Buradasınız:

25 -February -2018 - 01:02

Okul Görselleri

gc - diilik blm.jpg

Bizden Haberler

Reklam

EMERALD

CULTURAL INSTITUTE

Emerald Cultural Institute, dünya çapında her yaştan gruplara ve bireylere kaliteli dil, mesleki gelişim ve kültürel programlar sunar. 25 yıllık geçmişe sahip olan okulda akademik yıl programları, sınav hazırlık, gruplar ve bireyler için özel programlar, öğretmenler için hazırlanmış öğrenme ve hizmet içi kurslar sunulur. İrlanda’da İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için sıcak ve samimi bir ortam vardır. Avrupa’nın kuzey batısında yer alan İrlanda küçük bir öğrenci ülkesi gibidir. Dublin canlı hareketli bir şehir olarak öğrencilere uygun bir atmosfer sunar. Emerald Institute Dublin’in yanı sıra Amerika New York Kampusü’nde de dil eğitimlerini sunar. Emerald Cultural Institute 2012 yılında Japonya tarafından sunulan dersler ve katagoriler alanlarında en iyi okul olarak 1. seviyede ödül almıştır.

GENEL İNGİLİZCE ve SINAV KURSLARI

Genel sınav kursları öğrencilerin İngilizceyi doğru ve akıcı bir biçimde kullanmalarını sağlamak için her seviyeden öğrencinin katılabileceği kurslardır.

Yoğun Kurslar: (İrlanda)

Yoğun kurslar öğrencilerin sözlü ve yazılı İngilizce iletişim becerilerini geliştirmeleri için hazırlanmıştır. Sabah düzenlenen yoğun kurslar öğleden sonraları ise sosyal aktivite programları ile sunulur. 18 yaş ve üzeri öğrenciler için ortalama 10 kişilik sınıflarda her Pazartesi başlayan gruplarla minimum 2 haftalık programlardır.

Kombine Kurslar: (İrlanda)

Kombine dersler öğrencinin ilgi ve öncelik alanlarına odaklanarak Genel İngilizce dersleri ile birlikte tam bir bilgi sağlamayı amaçlayan programlardır. Her Pazartesi başlayan derslerle minimum 2 haftalık programlardır. 18 yaş ve üzeri gençler için ortalama 10 kişilik sınıflarda eğitimler verilir.

Bireysel Kurslar: (İrlanda + Amerika)

Bu dersler gelişimini belirli alanlarda tamamlamak isteyen öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarına göre planlanmış programlardır. Minimum 1 hafta esnek zaman çizelgeli günlük 6 saate kadar yapılabilen 18 yaş ve üzeri öğrenciler için başlangıçtan gelişmiş düzeye kadar olanlar içindir.

Yoğun +: (İrlanda)

Yoğun + dersler öğleden sonraları küçük gruplar halinde Ekstra Konuşma Grupları ile Genel İngilizce kurslarını tamamlamak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır. Her Pazartesi başlayan kurslar minimum 2 haftalık programlar 18 yaş ve üzeri öğrenciler için 8 ile 14 kişilik sınıflarda hazırlanmıştır. Başlangıç ve orta düzeyde İngilizce istenir.

Yoğun + İş: (İrlanda)

İş alanları içinde çalışan ya da okuyan kişiler için ideal bir programdır. İş odaklı öğleden sonra oturumları ile tamamlayıcı programlarla Genel İngilizce becerilerinin geliştirilmesi sağlanır. Her Pazartesi başlayan minimum 2 haftalık programlardır. Haftada 20 saat grup dersleri, öğleden sonraları haftada 6 saat iş dersleri verilir. 21 yaş ve üzeri gençler için orta ve iyi derecede İngilizce akademik ya da pratik iş deneyimi olan öğrenciler tercih edilir.

Yoğun + Akademik Amaçlı İngilizce: (İrlanda)

Bu dersler Akademik Amaçlı İngilizce için ek teknik becerileri iyi düzeyde olan katılımcılar içindir. Seminerlere katılmak, akademik dinleme, not alma, sunum, makale ve rapor tutma, eleştirel düşünme becerilerinin kazanılmasını hedefler. 8 – 14 kişilik sınıflarda 18 yaş ve üzeri öğrenciler için üst ve orta düzeyde İngilizce istenir.

Üniversite Hazırlık Programı: (İrlanda)

Üniversiteye Hazırlık Programı, üniversiteye giren öğrencilerin gerekli İngilizce seviyelerine ulaşabilmeleri için hazırlanmış özel programlardır. Yüksek lisans veya kolejlere girmek isteyen öğrenciler için ya da IELTS, TOEFL, ESOL, Cambridge gibi sınavlara hazırlık için oluşturulmuş programlardır. Minimum 25 hafta esnek başlangıç tarihleri ile haftada 20 veya 26 saatlik programlardır. 9- 14 kişilik sınıflarda 17 yaş ve üzeri öğrenciler için orta düzeyde İngilizce istenir.

Akademik Yıl Programı: (İrlanda)

Akademik yıl programı uzun bir süre eğitim almak isteyen öğrenciler için ve üçüncü düzey eğitim veya iş yeri için dil becerilerini geliştirmek isteyenler için hazırlanmış programlardır. Her Pazartesi başlayan minimum 25 haftalık programlardır. Sınav seçenekleri belirli tarihlerde mevcuttur. Haftada 20 veya 26 saatlik derslerdir. 8 - 14 kişilik sınıflarda 18 yaş ve üzeri öğrenciler için hazırlanmış programlardır.

Sınav Kursları: (İrlanda)

Sınav kursları Cambridge ve IELTS sınavlarına öğrencileri hazırlamak için tasarlanmış programlardır. 18 yaş ve üzeri öğrenciler için hazırlanmış haftada 20 saatlik derslerdir. Minimum B1- B2 düzeyinde İngilizce istenir.

Yoğun + Sınav Hazırlığı: (İrlanda)

Yoğun + Sınav Hazırlığı TOEFL veya IELTS sınavına hazırlanmak için ekstra sınıflar ile Genel İngilizce kurslarını tamamlamak isteyen öğrenciler içindir. 8 – 14 kişilik sınıflarda 18 yaş ve üzeri öğrenciler için haftada 20 ders + 6 ders olarak hazırlanmış programlardır. Minimum B1 – B2 düzeyde İngilizce istenir.

İŞ İNGİLİZCESİ ve PROFESYONEL MESLEK KURSLARI

İş İngilizcesi ve Profesyonel Meslek derslerinde ihtiyaçlara cevap veren dersler sunulur. Katılımcıların kısa süre içinde öğrenme hedeflerine ulaşmaları sağlanmak için tasarlanmış esnek programlardır.

Yoğun + İş İngilizcesi: (İrlanda)

İş alanı içinde çalışan ya da okuyan kişiler için Genel İngilizce ve iş odaklı yoğun programlardır. Her Pazartesi başlayan kurslar minimum 2 haftalık programlardır. Haftada 20 saat Genel İngilizce + 6 saat İş İngilizcesi dersleri verilir. 21 yaş ve üzeri öğrenciler için orta düzeyde İngilizce B1 – B2 seviyesi istenir.

Bireysel Yoğun Kurs : (İrlanda + Amerika)

Kişisel ihtiyaçlara göre planlanmış özel programlardır. Her Pazartesi başlayan dersler minimum 1 hafta süreli haftada 30 saat sürelidir. 21 yaş ve üzeri öğrenciler için İngilizce düzeyi C2 olarak istenir.

Yöneticiler ve Profesyoneller için İngilizce: (İrlanda)

Bu program çok kısa sürede İngilizce becerilerini geliştirmek isteyen yöneticiler ve iş uzmanlarının ihtiyaçlarına göre hazırlanmıştır. 5 kişilik sınıflarda belirlenen tarihlerde 21 yaş ve üzeri öğrenciler için hazırlanmış programlardır. İngilizce düzeyi B1 olması istenir.

İngilizce ve Staj Programları: (İrlanda)

Staj programları Avrupa Birliği öğrencilerine açıktır. Bir şirkette ücretsiz iş deneyimi imkanı sunulur. İrlanda’da en az 4 haftalık dil eğitiminden sonra 6 hafta ile 6 ay arasında hazırlanmış programlardır. Minimum 21 yaş ve üzeri öğrenciler için orta ve iyi düzeyde B1 – B2 İngilizce istenir.

Yoğun Kombine Kurs: (İrlanda)

Öğleden sonraları bireysel derslerle, sabah uluslararası grup derslerini birleştiren kombine kurs programlarıdır. Her Pazartesi başlayan kurslarda Bireysel Dersler haftada 10 saat + Genel İngilizce haftada 20 saat olarak verilir. 18 yaş ve üzeri öğrenciler için İngilizce düzeyi A1 – C2 olarak istenir.

Öğretmen İngilizcesi: (İrlanda + Amerika)

Öğretmenlerin ders ve sınıf becerilerini geliştirmek etkin bir şekilde ders hazırlamak için yeterli olmayan öğretmenlere yardımcı olmak amacıyla hazırlanmış programlardır.

ÖĞRETMENLİK ve COMENIUS KURSLARI

İlkokul Öğretmenliği Kursları: (İrlanda)

İlkokullarda eğitim verecek olan genç öğretmenler için hazırlanmış programlardır. Temmuz ve Ağustos aylarında hazırlanmış 24 haftalık kurslardır. Haftada 25 saat 15 kişilik sınıflarda verilen eğitimlerdir.

Ortaokul Öğretmenliği Kursları: (İrlanda)

Ortaokullarda eğitim verecek olan genç öğretmenler için hazırlanmış programlardır. Temmuz ve Ağustos aylarında hazırlanmış 24 haftalık kurslardır. Haftada 25 saat 15 kişilik sınıflarda verilen eğitimlerdir.

Dil Gelişimi Programları: (İrlanda)

Orta dereceli okul öğretmenleri için dil geliştirme programları sunulur. Ağustos ayı içerisinde 2 haftalık 15 kişilik sınıflarda hazırlanmış programlardır. İngilizce seviyesi B2 olması istenir.

E–Öğrenme: (İrlanda)

Orta düzey öğretmenler için dil gelişiminde on-line sistemden faydalanmak için hazırlanmış programlardır. Dil geliştirme dersleri bir set olarak sunulur. Derslerin yanı sıra seminer gezileri ve İrlanda kültürü programları da sunulur. Mart, Temmuz ve Ekim aylarında 2 hafta, haftada 50 saat İngilizce eksiği olanlar için hazırlanmış programlardır. İngilizce düzeyi B2 olarak istenir.

GENÇLER İÇİN KURSLAR

YAZ PROGRAMLARI

Etkinlikli Programlar: (İrlanda + Amerika)

Program eğlenceli, ilginç etkinliklerle dolu ve İngilizce dil eğitimini kapsar. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında haftada 15 saat grup dersleri olarak 15 kişilik sınıflarda 12 – 17 yaş arasındaki öğrenciler için başlangıçtan ileri düzeydeki öğrenciler içindir.

AC Milan Futbol Kampları: (İrlanda + Amerika)

AC Milan Kamp programı Dublin ve New York Kampüslerinde oldukça popüler bir kamptır. AC Milan antrenörleri ile eğitim ve İngilizce eğitimini kapsar. Temmuz ayı içinde 15 saat İngilizce + 10 saat futbol eğitimini içerir. 12 – 17 yaş arasındaki gençler için 15 kişilik sınıflarda başlangıçtan ileri düzeydeki tüm öğrenciler içindir.

Leinster Rugby Kampı: (İrlanda)

Leinster Rugby Kulübü ile birlikte Emerald Cultural Institute Temmuz ayı içinde İngilizce + Rugby kampı sunulur. Haftada 15 saat dil eğitimi ile 10 saat Leinster Rugby dersleri verilir. Yaşları 12 – 17 arası gençler için tüm düzeyde İngilizce programları sunulur.

İngilizce + Binicilik: (İrlanda)

İrlanda atlı sporda mükemmel bir üne sahiptir. Öğrencilere iyi bir İngilizce eğitimin yanı sıra

Binicilik derslerinin de sunulduğu bu programlar Temmuz ayı içinde haftada 15 saat İngilizcenin yanı sıra 10 saat binicilik eğitimi olarak düzenlenir. Yaşları 12 – 17 arasındaki öğrencilere başlangıçtan ileri düzeye kadar olan eğitimler verilir.

İngilizce + Golf: (İrlanda)

İrlanda’nın başarılı geçmişi ile şimdiki PGA golf profesyonelliğini İngilizce eğitimi ile birleştirerek genç öğrencilere yeni fırsatlar sunulur. Temmuz ayı içinde haftada 15 saat İngilizce + 10 saat golf eğitimi verilir. Yaşları 12 – 17 arasındaki öğrenciler için başlangıçtan ileri düzeye kadar olan eğitimler verilir.

YILLIK PROGRAMLAR

Lise Programı: (İrlanda + Amerika)

Yüksek okul programlarında İngilizce konuşulan bir okulda Eylül ayından Haziran ayına kadar sunulan bir dönem veya bir akademik yıl geçirmek isteyen lise öğrencileri için hazırlanmış programlardır. Yaşları 12 – 17 arasındaki öğrenciler için İngilizcesi minimum orta seviyedekilere hazırlanmış programlardır.

Mini Stay Programı: (İrlanda + Amerika)

Mini Stay programları Eylül ve Haziran ayları arasında 12 – 17 yaş arasındaki gençler için kapalı grup programlarıdır. Haftada 15 saat İngilizce başlangıçtan ileri seviyeye kadar tüm öğrenciler içindir.

KONAKLAMA

Aile Yanı: Aile yanı konaklama gidilen ülkenin kültürünü ve yemeklerini öğrenmek ve İngilizcenin geliştirilmesi için uygun bir seçenektir.

Yurt: Okul kampüsünde ya da yürüme mesafesinde sosyal ve güvenli bir ortamda konaklama sağlanır.

Pansiyon: Okul binalarına yakın mesafede bulunan misafirhaneler öğrenciler için uygun ortamlar sunar.

Otel: Okullara kısa mesafede toplu taşım araçları ile ulaşılabilecek konforlu konaklama seçenekleridir.

Apartman Dairesi: Bu tip konaklama aileler, yöneticiler ya da profesyoneller için uygun seçenektir.