Buradasınız:

25 -February -2018 - 00:58

Okul Görselleri

396138_351828948161806_313824791962222_1431469_386720442_n.jpg

Bizden Haberler

Reklam

goethe institut ile ilgili görsel sonucu

GOETHE INSTITUT

 

Goethe Institut yabancı dil olarak Almanca’nın öğrenilmesi eğitim ve öğretim programlarının, sınavların ve ders materyallerinin geliştirilmesi konusunda 60 yılık deneyime sahiptir. Dünyanın 93 ülkesinde 136 Goethe Institut ve11 irtibat bürosu bulunmaktadır. Yurt içi ve yurt dışındaki kurslar birbirlerine uyumlu haldedir. Almanya’daki Goethe Institut’de Almanca öğrenmek bir dil kursundan çok fazlası demektir. Bir ülkeyi, o ülkenin kültürünü keşfetmek, insanlarını ve onların gündelik hayatlarını tanımak ve yeni deneyimler kazanmak öğrenciler için çok yararlıdır. Kursların sonunda katılım sertifikası verilir. Bu arada Goethe Institut sınavlarından birine katılma olanağı da vardır. Sınavlara hazırlanırken öğrencilere bireysel yardımlar sağlanır. Alınan Goethe Sertifikası mesleki alanda ya da yüksek öğrenimde kullanılabilecek nitelikli bir dil diplomasıdır. Kurs sistemi 2–4 ve 8 haftalık süreler içerir. Tüm yıl boyunca Yoğun 4, Yoğun 8 ve Süper Yoğun 2 kursları birbirini takip etmekte ve bütün seviye basamaklarına cevap vermektedir.

EĞİTİM PROGRAMLARI:

Yoğun Kurslar, Premium Kurslar, Mesleki Özel Kurslar, Gençlik Programı, Gençlik ve Çocuk Kursları.

Ø YOĞUN KURSLAR

Yoğun Kurslar 4; 4 hafta boyunca bir grup içerisinde yapılan kurslardır.

Yoğun Kurslar 8; 8 hafta boyunca bir grup içerisinde yapılan kurslardır.

Vario Yoğun Kurslar; 1 hafta boyunca bir grup içerisinde yapılan kurslardır.

Yoğun Kurslar 2; 2 hafta boyunca bir grup içerisinde yapılan kurslardır.

Yoğun Kurslar 2 Dil – Kültür; 2 hafta boyunca bir grup içerisinde yapılan kurslardır.

Yoğun Kurslar Heidelberg Yaz Kursu; 2 hafta boyunca bir grup içerisinde yapılan kurslardır.

Almanca Akşam Kursları; Talep doğrultusunda açılmaktadır.

Ø PREMIUM KURSLAR

Hedeflerin net bir biçimde belirlenip en kısa sürede Almanca öğrenmek için küçük gruplardan oluşan Süper Yoğun veya Yoğun Kurslardır. Bireysel ya da Şirketlere Yönelik Kurslar 1–2 veya 4 haftalık kurslar azami başarı sağlar. Kurslar öğrencilerin kişisel ilgi alanlarına ve hedeflerine yöneliktir. Ortalama 5 veya 8 kişilik dersler yalnızca Almanca olarak verilir. Bütün ders materyalleri ücrete dahildir. Süper Yoğun Kurslar 45 dakikalık dersler olarak 40 ders birimi olarak hazırlanmıştır. Süper Yoğun 2 Kursları yıl boyunca sürekli, Süper Yoğun 1 Kursları ise yıl içerisinde birden çok kurs tarihinde düzenlenmektedir. Kurs başarı ile tamamlandıktan sonra dünyanın her yerinde kabul gören sınavlardan birine hak kazanılır.

Premium Süper Yoğun 2; 2 haftalık, en fazla 8 kişilik, 80 ders biriminden oluşan kurslardır.

Premium Süper Yoğun 1; 1 haftalık, en fazla 8 kişilik, 40 ders biriminden oluşan kurslardır.

Premium Süper Yoğun 4; 4 haftalık, en fazla 8 kişilik, 80 ders birimi artı 32 ders birimi alıştırma programından oluşan kurslardır.

Premium Şirket Kursları; Şirket çalışanları için, Goethe Institut ile kurs programı birlikte düzenlenir.

Ø MESLEKİ ÖZEL KURSLAR

Özel meslek kurslarında meslek için gerekli dil bilgisini hızlı ve etkin bir biçim de geliştirmek için hazırlanmış programlardır. Boş zamanların değerlendirilmesi, yakın civardaki fabrikalara geziler ve sizin mesleğinizden olanların temsilcileri ile görüşmeler organize edilir. Bu sayede Almanya’daki mesleki yaşam hakkında bilgi edinme ve kişisel deneyim alış veriş olanağını sağlar.

Öğretmenler İçin Almanca; 60 ders birimi ve en fazla 16 kişilik sınıflarda, 2 haftalık yoğun programlardır.

İlköğretim Öğretmenleri İçin Almanca; 60 ders birimi ve en fazla 16 kişilik sınıflarda, 2 haftalık yoğun programlardır.

Hukukçular İçin Almanca; 60 ders birimi ve en fazla 12 kişilik sınıflarda, 2 haftalık yoğun programlardır.

Almanca + Meslek Stajı; Yaklaşık 4 hafta yoğun, 100 ders birimi, 15 hazırlık ders birimi, staj hazırlığı / değerlendirmesi ile en fazla 16 kişilik sınıflarda hazırlanmış programlardır.

Ekonomi Almancası; 120 ders birimi, en fazla 12 kişilik sınıflarda, 4 haftalık yoğun ders programlarıdır.

Meslek İçin Almanca; 60 ders birimi, en fazla 12 kişilik sınıflarda, 2 haftalık yoğun ders programlarıdır.

Meslek İçin İletişim Alıştırmaları; 40ders birimi ile en fazla 12 kişilik, 1 haftalık süper yoğun ders programlarıdır.

Doktorlar İçin Almanca İletişim Alıştırmaları; Talep olması halinde tüm enstitülerde uygulanan programlardır.

Ø GENÇLİK PROGRAMI

Dünyanın dört bir yanından gelen çocuklar, gençler ve genç yetişkinler için düzenlenmiş programlardır. Almancayı en iyi şekilde öğrenmek ve boş zamanlarını sportif ve kültürel etkinliklerle değerlendirmek, yeni insanlarla tanışmak için hazırlanmış programlardır. Almanya’nın en güzel manzaralı yerlerinde bulunan yatılı okullarda konaklanır. 9 ile 21 yaş arasındaki katılımcılar için 2–3 veya 4 haftalık programlardır. Kurs bitiminde uluslararası kabul edilen sınavlardan birine girmeye hak kazanılır. Sınavlar yaş gruplarına uyarlanmıştır. Rehberler, gün boyuca katılımcıların yanındadırlar. Boş zamanlarını değerlendirme programlarını da rehberler organize ederler.

Çocuklara Yönelik Kurslar; 40 ders birimi 2 haftalık kurs ile 60 ders birimi 3 haftalık kurslardır.

Gençlere Yönelik Kurslar; 72 ders birimi, 3 haftalık kurslar ve 90 ders birimi ile 3 haftalık yoğun programlar ve 96 ders birimi, 4 haftalık programlardır.

Okul Sınıfları İçin Almanca; 1 haftadan itibaren olmak üzere, 20 ders biriminden itibaren 17–23 öğrenci ile öğrenme grubu, 6-16 öğrenci ile öğrenme grubu olarak hazırlanmış programlardır.

OKULLARIN YERLERİ:

BERLİN: Berlin Almanya’nın başkenti ve Avrupa’nın en büyük metropolüdür. Berlin Goethe Institut, Berlin Mitte’de, Hackeschen Höfe yakınlarında bulunur. Sanat, kültür, endüstri, yerleşim ve gastronomi burada birbirleri ile iç içedir. Weinmeisterstrasse metro istasyonu doğrudan enstitünün önündedir. Berlin Goethe Institut, PWD ve TestDaF dahil sınav merkezidir.

Berlin Kurs Seçenekleri; Yoğun 4, Yoğun 8, Yoğun 2 Dil ve Kültür, Akşam Kursları, Bireysel ve Küçük Gruplar Halinde Dersler, Şirket Kursları, Öğretmenler İçin Almanca, Meslek için İletişim Araştırmaları, Ülke Hakkında Bir Haftalık Tanıtıcı Seminer, Doktorlar İçin Almanca İletişim Alıştırmaları, Okul Sınıfları İçin Almanca.

BONN: Almanya Federal Cumhuriyeti’nin eski başkentidir. Ren nehrinin kıyısında yer alır. Beethoven 1770 yılında burada doğmuştur. Bonn Goethe Institut, Rheinische Friedrich–Wilhelms Üniversitesi, dil öğrenme merkezinin modern binasında, merkezi bir konumdadır. Enstitü engellilere uygun şekilde donatılmıştır. Bonn Goethe Institut PWD ve TestDaF dahil sınav merkezidir.

Bonn Kurs Seçenekleri; Yoğun 4, Yoğun 2, Almanca 50 Plus, Bireysel ve Küçük Gruplar Halinde Ders, Şirket Kursları, Hukukçular İçin Almanca, Doktorlar İçin Almanca İletişim Alıştırmaları, Okul Sınıfları İçin Almanca.

BREMEN: Bremen zengin geleneklere sahip deniz aşırı ticaret ve tersane kentidir. Son yıllarda havacılık ve uzay teknolojileri ile bilim alanında önemli bir merkez haline dönüşmüştür. Bremen Goethe Institut Üniversite Kampüs’ünde bulunur. Enstitünün sahip olduğu konum sayesinde kurs katılımcıları, Almanca kursunu ve üniversite yaşantısını kolaylıkla birleştirebilirler. Merkez Tramvay Garı ile üniversitenin arası sadece 14 dakikadır. Bremen Goethe Institut, TestDaF dahil sınav merkezidir.

Bremen Kurs Seçenekleri; Yoğun 4, TestDaF Yoğun Sınava Hazırlık Kursu, Akşam Kursları, Bireysel ve Küçük Gruplar Halinde Dersler, Şirket Kursları, Öğretmenler İçin Almanca, Doktorlar İçin Almanca İletişim Alıştırmaları, Okul Sınıfları İçin Almanca.

DRESDEN: Dresden görkemli Barok mimarisi, çok kıymetli sanat eserleri ve büyüleyici bir manzaraya sahip konumdadır Dresden Goethe Institut tarihi Dresden Neustadt’ta, Elbe Nehri’nin ve Barok döneminden kalma kent merkezinin yakınında bulunmaktadır. Enstitüye ve konukevine, toplu taşım araçları ile sorunsuz bir şekilde ulaşabilinir.

Dresden Kurs Seçenekleri; Yoğun 4, TestDaF Yoğun Sınava Hazırlık Kursu, Yoğun 2, Yoğun 2 – Dil ve Kültür, Almanca 50 Plus, Bireysel ve Küçük Gruplar Halinde Ders, Şirket Kursları, Öğretmenler İçin Almanca, Doktorlar İçin Almanca İletişim Alıştırmaları, Okul Sınıfları İçin Almanca.

DÜSSELDORF: Almanya’nın en kalabalık nüfusa sahip kentlerindendir. Uluslararası ekonomi ve fuar merkezi olarak Düsseldorf bir dünya kentidir. Düsseldorf Goethe Institut doğrudan merkez tren garının karşısındaki modern bir binada Konrad–Adenauer–Platz çıkışında bulunur. Düselldorf Goethe Institut TestDaF dahil sınav merkezidir.

Düsseldorf  Kurs Seçenekleri; Yoğun 4, Yoğun 2, Akşam Kursları, Bireysel ve Küçük Gruplar Halinde Dersler, Şirket Kursları, Doktorlar İçin Almanca İletişim Araştırmaları, Okul Sınıfları için Almanca.

FRANKFURT AM MAIN: Frankfurt’un en ünlü kişisi olan Johann Wolfgang von Goethe burada doğmuştur. Goethe şehrin her yerinde ziyaretçilerin karşısına çıkmaktadır. Müzeler ve resim galerileri dünyaca üne sahiptir. Frankfurt Goethe Institut Frankfurt Güney Garının tam karşısındadır. Kent merkezine ideal ulaşım bağlantıları bulunmaktadır. Frankfurt Goethe Institut PWD dahil sınav merkezidir.

Frankfurt Kurs Seçenekleri; Yoğun 2 Dil ve Kültür, Öğleden Önce Almanca Kursları, Akşam Kursları, Premium Süper Yoğun 2, Premium Süper Yoğun 1, Premium Süper Yoğun 4 Plus, Bireysel ve Küçük Gruplar Halinde Ders, Şirket Kursları, Öğretmenler İçin Almanca, Doktorlar İçin Almanca İletişim Alıştırmaları, Okul Sınıfları İçin Almanca.

FREIBURG: Almanya’nın en güneyindeki bu kent Kara Ormanlar ve Ren nehri arasında büyüleyici bir konumdadır. Freiburg Goethe Institut bahçe ile çevrilidir. Beş dakika içersinde tren garına, üniversitenin bulunduğu şehir merkezine ve aynı zamanda enstitü konuk evinin de yer aldığı öğrenci semti Stühlinger’e ulaşılır.

Freiburg Kurs Seçenekleri; Yoğun 4, Yoğun 8, Bireysel ve Küçük Gruplar Halinde Dersler, Şirket Kursları, Öğretmenler İçin Almanca, Ekonomi Almancası, Meslek İçin Almanca, Doktorlar İçin Almanca İletişim Alıştırmaları, Okul Sınıfları İçin Almanca.

GÖTTINGEN: Almanya’nın tam ortasında 1000 yılık bir kenttir. Burada 1737 yılında kurulan Georg–August Ünivsrsitesi’ne 2007 yılında Seçkin Üniversite Nişanı verilmiştir. Kentin nüfusunun dörtte biri üniversite öğrencileri oluşturmaktadır. Göttingen Goethe Institut, konuk evi ile birlikte büyük bir bahçe arazisine sahip görkemli bir tarihi villaya yerleştirilmiştir. Enstitü, eski kent merkezinden ve üniversite kampüsünden yalnızca 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Göttingen Goethe Institut TestDaF dahil sınav merkezidir.

Göttingen Kurs Seçenekleri; Yoğun 4, Yoğun 2, TestDaF Yoğun Sınava Hazırlık Kursu, Yoğun 2 – Dil ve Kültür, Almanca 50 Plus, Bireysel ve Küçük Gruplar Halinde Ders, Şirket Kursları, Öğretmenler İçin Almanca, İlköğretim Öğretmenleri İçin Almanca, Doktorlar İçin Almanca İletişim Alıştırmaları, Okul Sınıfları İçin Almanca.

HAMBURG: Almanya’nın ikinci büyük kenti ve aynı zamanda ekonomik açıdan en güçlü federal eyaletidir. Hamburg aynı zamanda Almanya Federal Cumhuriyeti’nin önde gelen medya ve basın kenti olarak kabul edilir. Hamburg Goethe Institut şehir merkezinde Gründerzeit döneminden kalma görkemli bir binanın en üstteki iki katına yerleşmiştir. Hamburg Goethe Institut, TestDaF dahil sınav merkezidir.

Hamburg Kurs Seçenekleri; Yoğun 2, Yoğun 4, Yoğun 2 – Dil ve Kültür, Akşam Kursları, Bireysel ve Küçük Gruplar Halinde Kurslar, Şirket Kursları, Doktorlar İçin Almanca İletişim Alıştırmaları, Okul Sınıfları İçin Almanca.

MANNHEIM – HEIDELBERG: Mannheim, yüksek yaşam kalitesine sahip canlı bir üniversite kentidir. Mannheim, günümüzde “Alman Dilinin Merkezi” ünvanını taşır. Mannheim–Heidelberg Goethe Institut ve konuk evi, şehrin yeşillikler içerisindeki Neckarau semtinde, Ren nehrinden çok uzak olmayan bir konumdadır. Toplu taşım araçlarıyla merkez gara ve şehir merkezindeki alış veriş semtine 10 dakikalık mesafededir. Mannheim–Heidelberg Goethe Institut, TestDaF ve DSH dahil sınav merkezidir.

Mannheim Kurs Seçenekleri; Yoğun 4, Yoğun 2, DSH Yoğun Sınavlara Hazırlık Kursu, Heidelberg Yaz Kursu, Bireysel ve Küçük Gruplar Halinde Ders, Şirket Kursları, Meslek İçin Almanca (Akşam Kursu), Doktorlar İçin Almanca İletişim Alıştırmaları, Okul Sınıfları İçin Almanca.

MUNCHEN: Almanya Federal Cumhuriyeti’nin üçüncü büyük şehri ve dünyanın en cezbedici, huzurlu, güvenli şehridir. Görülmeye değer dağları, gölleri ve şatoları ile her yıl birçok turisti buraya çeker. Münih Goethe Institut şehir merkezinde yer alır. Nymphenburg’daki modern konuk evine toplu ulaşım araçları ile hızlı bir şekilde ulaşılır. Münih Goethe Institut, TestDaF dahil sınav merkezidir

Münih Kurs Seçenekleri; Yoğun 4, Yoğun 2 – Dil ve Kültür, TestDaF Yoğun Sınava Hazırlık Kursu, Akşam Kursları, Premium Süper yoğun 2, Premium Süper Yoğun 1, Bireysel ve Küçük Gruplar Halinde Ders, Şirket Kursları, Öğretmenler İçin Almanca, Doktorlar İçin Almanca İletişim Alıştırmaları, Okul Sınıfları İçin Almanca.

SCHWABISCH HALL: Stuttgart ile Nürnberg arasındaki en önemli bölgesel kavşak olarak kabul edilir. Goethe Institut kurs katılımcıları, kentin iki yüksekokulunda konuk öğrenci olarak derslere ve seminerlere her zaman kabul edilirler. Schwabisch Hall Goethe Enstitüsü kent merkezinde yer alır. Goethe Institut geniş alana sahip bir vakıf binasına yerleştirilmiş ve modern bir şekilde donatılmıştır. Konuk evleri hemen enstitünün yanındadır.

Schwabisch Hall Kurs Seçenekleri; Yoğun 4, Yoğun 2, Yoğun 2 – Dil ve Kültür, Almanca 50 Plus, Akşam Kursları, Bireysel ve Küçük Gruplar Halinde Ders, Şirket Kursları, Öğretmenler İçin Almanca, İlköğretim Öğretmenleri İçin Almanca, Almanca + Meslek Stajı, Doktorlar İçin Almanca İletişim Alıştırmaları, Okul Sınıfları İçin Almanca.

KONAKLAMA:

Konuk evleri, öğrenci yurtları ya da özel ev sahipleri (Homestay) yanında tek veya çift kişilik odalar sunulmaktadır. Goethe Institut konuk evleri işlevsel bir şekilde donatılmıştır. Bunun yanı sıra apartman daireleri ya da ortak kullanım daireler mevcuttur. Öğrenci tercih ederse otel tavsiyelerinde de bulunabilinir. İsteğe bağlı olarak kahvaltı ve akşam yemekleri kayıt işlemleri sırasında ayarlanır.

Ø GENÇLİK VE ÇOCUK KURSLARI

Goethe Institut dünyanın 92 ülkesindeki 136 Goethe Institut ve 10 irtibat bürosuyla ve Almanya’daki 13 Goethe Institut ile Almanca kursları konusunda dünya genelinde faaliyet gösterir. Çocuklara ve gençlere yönelik kurslarında uluslararası bir atmosferde, eğlenerek ve zevk alarak Almanca öğrenmenin ve Almanya’yı tanımanın deneyimi kazanılır.

Gençlere Yönelik Kurslar; Çok çeşitli spor, kültür ve boş zamanları değerlendirme programı ile Almanca’yı öğrenmek, dünyanın dört bir yanından gelen yeni arkadaşlar edinmek, Almanya’nın kültürünü yaşamak bütün öğrencilere sunulan imkanlardandır. Kurslara dahil olan hizmetler; Ders materyalleri dahil Almanca dersi, Spor, kültür ve boş zamanları değerlendirme programı, Yatılı okul veya genç yetişkinler için otel konaklama, Tam pansiyon, Gün boyu rehberlik hizmeti, Sınav olanakları, Günübirlik geziler, Sağlık ve kaza sigortası.

Programlar:

Çocuklar için Almanca 9- 12 yaş: 2 hafta 40 DB, haftada 20 DB

Çocuklar için Almanca 9- 12 yaş: 3 hafta 60 DB, haftada 20 DB

Gençler için Almanca 12- 15 ve 14 -17 yaşlar: 3 hafta 72 DB, haftada 30 DB

Gençler için Almanca Yoğun 14- 17 yaşlar: 4 hafta 96 DB, haftada 24 DB

Deutsch Plus Fussball 14 – 17 yaş: 3 hafta 72 UE, 24 haftada 24 DB

Genç Yetişkinler İçin Almanca 18 -21 yaş: 3 hafta 72 DB, haftada 24 DB

Ø SINAVLAR VE SERTİFİKALAR:

Seviye Sınavları                                                                               Yaş

 

A1 Goethe-Zertifikat            Fit in Deutsch 1 (Fit 1)             10 yaştan itibaren

A1 Goethe-Zertifikat            Start Deutsch 1 (SD1)             16 yaştan itibaren

A2 Goethe-Zertifikat            Fit in Deutsch 2 (Fit 2)            10 yaştan itibaren

A2 Goethe-Zertifikat            Start Deustch 2 (SD 2)            16 yaştan itibaren

B1 Goethe-Zertifikat            Deutsch für Jugendliche (ZDJ)  12 yaştan itibaren

B1 Goethe-Zertifikat            Zertifikat Deutsch (ZD)           16 yaştan itibaren

B2 Goethe-Zertifikat                                                       16 yaştan itibaren

C1 Goethe-Zertifikat                                                       16 yaştan itibaren

C2 Goethe-Zertifikat      Groses Deutsches Sprachdiplom    16 yaştan itibaren

Bu sınavlar yalnızca genç yetişkinler için Almanca kursunda 18 -21 yaş arası grup için Berlin ve Münih’de geçerlidir.

BOŞ ZAMANLARI DEĞLENDİRME PROGRAMLARIMIZ:

Bütün ilgi alanlarına yönelik spor seçenekleri ile boş zamanlar değerlendirilebilir. Manzara bakımından oldukça güzel konumda bulunan yatılı okullar, kapalı ve açık olmak üzere cazip spor tesislerine sahiptir. Buralarda rehber öğretmen eşliğinde futbol, hentbol, voleybol, basketbol, tenis, badminton, masa tenisi, bilardo ve aynı zamanda bisiklete binme, yürüyüş ve yüzme seçenekleri sunulur. Kurs yerine bağlı olarak ata binme golf, kürek çekme, kano kullanma, yelkencilik, tırmanma ve daha birçok seçenek bulunur. Bunların yanı sıra tiyatro oyunları, pantomim, fotoğraf, film ve müzik yarışmaları düzenlenir. Mangal partileri, disko akşamları ve film gösterileri kurslarımızda sabit programlardır. Almanya’nın kültürünü tanımak için de tarihi yerler ve müze gezileri organize edilmektedir.

KONAKLAMA:

Gençlere yönelik kurslar saygın yatılı okullarda, spor okullarında, seminer merkezlerinde ve Almanya’nın en güzel yörelerindeki otellerde sunulur. Yurtlarda duş/WC ile birlikte iki yataklı ya da daha çok odalara yerleştirilmektedir. Derslikler ve konaklama yerleri spor alanları ve yeşil alanlarla birlikte aynı kampüs alanında yer alırlar. Beslenme, zengin içerikli ve çeşitliklerle dolu günlük üç öğün ders aralarında ve öğleden sonra içeceklerden oluşan seçenekleri kapsar.

GOETHE ISTITUT EKİBİ:

Kurs yöneticileri çocuklarla ve gençlerle çalışma konusunda oldukça deneyimlidir. Kampüs alanlarında dersler, spor, kültür ve boş zamanları değerlendirme programlarını organize ederler. Sağlık ve güvenlikten de sorumludurlar. Hem kur katılımcılarının hem de ebeveynlerin sorunları ve önerileri konusunda her zaman yardıma hazırdırlar. Ebeveynler e-mail ve telefon aracılığı ile yöneticilere ulaşabilirler. Her sınıfın kendine ait bir sınıf öğretmeni bulunur. Öğretmenler en fazla 16 kişi katılımcının bulunduğu sınıflardaki dersleri yaş guruplarına uygun şekilde organize eder. Öğretmenler ders saatleri dışında danışmanlık hizmeti ve bireysel öğrenme desteği vermeye hazırdır. Sınıf öğretmenleri ülke hakkındaki bilgilere yönelik gezilerde katılımcılara refakat ederler. Rehber öğretmenler tüm gün boyunca katılımcılara hizmet verirler. Katılımcıların istekleri doğrultusunda spor, kültür boş zaman değerlendirme konusunda programı onlar şekillendirirler. Ortalama olarak en fazla 16 katılımcıya bir rehber öğretmen düşmektedir Katılımcının yaşı, ne denli küçük olursa olsun en uygun boş zaman değerlendirme seçenekleri sunulacak rehberlik hizmetleri o denli yoğun uygulanacaktır.

OKULLARIN YERLERİ:

BERLİN: Genç yetişkinler için Almanca kursları 18–21 yaşlar arasında, 3 haftalık programlardır. Yeni başlayanlar için değildir. Berlin Almanya’nın başkentidir. Çağdaş kültürün uluslararası merkezlerindendir. Katılımcılar Potsdamer Platz yakınlarında bir gençlik otelinde konaklarlar. Boş zamanlar sportif ve kültürel faaliyetlere katılarak değerlendirilebilinir.

BERLİN-SCHLACHTENSEE: Gençler için Almanca kursları 14-17 yaşlar arasında, 3 haftalık programlardır. İleri seviye için değildir. Kurs, Schlachtensee Gölü’nün  kıyısındaki IB Hotel’de gerçekleştirilir. Schlachtensee banliyö istasyonuna yürüyerek beş dakikalık mesafededir. Banliyö treni 30 dakikadan kısa sürede Berlin’in şehir merkezine ulaşır. Boş zamanlar sportif ve kültürel faaliyetlere katılarak değerlendirilebilinir.

BERLİN- WANNSEE: Gençler için Almanca kursları 14–18 yaşlar arasında, 3 haftalık programlardır. Yeni başlayanlar için değildir. Wannsee başkentin merkezine 25 km. uzaklıktadır. Çok sayıda göllerle çevrili olan belde çok güzel bir gezinti yeridir. Yüz yılın başından kalma restore edilmiş bir villa gençlik konuk evidir. Ormanlarla ve yeşil alanlarla çevrili bir konumdadır. Boş zamanlar sportif ve kültürel faaliyetlere katılarak değerlendirilebilinir.

BERLİN-WANNSEE KIŞ: Gençler için Almanca kursları 14-17 yaşlar arasında, 3 haftalık programlardır. Wannsee başkentin merkezine 25 km uzaklıktadır. Çok sayıda göllerle çevrili olan belde çok güzel bir gezinti yeridir. Yüz yılın başından kalma restore edilmiş bir villa gençlik konuk evidir. Kurs yoğun bir dil dersinin ve kapsamlı bir kültür programının dışında Alman dili ile iç içe olma fırsatı sağlamaktadır. Boş zamanlarda kış sporları ve kültürel faaliyetlerle değerlendirilebilinir.

BODENROD: Gençler için Almanca kursları 14-17 yaşlar arasına, 4 haftalık programlardır. Bodenrod Frankfurt am Main’e 30 dakikalık mesafede yer alır. Bodenrod evi modern donanımlı yurt, doğal güzelliklerle dolu yeşillikler içerisindedir. Boş zamanlar sportif ve kültürel faaliyetlere katılarak değerlendirilebilinir.

BONN: Gençler için Almanca kursları 14–17 yaşlar arasında, 3 haftalık programlardır. Bonn Ren nehrinin kıyısında yer alır. Uluslararası gençlik forumundaki modern konuk evi, olağan üstü güzel bir park alanı içerisinde yer alır. 15 dakika içerisinde tramvayla Bonn şehir merkezine ulaşılır. Boş zamanlar sportif ve kültürel faaliyetlere katılarak değerlendirilebilinir.

BOVENDEN: Gençler için Almanca kursları 14-17 yaşlar arasında, 3 haftalık programlardır. Bovenden Almanya’nın Masallar Güzergahı’nın yakınlarında yer alır. Orman içi havuz ve kano gezileri ile oldukça eğlencelidir. Zengin bir kültür yaşantısına sahip olan şehir tam bir alış veriş merkezidir. Boş zamanlar sportif ve kültürel faaliyetlere katılarak değerlendirilebilinir.

BURGHAUSEN KIŞ: Gençler için Almanca kursları 14-17 yaşlar arasında, 3 haftalık programlardır. Gençlik yurdu eski kent merkezinin güney ucunda eskiden Kapüsen Manastırı olan bir tesiste yer alır. Hisarları ve eski kent merkezinin keşfi ve alış veriş olanağı vardır. Yakında bulunan Wöhrsee Gölü buz pateni ile kaymak ve curling yapmak için çok caziptir. Boş zamanlar sportif ve kültürel faaliyetlere katılarak değerlendirilebilinir.

CELLE: Gençler için Almanca kursları 12–15 yaşlar arasında, 3 haftalık programlardır. Rezidans kenti Celle, Hannover’in kuzeydoğusunda, Lüneburger Heide’nin kıyısında yer alır. Kursiyerler Celle CJD Gençlik Köyü’nde konaklarlar. Okul binaları, derslikler ve konaklama yerleri bir çatı altındadır. Alışveriş yapmak ve dolaşmak için Hannover’e gidilebilinir. Boş zamanlar sportif ve kültürel faaliyetlere katılarak değerlendirilebilinir.

GRAINAU: Gençler için Almanca kursları 14-17 yaşlar arasında, 3 haftalık programlardır. Grainau, Almanya’nın en yüksek dağı olan Zugspitze’nin alt tarafında yer alır. Avusturya sınırına yakın Bavyera Apleri’nin en güzel yerindedir. Konaklama iyi donatılmış Grainau seminer binasında gerçekleşir. Boş zamanlar sportif ve kültürel faaliyetlere katılarak değerlendirilebilinir.

HEIDELBERG: Gençler için Almanca kursları 14-17 yaşlar arasında, 3 haftalık programlardır. Heidelberg Almanya’nın en meşhur şehirlerinden ve Avrupa’nın en uzun yaya bölgelerinden birisidir. Dünyaca ünlü  Heidelberg Şatosu burada yer alıp şehre benzersiz bir görüntü katmaktadır. Heidelberg Üniversitesi ile günümüzde bilim ve araştırmanın gelecekteki merkezi olarak kabul edilir. Heidelberg Internatinol Gençlik Yurdu oldukça iyi donanımlıdır. Heidelberg Hayvanat Bahçesi yurdun yanı başında yer alır. Boş zamanlar sportif ve kültürel faaliyetlere katılarak değerlendirilebilinir.

KÖNIGSFELD: Gençler için Almanca kursları 14-17 yaşlar arasında, 3 haftalık programlardır. Dağları, vadileri ve ormanları ile meşhur iklimi çok güzel olan bir yerdir. Tarihi ve modern binaları bulunan yatılı okul Königsfeld’in merkezindedir. Bodensee’ye bir saatlik mesafededir. Freiburg ve Stuttgart’a günü birlik geziler düzenlenir. Boş zamanlar sportif ve kültürel faaliyetlere katılarak değerlendirilebilinir.

LEIPZIG: Gençler için Almanca artı futbol kursları 14–17 yaşlar arasında, 3 haftalık programlardır. Leipzig fuar kentidir. Etkinlik açısından oldukça fazla seçeneklere sahiptir. Mükemmel alışveriş merkezleri bulunur. Sabahları Almanca dersleri, öğleden sonraları top başında antrenmanlarla pratik kazanılır. Saksonya Futbol Federasyonu’nun Engidus Braun isimli spor otelinde Almanya’nın en büyük suni çim sahasına sahip salon ve diğer iki çim saha her türlü hava koşullarında futbol oynamayı mümkün kılar. Katılımcılar, sertifikalı bir antrenör ile birlikte futbol teorisi ve futbol taktikleri öğrenirler. Profesyonel bir futbol maçına birlikte gidilir. Boş zamanlar sportif ve kültürel faaliyetlere katılarak değerlendirilebilinir.

MALENTE: Çocuklar için Almanca kursları 9-12 yaşlar arasında, 3 haftalık programlardır. Kurs Malente Belde merkezinde bulunan Godensande Evi yatılı okulundadır. İki göl arasında ormanlık ve tepelik bir arazide yer alır. Boş zamanlar sportif ve kültürel faaliyetlere katılarak değerlendirilebilinir.

MARQUARTSTEIN: Gençler için Almanca kursları 12-15 yaşlar arasında, 3 haftalık programlardır. Marguartstein, Chiemgau Alplerinde, Münih ile Salzburg arasında dinlenme ve gezi bölgesinin merkezinde bulunan küçük bir kasabadır. Yatılı okul beldenin kenarında bir dağın yamacındadır. Okulda iş atölyesi ve tiyatro salonu bulunur. Boş zamanlar sportif ve kültürel faaliyetlere katılarak değerlendirilebilinir.

MICHELBACH: Çocuklar için Almanca kursları 9–12 yaşlar arasında, 3 haftalık programlardır. Michelbach Şatosu’ndaki yatılı okul Almanya’nın en güzel kültürel yerlerindendir. Modern biçimde donatılmış sınıflarda öğrenim yapılır. Rehber eşliğinde yapılan gezilerde orta çağdan kalma Nürnberg şehri gezilebilinir. Boş zamanlar sportif ve kültürel faaliyetlere katılarak değerlendirilebilinir.

MÜNİH–FÜRSTENRIED: Genç yetişkinler için Almanca kursları 18-21 yaşlar arasında, 3 haftalık programlardır. Münih görülmeye değer yerleri ve müzeleri ile her yıl bir çok turistin ziyaret ettiği bir metropoldür. Fürstenried Şatosu’nun oldukça büyük bahçesi genç yetişkinlerin ihtiyaçlarına göre düzenlenmiştir. Boş zamanlar sportif ve kültürel faaliyetlere katılarak değerlendirilebilinir.

MÜNİH: Gençler için Almanca kursları 14–17 yaşlar arasında, 3 haftalık programlardır. Geleneksel bir yatılı okul olan Max-Jozef-Stift şehrin Bogenhausen isimli güzel bir bölgesinin tam ortasında yer alır. Şehir merkezinden birkaç dakika uzaklıktadır. Konaklama yerleri, kantin ve dersliklerin hepsi aynı çatı altındadır. Boş zamanlar sportif ve kültürel faaliyetlere katılarak değerlendirilebilinir.

PFORZHEIM-HOHENWART: Gençler için Almanca kursları 14–17 yaşlar arasında, 3 haftalık yoğun kurs programlarıdır. Stutgart ile Karlsruhe arasında meşhur Maulbronn Manastırı’na yakın bir konumda doğal güzellikler içerisinde Hohenwart Forumu bulunur. Kampüs içerisinde derslikler, barınma yerleri, spor alanları ve kapalı yüzme havuzu vardır. Boş zamanlarınızı sportif ve kültürel faaliyetlerle değerlendire bilirsiniz.

RANGSDOR (BERLİN): Çocuklar için Almanca kursları 9–12 yaşlar arasında, 2 haftalık programlardır. Berlin’in birkaç kilometre güneyinde Rangsdorf Denizcilik Okulu isimli yatılı okul doğal güzellikler içerisinde yer alır. Göl kenarında bulunan okulda su sporları yapma şansı vardır. Boş zamanlar sportif ve kültürel faaliyetlere katılarak değerlendirilebilinir.

ROT AN DER ROT: Gençler için Almanca kursları 12–15 yaşlar arasında, 3 haftalık programlardır. Rot kasabası Schwabische Alb ile Bodensee arasındaki tepelerden oluşan bir bölgededir. St Norbert Gençlik Eğitim Merkezi, eski bir manastır olan Barok döneminden kalma binada hizmet vermektedir. Yakınlarında doğal Fuchsweiher Gölü bulunur. Boş zamanlar sportif ve kültürel faaliyetlere katılarak değerlendirilebilinir.

RUHPOLDING: Gençler için Almanca kursları 12-15 yaşlar arasında, 3 haftalık programlardır. Ruhpolding Kasabası, tanınmış Chiemsee ile Berchtesgaden Doğal Parkı’nın arasında Bavyera ön Alpler bölgesinin ortasında yer alır. Tarihi çiftlik evi ve modern donatılmış derslikleri ile Labenbachhof seminer merkezidir. Doğayla iç içe huzurlu bir yerdir. Boş zamanlar sportif ve kültürel faaliyetlere katılarak değerlendirilebilinir.

ST. BLASIEN: Gençler için Almanca kursları 12-15 yaşlar arasında, 3 haftalık programlardır. Doğal güzellikler içerisinde St.Blasien Feldberg’in eteklerindeki Güney Kara Ormanlar Doğal Parkı’nda çok sayıda güzel göllerle çevrili bir konumdadır. Kolej, kampüs benzeri bir biçimde görkemli katedralin etrafına gruplanmış pek çok binaya sahiptir. Kapalı yüzme havuzu ve spor salonu bulunur. Boş zamanlar sportif ve kültürel faaliyetlere katılarak değerlendirilebilinir.

ST.PETER-ORDING: Gençler için Almanca kursları 12-15 yaşlar arasında, 3 haftalık programlardır. St.Peter-Ording Kuzey Denizi kıyısında ve Wattenmeer Milli Parkı‘nın  ortasında, 12 km uzunluğundaki kumsal, tuzlalar, kum tepecikleri ve ormandan oluşan benzersiz güzellikte bir manzara içerisinde yer alır. Boş zamanlar sportif ve kültürel faaliyetlere katılarak değerlendirilebilinir.

STEIN: Gençler için Almanca kursları 14-17 yaşlar arasında, 3 haftalık programlardır. Stein an der Traun kasabası Bavyera’nın ön Alpler bölgesinde bulunur. Romantik bir şatodaki yatılı okul, Stein’in merkezinde yer alır. Birçok spor olanaklarına sahiptir. Çevredeki manastır, şato ve kaleler ziyaret için oldukça zengindir. Boş zamanlar sportif ve kültürel faaliyetlere katılarak değerlendirilebilinir.

VALLENDAR: Gençler için Almanca kursları 14–17 yaşlar arasında, 3 haftalık programlardır. Okul Almanya’nın en güzel ve en eski şehirlerinden olan Koblenz’de bulunur. Ren, Mosel, Eifel ve Hunsrück’deki bütün gezi yerlerine kolayca ulaşılır. Çok sayıda pazar, kent şenlikleri ve etkinlikler bu kenti gençler için cazip hale getirir. Boş zamanlar sportif ve kültürel faaliyetlere katılarak değerlendirilebilinir.