Buradasınız:

25 -February -2018 - 16:38

Okul Görselleri

tru - tantm toplants.jpg

Bizden Haberler

Reklam

Work And Study


Kanada'nın en iyi dil okulları tarafından önerilen bu program Vancouver veya Toronto şehrinde bulunan Kanada şirketleri ile birlikte organize edilir. Programa katılabilmek için İngilizce dil seviyesinin en az orta düzey, hatta ileri düzeyde olması gereklidir. Program başlamadan önce mutlaka dil seviye belirleme sınavı yapılır. Programlar 6 aydan başlayıp, 9 ay, 12 ay, 18 ay ve 24 aylık sürelerde planlanmıştır. Bu sürelerin % 50’si dil eğitimini, % 50’si ise maaşlı ya da maaşsız staj programını kapsar. İlk haftalarda verilen İngilizce kursunda öğrenci Genel İngilizce, Konuşma Pratiği, Dinleme, İş İngilizcesi ve diğer İngilizce yeteneklerini geliştirir. Sertifika kursları ise Business Management veya Hotel and Tourism Management kursu olarak yapılır. Büyük, orta ve küçük ölçekli Kanada şirketlerinde sağlanan staj programlarında, katılımcı ilgi ve yeteneğine en uygun bir şirkette işe yerleştirilir. Staj sonrası öğrencilere yazılı ve sözlü sınavlar uygulanır. Eğitimin ilk ve son bölümü dil okulunda, ortası ise iş yerinde geçtiğinden bu program aynı zamanda Sandviç Kurs olarak da adlandırılır. Öğrenciler kendi eğitimleriyle bağlantılı alanlarda staj yapmak istediklerinde (örn. Makine Mühendisliği, IT, Grafik Tasarım) genellikle maaş karşılığında çalışamazlar. Maaşlı programlar otel, kafe, restoran, satış gibi hizmetlerin yapıldığı iş alanlarında çalışılınca geçerlidir.

Work and Study programına 19 – 30 yaş aralığında, tercihen üniversitede okuyan veya mezunlarının başvurması istenir. Programı başarı ile tamamlayan öğrenciler bulundukları ülkenin resmi kurumu tarafından onaylı orta düzey bir İş Yeteneği sertifikası kazanmış olurlar. Yurt dışında kariyerine başlangıç yapmak isteyenler veya eğitimleri sırasında gelecekteki meslekleriyle ilgili pratik deneyim elde etmek isteyenler ve uluslararası referans kazanmak isteyenler için en etkin programdır. Bu program Kanada’da yasal olarak eğitim ve çalışma olanağı sağlar. Programa öğrenci vizesi ile katılıp daha sonrasında Kanada’da C30 çalışma iznine başvuru yapılır.

Konaklama;

Aile yanı tercih edilen bir konaklamadır, günde 3 öğün yemek içerir ve şehir merkezine en fazla 30 dakikalık mesafede bulunurlar.

Hostel, ekonomik olması açısından tercih edilen bir konaklamadır. Bu seçenekte paylaşımlı odalarda kalınır.

Turistik Tesisin kendi lojmanlarında paylaşımlı odalarda konaklanılır. Çoğu zaman çamaşırhane ve mutfak kullanma olanağı bulunur.

Çalışma Alanları;

Maaşlı staj yapacağınız yerlerde stajınız, eğitmen gözetiminde iş çevresine uyum süreciyle başlar. Eğitmenler stajın takibinden ve gerekli motivasyonun sağlanmasından sorumludurlar.
Garson/komi, barmen, park/plaj görevlisi, fitness koordinatörlüğü, satış elemanı, bellboy, ön büro elemanı, kat hizmetlisi, cafe'lerde hosteslik, teleferik operatörlüğü, bilet satışı, aşçılık, golf sahaları ve müşteri hizmetlerinde çeşitli pozisyonlarda çalışma olanağı bulunur. İngilizce dil seviyesi, önceki iş deneyimleri başvuruda bulunulan firmalar için iş teklifi konusunda belirleyici faktörlerdir. İşveren öğrenciyle bir anlaşma yapar ve bu anlaşmaya uyulmasını bekler. Çok nadiren iş yeri değişikliği yapılabilir. Maaşlı staj yapılırken elde edilecek kazanç ile yaşam masraflarının büyük bir kısmı karşılanabilir.

Work and Study programlarına başvuru için istenen belgeler;

1. Kimlik fotokopisi

2. Pasaportun 2. resimli sayfanın fotokopisi (varsa eski pasaportunuz)

3. İngilizce olarak hazırlanmış özgeçmiş

4. Taratılmış bir vesikalık fotoğraf (e-mail olarak ulaştırılır)

5. İngilizce olarak hazırlanmış 2 adet referans mektubu (öğrenci ise öğretmenlerden, çalışıyor ise işyerinden alınmış)

*Üniversite öğrencileri için:

6.Transkript – Üniversite derslerinin not dökümü (İngilizce veya çevirisinin Noter’den onaylı olması)

*Üniversiteden mezunlar için:

7.Diploma (İngilizce veya çevirisinin Noter’den onaylı olması)

8.İngilizce Yeterlilik Belgesi (TOEFL/IELTS) (varsa)

9. Niyet Mektubu (Letter of Intent)

10. Work and Study programı başvuru formu

11. Banka hesap bilgileri

Not: Work and Study programına yerleşebilmek için, okul tarafından istenecek ek belgeler olabilir.