Buradasınız:

25 -February -2018 - 00:46

Okul Görselleri

toronto ktphanesi.jpg

Bizden Haberler

Reklam

 

CURTIN UNIVERSITY

Curtin Üniversitesi Batı Avustralya’nın en büyük ve köklü üniversitelerinden biridir. Dünya üzerindeki en iyi 200 üniversite arasında yer alır. Ayrıca Curtin English Dil Okulları’nda da İngilizce dil eğimleri verilir. Batı Avustralya Perth bölgesinde Bentley Kampüsü, Kalgoorlie Kampüsü, Margaret River Kampüsü, Fremantle Kampüsü ve Shenton Park Kampüsü’nde bir de Avusturalya’nın bir başka bölgesi olan Sydney’de eğitimler verilir. Ayrıca Malezya Sarawak Kampüsü ve Singapur’da Singapur Kampüsü yer alır.

BÖLÜMLER

Tarım ve Çevre

Mimarlık ve İnşaat

Sanat ve Yaratıcı Endüstrileri

İş Yönetim ve Hukuk

Dil ve Kültür

Eğitim

Mühendislik ve Madencilik

Sağlık

BT ve Bilgisayar

Fiziksel Bilimler ve Matematik

BENTLEY KAMPÜSÜ

Bentley Kampüsü Perth şehrinin 6 km güney doğusunda Bently Ana Kampüsü’ne ev sahipliği yapmaktadır. 1960 yıllarının mimarisi ile modern mimariyi birleştirmiş olan kampüste eğitimler verilir.

PERTH CITY KAMPÜSÜ

Perth Şehir Merkezi Kampüsü iş bölgesi merkezinin kalbinde yer alır. Perth Kampüsü’nde İşletme Enstitüsü (GSB) ev sahipliği yapar. Konumu ile öğrencilerin kolay ulaşabilecekleri ve iş sektörünün merkezinde yer alır. Perth Kampüsü’nde İş İdaresi ve Liderlik lisansüstü dersleri bu kampüste verilir.

KALGOORLIE KAMPÜSÜ

Kalgoorlie Batı Avustralya Kampüsü Perth şehrinin 600 km doğusunda yer alır. Altın madenlerinin bulunduğu tarihi bir maden şehridir. Ülkenin en büyük açık madenleri bu şehirde bulunur. Kalgoorlie Kampüsü’nde Maden Mühendisliği ve Metalürji Mühendisliği eğitimleri verilir.

MARGARET RIVER KAMPÜSÜ

Margerat River, Perth şehrinin yaklaşık 280 km güneyinde bereketli toprakların bulunduğu bir bölgedir. Şarap imaletneleri ile kireç taşı mağarası ve sörf bölgesi ile ünlü turistlik bir yerdir. Margaret River Kampüsü TAFE, Edith Cowan Üniversitesi, Margaret River Senior High School eğitim ve öğretim bölümü Güneybatı Bölgesi Koleji ile iş birliği içindedir. Öğrencilerin bağcılık ve şarap üretimi konularında imalatanelere erişimleri kolaylıkla sağlanır.

FREMANTLE KAMPÜSÜ

Fremantle Curtin Kampüsü 2008 yılında kurulmuştur. Bu kampüste Sürdürebilirlilik Politikası Enstitüsü alanında eğitimler verilir.

SHENTON PARK KAMPÜSÜ

Shenton Park Kampüsü Perth bölgesinin batısında yer alır. Bu kampüste sağlık alanlarında hizmet verilir. Kraliyet Perth Hastanesi, Limni Hastanesi ve Graylands Hastanesi bu bölgede yer alır. Ayrıca kampus alanında bulunan araştırma enstitüleri şunlardır;

Batı Avustralya Biyogüvenlik Merkezi

Kanser Kontrolü Araştırma Merkezi

Batı Avustralya Kanser ve Palliative Bakım Merkezi

Ulusal İlaç Araştırma Enstitütsü

SYDNEY KAMPÜSÜ

2005 yılında kurulan Sydney Curtin Kampüsü öğrencilerine dünyanın en güzel şehirlerinde yaşama ve dünyanın en güzel şehirlerinden birinde çalışma imkanı sunar. Doğal güzellikleri ve iklimi ile öğrencilerine uygun eğitimler sunar. Curtin Sydney iş alanlarının merkezinde yer alır.

SARAWAK, MALEZYA KAMPÜSÜ

1999 yılında Sarawak eyaleti tarafından bir üniversite kurmak için Curtin Üniversitesi davet edilmiş. Modern ulusal ve uluslararası bankacılık imkanları, restoranlar, mağazalar, alışveriş merkezlerinin yanı sıra geleneksel ve yerel ürünlerinde bulunduğu Pazar ile bir petrol şehridir.

Tüm yıl boyunca güneşin bol olduğu ekvatoral iklime sahiptir. Sarawak, Malezya’da normal Perth programı dahilindeki ders materyalleri kullanılıp, aynı sınavlar uygulanır.

SINGAPUR KAMPÜSÜ

Uluslararası ikinci kampus olan Singapur Kampüsü ile Curtin Üniversitesi büyümeye devam etmektedir. 2008 yılında açılan Curtin Singapur Üniversitesi, dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biri olarak esnek ve mükemmel eğitimler sunar. Curtin Singapur ile bu bölgedeki öğrencilere kolay erişim sunulur. Curtin Singapur öğrencilerini birinci sınıf tesislerde, kalifiye personel, yenilikçi öğrenim yöntemlerinin yanı sıra sanayi alanları ile yakın bağlar kurmalarını sağlar.

KONAKLAMA:

Curtin Üniversitesinde konaklama ile aile yanında tam pansiyon olarak konaklanabilir, kampus içinde yurtlarda konaklanabilir ya da ev veya oda kiralayarak konaklanabilir. Curtin Üniversitesinde bir de Demi–Pair Sistemi ile ev işleri ya da çocuk bakımı ile ücretsiz olarak oda ya da pansiyonlarda konaklanabilinir.