Buradasınız:

25 -February -2018 - 00:52

Okul Görselleri

gc -estetik blm.jpg

Bizden Haberler

Reklam

St CLARE'S OXFORD

Oxford Avrupa’nın en canlı ve en ilginç şehirlerinden biridir. St Clare, Oxford birinci sınıf eğitimini dünyanın her yerinden gelen öğrencilerine sunar. St Clare's Oxford 1953 yılında İngiliz ve Avrupalı öğrenciler arasında bağlantıyı sağlamak için yeni programlarla ülke dışına açıldı. Kolej, üniversite, üniversite öncesi hazırlık, İngilizce gibi programlarla hızlıca büyüyerek bugünkü konumuna ulaşmıştır. St Clare's Oxford; British Counncil, ENGLISH UK, ISI, BAC, UK BORDER AGENCY, ISA KNTU, IPRIVATE FURTHER, EDUCATION OFSTED OUTSTANDING, INDEPENDENT SCHOOLS COUNCIL kurumları tarafından akredite edilmiştir.

ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK PROGRAMLARI

Üniversiteye hazırlık programları üniversiteye girilmesine hazırlık sağlar. İngilizce eğitiminin yanı sıra akademik konuları da içeren programlar sunulur. Bu programlar İngiltere’de üniversite eğitimi almak isteyen öğrenciler için hazırlanmıştır. Üniversiteye hazırlık kurslarına kayıt olabilmek için öğrencilerin kendi ülkelerinde liseyi başarılı bir şekilde bitirmeleri, 17 yaş ve üzeri olmaları, IELTS skorunun Eylül ayı için 5.0, Kasım ayı başlayanlar için 5.5 olması veya TOEFL IBT Eylül ayı için 60, Kasım ayı için ise 70 ve üzeri olması istenmektedir.

YAZ PROGRAMLARI

YAZ PROGRAMLARI + 18: St Clare's Oxford okullarında yaz programlarında Ağustos ve Eylül ayları arasında iki ya da üç haftalık programlar sunulur.

YAZ PROGRAMLARI 15 – 17 YAŞ: St Clare's Oxford yaz programlarında 15 – 17 yaş arasındaki öğrenciler için İngilizce kursları, Oxford şehir merkezine yürüme mesafesindeki üniversite kampüsünde düzenlenir. Haftada 21 saat, maksimum 15 kişilik sınıflarda, 2 – 9 hafta arasında düzenlenen programlardır. Dinleme, konuşma, okuma, yazma ve odaklanma derslerinden oluşur. Spor, gezi ve aktivite etkinlik programları ile öğrencilere eğlenceli programlar sunulur.

YAZ PROGRAMLARI 10 – 15 YAŞ: St Clare's Oxford yaz programı 10 – 15 yaş arasındaki öğrenciler için St Clare Banbury Road Kampüsünde gerçekleştirilir. Oxford şehir merkezine otobüsle 10 dakikalık mesafede yer alır. Çim oyun alanları, tenis kortları, ısıtmalı havuz ve spor alanları bulunur. Temmuz, Ağustos ayları arasında 3- 6 haftalık programlar sunulur. Öğrencilere kurs bitiminde sertifikaları direktörleri tarafından verilir.

YOĞUN İNGİLİZCE 15 – 17 YAŞ: Yoğun İngilizce 15 – 17 yaş programları haftada 25 saat olarak düzenlenir. Öğrencilerin İngilizce seviyelerinin orta ya da gelişmiş olması istenir. Bu programlar sayesinde kısa sürede İngilizce geliştirilir. IELTS, Cambridge, FCE ve CAE gibi uluslararası düzeyde tanınan sınavlar için hazırlık yapılmış olunur.

YAZ KURSLARI - IB – 15 YAŞ:30 yılı aşkın süredir düzenlenen bu kurslar öğrencilere yeni beceriler geliştirmek, performanslarını artırmak, zayıf noktalarını belirleyip geliştirme konusunda yardımcı olur.

AKTİVİTE PROGRAMLARI

St Clare's Oxford’da yaz ayları için birçok aktivite ve sosyal faaliyet programları sunulur. Bunların yanı sıra spor etkinlikleri de düzenlenir.

KONAKLAMA

St Clare's Oxford Kampüsünde öğrencilerin konaklamaları da sağlanır. Geniş ve konforlu yatak odaları, dinlenme ve çalışma salonları bulunur. Yemekler ise okulun yemek salonunda yenilir.