Buradasınız:

25 -February -2018 - 01:03

Okul Görselleri

396138_351828948161806_313824791962222_1431469_386720442_n.jpg

Bizden Haberler

Reklam

kookmin university ile ilgili görsel sonucu

KOOKMIN ÜNİVERSİTESİ

Kookmin Üniversitesi Güney Kore’nin bağımsızlık sonrası kurulan ilk özel üniversitelerindendir. 1946 yılında kurulan Kookmin Üniversitesi 13 farklı üniversite 14 lisansüstü okulların toplamından oluşmuştur. Kookmin Üniversitesinin 27 farklı ülkeden 150 üniversite ile resmi kardeşlik ilişkileri bulunur. Bu ilişkiler doğrultusunda uluslararası akademik faaliyetler ve öğretim üyelerinin uluslararası sempozyumlara katılmaları sağlanır. Kookmin Üniversitesi öğrencileri için, kardeşlik ilişkisi olan ülkelerin dilini, kültürünü öğrenme, mesleki eğitim programları, uluslararası yarışmalara katılmak ve ülkeleri ziyaret için fırsatlar sunulur. Kookmin Üniversitesinde, üniversite eğitimi alabilmek için Korece dil yeterliliği gereklidir, Korece dil yeterlilik sınavından 3 veya üzeri almak gereklidir. Dil yeterliliği olmadığı taktirde bir yıl hazırlık eğitimi almak gereklidir. İngilizce seviyesinin de TOEFL 550 - IELTS 5,5 ve üzeri puanlarda olması istenir.

Kookmin Üniversitesinin ilk kuruluş yıllarında Kitap Departmanı olarak kurulan ve şimdilerde kütüphaneye dönüşen Sungkok Kütüphanesi çok kapsamlı bir kütüphane olup öğrencilere büyük katkıda bulunur. Sungkok Kütüphanesinin yanı sıra The Design ve The Lan Moda tasarım öğrencileri ve The Lan Kütüphanesi ile hukuk öğrencilerine de katkıda bulunmaktadır. Kookmin Üniversitesi Kampüsü’nde kapsamlı araştırma enstitüleri ve araştırma merkezleri yer alır.

EĞİTİMLER

Edebiyat

Sosyal Bilimler

Hukuk

Ekonomi ve Ticaret

Mühendislik

Tasarım

Orman Bilim

Doğa Bilimleri

Sanat

Beden Eğitimi

İşletme

Elektrik Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri

Mimarlık Fakültesi

Otomotiv Mühendisliği

Genel Eğitim Bölümü

Profesyonel ve Özel Enstitüler

AKTİVİTE PROGRAMLARI

Kookmin Üniversitesinde yaklaşık 70 kadar kulüp bulunur. Her öğrenci dönem başına bir kulüp seçer ve seçtikleri alanlarda sinema, dans, drama gibi çalışmalara katılır. Her yıl mayıs ayında Kookmin Üniversitesi Festivalleri düzenlenir.

KONAKLAMA

GUEST HOUSE

Kookmin Üniversitesi Guest House ile iş birliği içinde çalışır. Konaklama olarak değişik büyüklüklerde 33 odası bulunan Guest House mutfak alanı, bilgisayar, tv gibi temel gereksinimlere sahiptir. Ortak kullanılan çamaşırhanesi mevcuttur.

YURT

Kookmin Üniversitesine ait konaklama binasıdır. A-B-C-D olmak üzere dört binadan oluşur. Binalarda 344 oda bulunur. Banyolu olan odalarda ortak mutfak, çamaşırhane, spor salonu ve kafeterya bulunur.