50’den fazla ülkeden çeşitli kültürlerde öğrencilerin katılımı vardır. Öğretmen kadrosu TESOL sertifikalıdır.

OKULUN YERİ:

TORONTO: Kanada’nın en büyük ve heyecan verici şehirlerinden biridir. Toronto’daki ILac Dil Okulu şehrin tam merkezindedir. Şehrin tüm yerlerine ulaşımı sağlayan otobüs ve metro durakları yürüme mesafesindedir. Okul çevresinde birçok restoran, kafe, bar, tiyatro ve sinemalar bulunur. ILac öğrencilerinin ücretsiz kullanım hakkına sahip olduğu Kanada’nın en büyük kütüphanesi ve İngilizce araştırma merkezi ile yan yanadır. Toronto Üniversitesi Kampüsü’ne, sahil bölgesine ve diğer turistik bölgelere yakındır. Toronto ILac Dil Okulu ETS onaylı TOFL-IBT merkezidir. Okul binası modern tesise sahip olup, 50 sınıf vardır.

VANCOUVER: Kanada’nın en güvenli ve güzel şehirlerindendir. Vancouver olağanüstü doğası ve çok hareketli yaşam şekli ile dikkat çekmektedir. Kanada’nın en ılıman iklimine sahiptir. Kayak ve dağ tırmanma aktiviteleri günlük hayatın bir parçası haline gelmiştir. Vancouver’daki ILac Dil Okulu şehrin tam merkezindedir. TOEFL çalışmalarının dahil olduğu İngilizce laboratuarlar bulunur. ETS onaylı TOEFL-IBT merkezidir. Okul binası modern tesise sahip olup, 30 sınıf vardır.

EĞİTİM PROGRAMLARI:

ILac güçlü eğitim programları ile dalında ayrıcalık oluşturur. Programlar akademik kariyer istek ve ihtiyaçlara göre düzenlenebilir.

Ø ESL PROGRAMLARI

Gençler için İngilizce Programlar;

Haftada 20 ders / günde 3 saat. 14-18 yaş arası öğrenciler katılabilir. 4 hafta veya daha uzun süreli programlar bulunur. Sadece yaz aylarında programlanır.

Yoğun İngilizce Programları;

Haftada 30 ders / günde 4,5 saat. 18 yaş ve üzeri öğrenciler katılabilir. 4 hafta veya daha uzun süreli programlar bulunur. Tüm yıl boyunca programlanır.

Süper Yoğun İngilizce Programları;

Haftada 40 ders / günde 6 saat. 18 yaş ve üzeri öğrenciler katılabilir. 4 hafta veya daha uzun süreli programlar bulunur. Tüm yıl boyunca programlanır.

Ø İŞ İNGİLİZCESİ

Haftada 30 ders / günde 4,5 saat. Programa başlayabilmek için ILac Advaced 1 veya eşdeğer seviyede dil bilgisi gereklidir. 4-12 hafta sürer. Tüm yıl boyunca programlanır.

Ø YOĞUNLAŞTIRILMIŞ İNGİLİZCE PROGRAMLARI

Haftada 40 ders / günde 6 saat. Tüm İngilizce seviyeleri için uygundur. 4 hafta sürer. Yaz aylarında programlanır.

Ø YAZ KAMPLARI

Haftada 20 ders / günde 3 saat, 14-18 yaş arası öğrenciler katılabilir, 4 hafta veya daha uzun süreli programlar bulunur. Dil eğitimi, konaklama ve aktiviteler program dahilindedir. Temmuz ve Ağustos aylarında programlanır.

Ø TOEFL HAZIRLIK PROGRAMLARI

Haftada 30 ders / günde 4,5 saat, 4-12 hafta arasında programlar bulunur. Programa başlayabilmek için ILac Advaced 1 veya eşdeğer seviyede dil bilgisi gereklidir. Tüm yıl boyunca programlanır.

Ilac Vancouver, onaylanmış ETS sertifikalı test uygulama merkezlerindendir.

 

Ø TESOL DİPLOMASI / SERTİFİKASI

Diploma: 100 saati eğitim + 20 saati pratik

Sertifika: 100 saati eğitim + 10 saati pratik

Programa başlayabilmek için ILac High Advaced 1 veya eşdeğer seviyede dil bilgisi gereklidir. Tüm yıl boyunca programlanır. 4 hafta sürer. Diploma dünya çapında geçerlidir.

Ø PATHWAY (Üniversiteye Hazırlık) PROGRAMLARI

Akademik Başarı Bursu;

ILac Altın Madalya, ILac Gümüş Madalya, ILac Bronz Madalya Burslarını belirlediği kriterler doğrultusunda öğrencilerini destekler.

Üniversitelere Giriş İçin İngilizce Hazırlık Programları;

Üniversite veya kolejde herhangi bir lisans, master programına girmek isteyen öğrenciler için hazırlanmış programdır. 14 üniversite ve kolejle işbirliği yapar. Öğrencinin ülkesinden aldığı lise diploması gereklidir. Programa başlayabilmek için ILac Advaced 3 veya eşdeğer seviyede dil bilgisi gereklidir. Tüm yıl boyunca programlanır. 16 hafta sürer.

Kanada Lise Bitirme Programları;

Lise eğitimini Kanada’da tamamlamak isteyen öğrenciler için hazırlanmış programdır. Öğrencinin ülkesinde lise son sınıfı bitirmiş olması gerekir. Programa başlayabilmek için ILac Advaced 3 veya eşdeğer seviyede dil bilgisi gereklidir. Tüm yıl boyunca programlanır. 36 hafta sürer.

Ø STAJ PAROGRAMLARI

Çalışırken İngilizce Öğrenim Programı (Paid Internship);

24 veya 52 haftalık program seçenekleri bulunur. % 50 İngilizce dil eğitimi + % 50 staj yapılarak uygulanır. Öğrenci 16 hafta dil eğitimi almışsa, 16 hafta ücretli staj hakkına sahip olur. Yani ne kadar dil eğitimi alınmışsa o kadar staj hakkı vardır. Programa başlayabilmek için ILac Advaced 1 veya eşdeğer seviyede dil bilgisi gereklidir. 19-30 yaş arasındaki öğrenciler katılabilir. Dinlenme Yerleri ve Oteller, Müzeler, Satış Mağazaları, Tur ve Turizm Şirketlerinde maaşlı staj olanağı sunar. Öğrenci günlük hayatı içerisinde Kanada’lı kişilerle daha çok iletişim içerisinde olarak, Kanada kültürünü ve çalışma şeklini kendi deneyimleri ile tanımış olur. Gelecekteki kariyeri için CV’sine yazabileceği bir iş deneyimi olur. Bir yandan da para kazanarak masraflarını çıkarma olanağına sahip olur.

Turizm alanında ücretli staj programının diğer ücretli staj programlarından tek farkı, çalışma olanağının şehir merkezinde olmayıp kayak merkezlerinde veya dağ otellerinde olmasıdır. Bu programa katılabilmek için Haziran veya Aralık aylarında başlamak gerekir.

Profesyonel staj (Unpaid Internship);

4 ile 12 hafta arasında programlar bulunur. % 50 İngilizce dil eğitimi + % 50 staj yapılarak uygulanır. Öğrenci 16 hafta dil eğitimi almışsa 16 hafta ücretsiz staj hakkına sahip olur. Yani ne kadar dil eğitimi alınmışsa o kadar staj hakkı vardır. Programa başlayabilmek için ILac Advaced 1 veya eşdeğer seviyede dil bilgisi gereklidir. 19-30 yaş arasındaki öğrenciler katılabilir. Finans, İşletme, Mimarlık, Mühendislik, Turizm/Otelcilik, Satış, Film/Sinema, Enformasyon Teknolojileri gibi birçok alanda maaşsız staj olanağı sunar. Öğrenci kendi alanlarına yönelik iş tecrübesi kazanarak, CV’sine yazabileceği profesyonel iş deneyimine sahip olur.

FUTBOL KAMPI

Futbol Kampı Ilac Toronto şehrinde sunulan, önceden futbol deneyimi olan 14 – 17 yaş arasındaki gençler için ideal bir İngilizce + Futbol kampıdır. Kampta öğrenciler, İngilizce derslerin yanı sıra Real Madrid’li profesyonel (UEFA tarafından onaylanmış) antrenörler tarafından çalıştırılırlar.

KIŞ PROGRAMI

Kış Programı, Kanada’da kışın İngilizce öğrenmek ve eğlenceli kış faaliyetlerine katılmak isteyen 14 – 17 yaş arasındaki öğrenciler için idealdir. Öğrencilere kayak, snowboard, buz pateni, kış festivalleri ve birçok aktivite sunulur. Kış kampları Toronto ve Vancouver şehirlerinde verilir.

KONAKLAMA :

ILac Homestay direktörü tarafından seçilmiş Kanadalı aileler yanında konaklama tavsiye edilir. Aile yanını tercih eden öğrenciler yaşadıkları şehrin kültürünü öğrenip, yemeklerini tadarak ve yıllarca sürebilecek dostluklar kurabilirler. Homestay aileler her ay düzenli olarak denetlenir. Bu seçeneğin yanı sıra yurt konaklamaları, otel, mobilyalı ya da mobilyasız apartman daireleri konaklama seçenekleri olarak sunulur. Aynı zamanda öğrenciye, Toronto’ya veya Vancouver’a vardığında ILac tarafından hava alanında karşılanıp kalacağı yere kadar eşlik edilir. Öğrenci eğitim sonunda hava alanına bırakılmayı talep edebilir.