Buradasınız:

25 -February -2018 - 00:55

Okul Görselleri

ilac - dlleri ve biz.jpg

Bizden Haberler

Reklam

CENTRE OF ENGLISH STUDIES

CES

CES okulları 1979 yılında kurulmuştur. CES okulları Dublin’de Mount Temple, Mercy College, St Paul’s, St Patrick’s ve İngiltere’de Worthing College, Brighton University olmak üzere İrlanda ve İngiltere’de eğitimler verir. Okulların yerleri şehir merkezlerine yakın yerlerdedir. Okulların çevresinde birçok restoranlar, mağazalar, cafeler ve kültürel alanlar yer alır. CES İrlanda’da MEI’in kurucu üyelerinden birisidir. ACELS ve EAQUALS tarafından akreditedir. CES okulları IELTS test merkezidir.

KURS PROGRAMLARI

GENEL İNGİLİZCE KURSLARI

Standart ve Genel İngilizce kursları haftada 20 saat, Pazartesinden Cumaya kadardır. 8 ile 25 hafta arasında kurslar mevcuttur. Kurslarda okuma, yazma, konuşma, dinleme ve telaffuz dersleri verilir.

CELT ACELS İNGİLİZCE ETÜTLERİ

CELT onaylı öğretmen eğitimi veren bir programdır. 4 haftalık kurslar 120 saatlik ders programları ile Pazartesinden Cumaya kadar olan programlardır. 21 yaş ve üzeri öğrenciler için İngilizce seviyesi C2 olarak istenir.

CLIL KURS PROGRAMI

CLIL kurs programı İngilizce dil becerilerinin geliştirilmesi için hazırlanmış programlardır. Beden Eğitimi Öğretmenliği, Tarih ve Coğrafya Öğretmenliği, Matematik ve Fen Öğretmenliği için olan programlar sunulur. Haftada 20 saat, 2 haftalık programlardır.

CAMBRIDGE SINAV HAZIRLIK PROGRAMI

Bu program Cambridge sınavına hazırlık için sunulmuş bir programdır. Dersler okuma, yazma ve dil bilgisi dersleri olarak düzenlenir. 8 kişilik sınıflarda, 9 – 12 – 13 haftalık kurslar olarak sunulur.

ÖĞRETMENLER İÇİN İNGİLİZCE PROGRAMLARI

İngilizce öğretmenlerinin kendilerini daha fazla geliştirmeleri için hazırlanmış programlardır. Bu kurslar Comenius ve Grandtvig tarafından onaylanmıştır. Öğretmenler için kendi becerilerini geliştirmek, aynı anda zamanda yeni öğretim yöntemleri ve yaklaşımlarını incelemek isteyen İngilizce öğretmenleri için tasarlanmıştır. Ayrıca öğretmenler için CLIL programı bağlantılı olarak fen, tarih ve coğrafya dersleri de sunulur.

CES YAZ OKULLARI

CES yaz okullarında genç öğrenciler için farklı seçenekler sunulur. Dublin’de Mount Temple, Mercy ve St. Paul’s College, Navan’da St. Patrick’s, Worthing’de ve Brighton University’de gençlik yaz merkezleri bulunur. Okuma, yazma ve dilbilgisi olarak düzenlenen dersler eğlenceli bir biçimde sunulur. 13 – 17 yaş arasındaki öğrenciler için hazırlanmış programlardır.

CES KIŞ KAMPLARI

CES Dublin kış kampları haftada 15 – 20 saat arasında Ocak – Mayıs ile Eylül – Aralık ayları arasında temel ve ileri seviye dersleri olarak düzenlenir.

ÇOKLU HEDEF DERSLER

Bu dersler ile İngiltere ve İrlanda’da hem kültür hem de sosyal yaşam hakkında daha fazla bilgi edinme fırsatı sunulur. Öğrenciler herhangi bir CES okulunda standart veya yoğun İngilizce kursuna 2 haftalık kayıt yaptırabilirler.

IELTS HAZIRLIK PROGRAMLARI

CES Dublin resmi bir IELTS sınav merkezidir. Öğrenciler CES Dublin okulunda hem IELTS sınavına hazırlanabilir, hem de sınava girebilirler. Yarı zamanlı haftada 26 saat tam zamanlı haftada 20 saat olarak düzenlenmiş programlardır. Bu kurslara katılım için İngilizce seviyesinin B1 olması istenir.

YOĞUN İNGİLİZCE PROGRAMLARI

CES yoğun İngilizce programları Haziran – Eylül ayları arasında haftada 26 saat olarak hazırlanmış programlardır. Bu programlar dil becerilerinin geliştirilmesi için hazırlanmış programlardır.

KOMBİNASYON KURSLARI

Bu kurslar bireysel ihtiyaçlara ve gereksinimleri karşılamak için hazırlanmış programlardır. Havacılık Personeli İngilizcesi, Pazarlama İngilizcesi, Hukuk İngilizcesi gibi alanlarda İngilizcenin daha akıcı ve düzgün telaffuzlu konuşma geliştirmesi amaçlanır. Haftada 25 ders olarak düzenlenmiş programlardır.

PROFESYONELLER İÇİN İNGİLİZCE

Profesyoneller için uzmanlık alanlarında ihtiyaçların karşılanması için hazırlanmış programlardır.

EXECUTIVE KURSLAR

Executive Kurslar en kısa sürede ilerleme sağlamak isteyen meslek sahibi veya iş sahibi kişiler için hazırlanmış programlardır.

ULUSLARARASI HUKUK PROGRAMLARI

Uluslararası Hukuk, Ceza Hukuku, İnsan Hakları, Kamu Hukuku ve Yargı Sistemleri gibi konularda hazırlanmış programlardır.

İŞ ADAMLARI, FİNANS SEKTÖRÜ ve SİGORTA PERSONOLİ İÇİN KURSLAR

Bu kurslar müzakere becerileri toplantılar, telefon görüşmeleri, iş mektupları, mülakat teknikleri gibi konularda hazırlanmış İngilizce programlardır.

TIBBİ PERSONEL İÇİN İNGİLİZCE PROGRAMLARI

Uluslararası konferanslar, tıbbi bildiri sunumu, toplantı ve görüşmeler için hazırlanmış özel amaçlı programlardır.

HAVACILIK PERSONOLİ İÇİN İNGİLİZCE PROGRAMLARI

Havaalanı Yöneticileri ve Hava Trafik Kontrolörleri için hazırlanmış İngilizce programlardır.

İŞ İNGİLİZCESİ VE GENEL İNGİLİZCE PROGRAMLARI

Genel İngilizce ve İş İngilizcesi kursları yeterliliklerini geliştirmek isteyen öğrenciler için hazırlanmış programlardır. Toplantı ve müzakere, sosyalleşme ve seyahat, sözlü ve yazılı sunum, rakamlar analiz / eğitim tanımlama, satış pazarlama / reklamcılık, sözlü ve yazılı iletişim (telefon, faks, e- posta vb).

KÜRESEL FARKINDALIKLARI ANLAMAK

Bu programlar İrlanda’da Şubat ve Ekim ayları arasında İngiltere’de ise Temmuz ve Ağustos ayları arasında gerçekleşir.

KONAKLAMA

Aile Yanı konaklama ile İrlandalı bir ile yanında ülkenin hem kültürünü hem yemeklerini hem de dilini öğrenme fırsatını bulunur.

Ev Kiralama olarak konaklama ise iki kişi ya da tek kişilik ortak kullanımlı mutfak ve banyolu evlerde konaklanabilinir.

Residence Konaklama ile okula çok yakın mesafede özel konaklama merkezlerinde konaklanabilinir.