Buradasınız:

25 -February -2018 - 00:57

Okul Görselleri

feature-3.jpg

Bizden Haberler

Reklam

 

 

 

B.H.M.S.

Business & Hotel Management School

İş Yönetimi & Otel İşletmeciliği

OKULUN YERİ:

İsviçre’nin merkezinde, en kaliteli yaşam yerlerinden olan Luzern şehrindedir. Milano, Frankfurt, Paris, Viyana’ya hava, kara, demiryolu erişimi mevcuttur.

EĞİTİM PROGRAMLARI:

Yoğun Eğitim, Benzersiz 5 haftalık dönem sistemi ve yılda 8 kere eğitime başlayabilme, garantili staj ve yerleştirme şansı olan programlardır.

LİSANS DİPLOMASI (BA) (36 ay)

DİPLOMA 1.YIL: Eğitim 6 ay sürer. Programı başarı ile tamamlayan öğrenciler 4-6 aylık ücretli staj olanaklarından yararlanırlar. Satış & Pazarlama, İş Ahlakı, Muhasebe, Hasılata Giriş Yönetim Kavramları, İş İletişimi, Almanca İletişim, Otelcilik / Konaklama, Turizme Giriş, Yemek Servisi ve Teorisi, İçecekler, Öğretim, Eğitim Metodolojisi, Kişisel Gelişim, Gıda Üretim Prensipleri, Micros Fidelio Sürüm, Sektör Eğitimine Hazırlık eğitimlerini kapsar.

YÜKSEK DİPLOMA 2.YIL: Eğitim 6 ay sürer. Programı başarı ile tamamlayan öğrenciler 4-6 aylık ücretli staj olanaklarından yararlanırlar. Otel Pazarlama, Muhasebe, Mesleki Gelişim, İnsan Kaynakları Yönetimi, İş İletişimi, Ön Büro İşlemleri, Oda / Kat Hizmetlerine Giriş, Yiyecek, İçecek Yönetimine Giriş, Eğitim, Araştırma metodolojisi, Micros Fidelio sürüm, İşletmeye Giriş - Teori ve Uygulama, İş Ekonomisi, Personel Eğitimi, Toplantı, Organizasyon, Konvansiyon Yönetimi, Otel Ticareti, Şarap Kurum Sertifikası, Yatırım Yönetimi gibi eğitimleri kapsar.

LİSANS DİPLOMASI 3.YIL: Eğitim 6 ay sürer. Programı başarı ile tamamlayan öğrenciler 4-6 aylık ücretli staj olanaklarından yararlanırlar. Değerlendirme, Planlama, Geliştirme, Akademik Yazı Kompozisyonları, Otelcilik Metotları, Otelcilik Mülkiyet Stajları, Uygulamalı İşletme, İş Yeri Stratejik Planlama, Değişiklik Yönetimi, Uygulamada İşletme ve İş Yeri Stajları ile deneyim kazanılır.

İŞLETME YÖNETİMİ MASTIR DERECESİ (24 ay)

Konaklama/Otelcilik İşletmeciliği veya Küresel İşletmecilik CİTY UNİVERSİTY of Seattle

MBA.1.YIL: Eğitim 6 ay sürer. Programı başarı ile tamamlayan öğrenciler 4-6 aylık ücretli staj olanaklarından yararlanırlar.18 ay içinde tamamla opsiyonu vardır.

YÜKSEK LİSANS DİPLOMASI (PGD) (12ay)

Konaklama/Otelcilik İşletmeciliği B.H.M.S. Business & Hotel Managerment School

YÜKSEK LİSANS DİPLOMASI: Eğitim 6 ay sürer. Programı başarı ile tamamlayan öğrenciler 4-6 aylık ücretli staj olanaklarından yararlanırlar.

MUTFAK YÖNETİMİNDE DİPLOMA

MUTFAK YÖNETİMİNDE DİPLOMA 1. YIL: Mutfak Faaliyetleri Teknikleri, Yemek Hazırlama, Beslenme, Gıda Güvenliği, Almanca İletişim, Gıda Servisi, Kişisel Gelişim derslerini kapsar. 3 seçmeli ders ilave olarak verilir. Programı başarı ile tamamlayan öğrenciler 4-6 aylık ücretli staj olanaklarından yararlanırlar.

MUTFAK YÖNETİMİNDE İLERİ DÜZEY DİPLOMA 2. YIL: Uluslararası Mutfak, Avrupa Mutfağı, Alakarta Mutfak, Gadre Manger, Mutfak Portföyü iş başlatma dersleri olarak verilir. 6 seçmeli ders ilave olarak verilir. Programı başarı ile tamamlayan öğrenciler 4-6 aylık ücretli staj olanaklarından yararlanırlar.

KONAKLAMA :

Öğrenci konutları ve okul binası Luzern şehrinin merkezinde bulunur. Öğrenci mutfağı, öğrenci restoranı, öğrenci kütüphanesi ve bilgisayar laboratuarı mevcuttur. Odalarda mutfak, banyo, telefon ve televizyon bulunur. Tam zamanlı öğrencilerin okul ücreti içinde üç öğün yemek sunulur. Tüm binada kablosuz bilgisayar ağı mevcuttur.

GİRİŞ KOŞULLARI:

BA 1.YIL: Başvuru için öğrencinin Lise veya orta derece okul mezunu, IELTS 5.5 skor ve 17,5 yaşında olması gereklidir.

BA 2. YIL: Başvuru için öğrencinin Lise veya orta derece okul mezunu, BHMS Diploması veya eşdeğerini başarılı olarak alması ve 18 yaşında olması gerekir.

BA3.YIL: Başvuru için öğrencinin Lise veya orta derece okul mezunu, BHMS Yüksek Eğitim Diploması veya eşdeğerini başarılı olarak alması, IELTS 6.0 veya eşdeğerinde İngilizce skor ve 19 yaşında olması gereklidir.

MBA: Denkliği olan Üniversiteden eğitim almış olması, IELTS 6.0 veya eşdeğerinde İngilizce skor ve 20 yaşında olması gereklidir.

PGD: Denkliği olan Üniversite veya Kolejden lisans eğitimi almış olması, IELTS 5.5 veya eş değerinde İngilizce skor ve 20 yaşında olması gereklidir.

MUTFAK SANATLARI: Lise veya dengi okul mezunu, IELTS 5.0 veya eşdeğerinde İngilizce skor ve 18 yaşında olması gereklidir.

BHMS STAJ PROGRAMI

BHMS staj programları Zürih, Lozan ve Cenevre olarak üç bölgede verilir. Öğrencilerin yerel dil becerilerini de geliştirebilecekleri staj olanakları, stajyerlik, şeflik, gece denetçiliği, danışmanlık, müşteri hizmetleri ve idari görevler olarak sunulur. Ayrıca çok yönlü bir staj deneyimi için çapraz eğitim yapma olanağı da bulunur. Böylece Fransızca, Almanca, Birleşik Arap Emirlikleri ve diğer uluslararası destinasyonlarda staj yapabilirler.

BHMS ÖĞRENCİLERİ İÇİN STAJ YAPILAN BAZI OTELLER

Marriott Zürih

Mövenpick Hotel Zürih Airport zürih

Crown Plaza Hotel Zürih

Otel La Reserve Cenevre

Hotel Warwick Cenevre

Brand Hotel Europe Lozan

Astroria Hotel Lozan

Hotel Terrace Engelberg

Continantal Park Hotel Lozan