Buradasınız:

25 -February -2018 - 00:53

Okul Görselleri

toronto ktphanesi.jpg

Bizden Haberler

Reklam

did deutsch - institut

Deutsch – Institut Almanya’nın Hamburg, Berlin, Frankfurt, München şehirlerinde ve Avusturya’nın Viyana şehrinde konumlanmıştır. Okullarda Dil Eğitimi Programları, Öğretmen Eğitimi, İş Almancası, Gençler için Almanca, Yetişkinler için Almanca programları sunulur.

YETİŞKİNLER İÇİN ALMANCA

Standart Kurslar

Standart kurslar 17 yaş ve üzeri öğrenciler için, 1 haftadan 48 haftaya kadar her pazartesi başlangıç sınıfları ile haftada 20 ders olarak, 11 – 12 kişilik sınıflarda hazırlanmış programlardır.

Yoğun Kurslar

Yoğun Kurslar 17 yaş ve üzeri öğrenciler için, 1 haftadan 48 haftaya kadar her pazartesi başlangıç sınıfları ile 11 – 12 kişilik sınıflarda, haftada 24 ders olarak hazırlanmış programlardır.

Premium Kurslar

Premium kurslar 17 yaş ve üzeri öğrenciler için, 1 haftadan 48 haftaya kadar, haftada 28 ders olarak 11 – 12 kişilik sınıflarda hazırlanmış programlardır.

Tek Kişilik Dersler

Tek kişilik derslere Standart, Yoğun ve Hızlandırılmış kurslar ile birlikte rezervasyon yaptırılabilir. 17 yaş ve üzeri öğrenciler için, Genel Almanca, Özel Almanca Kursları olarak 2–48 haftalık programlardır. Haftada 4 ile 30 ders olarak seçenekler sunulur.

İş Almancası

17 yaş ve üzeri öğrenciler için, 1 hafta veya daha uzun süreli, günde 4 ile 12 saat olarak hazırlanmış programlardır.

Özel Almanca Programları

Özel Almanca programları uluslararası bir staj deneyimi kazanmak için hazırlanmış programlardır. Bu programlara en az 6 hafta Standart, Yoğun veya Hızlandırılmış kurslar ile birlikte rezervasyon yaptırılabilinir. 18 yaş ve üzeri öğrenciler için hazırlanmış programlardır. Başvuru için en az B1 seviyesinde Almanca istenir. Almanya’da Staj Programına katılmak için Merkez İş Kurumu (ZAV) tarafından izin almak gereklidir ve Amerika, İsviçre, Japonya, AB ülkesi vatandaşı olmak gereklidir.

Öğretmen Eğitimi

Almanca öğretmenliği için 2 hafta boyunca, haftada 26 ders olarak hazırlanmış programlardır.

4 X Discover Almanca Programı

Almanya’yı hem gezip görmek, hem de Almanca öğrenmek için hazırlanmış programlardır. En az 4 hafta her pazartesi başlayan programlar için A2 seviyesinde dil bilgisi istenir. 20 / 24 veya 28 haftalık programlardır.

GENÇLER İÇİN ALMANCA

Bir Yıllık Kurslar

14 – 17 yaş arasındaki gençler için, haftada 24 yoğun ders olarak her pazartesi başlayan programlarla sunulur.

Yaz Kursları

Yaz kursları 12 ile 17 yaş arasındaki gençler için Aschaffenburg, Hintersee ve Potsdam şehirlerinde; 14 – 17 yaş arasındaki öğrenciler için Köln, Nürnberg, Viyana, Wiesbaden şehirlerinde; 8 ile 14 yaş arasındaki öğrenciler için Höchst şehirlerinde haftada 20 ders Standart Kurslar olarak sunulur. Hem yaz tatili yapmak hem de gramer ve kelime hazinesinin geliştirilmesi için hazırlanmış programlardır.

Residence Konaklamalı Yaz Kampları

Almanca öğrenimini aktivite ve spor programları ile birleştiren yaz kampları 8 ile 14 yaş arasındaki öğrenciler için hazırlanmış eğlenceli programlardır.

Dil Programları

Lise Programları: 15 ile 17 yaş grubundaki öğrenciler için B2 seviyesinde Almanca istenir. 1 öğretim yılı veya yarı öğretim yılı olarak hazırlanmış programlardır.

Öğretmen Evinde Almanca Öğrenmek: Deutsch Privat Programı ile bir öğretmen evinde hem aile yanı konaklama, hem de haftada 10 / 15 / 20 veya 25 ders olarak hazırlanmış programlardır.

Grup Gezileri: 14 ile 18 yaş arası öğrenciler için 10 ile 60 kişilik gruplar halinde Berlin, Frankfurt ve Heidelberg şehirlerinde sunulan programlardır.

Üniversiteye Yerleştirme Kursları Programları

Üniversiteye Yerleştirme Programları 17 yaş ve üzeri gençler için minimum 8 haftalık programlar olarak Kamu ve Özel Üniversitelere Hazırlık Programları verilir.

TestDaF Sınav Programı

Berlin, Frankfurt, Hamburg ve Münih enstitülerinde TestDaf sınav programları düzenlenir.

İş Almancası

İş Almancası, Alman şirketleri ile iş yapan iş adamları için hazırlanmış programlardır. Yoğun çalışan profesyoneller için tasarlanmış programlar 4 ile 12 ders olarak, 5 iş günü artı iki hafta sonları olarak tasarlanabilinir.

BERLİN

Deutsch – Institut Berlin’den şehir merkezine yürüyerek 15 dakika içinde Brandenburg kapısına ulaşılır. Berlin Deutsch – Institut lisanslı TestDaf merkezidir. Berlin’i gezip görmek, hem Almanca öğrenmek, hem de yeni arkadaşlar edinmek için uygun ortamlar sunulur. Did Berlin 1991 yılında kurulmuş olup, 2 katlı bir binada maksimum 200 kişilik kapasiteli olarak eğitimler verilir. Staj Programları ve Öğretmen Eğitimi Programlarına dil eğitimi sonrasında katılmak mümkündür.

Aktivite Programları:

Aktivite olarak Berlin şehir turları, tarihi ve turistik geziler düzenlenir.

Konaklama:

Berlin’de konaklama için aile yanında yarım pansiyon olarak konaklamayı tercih edilebilir ya da otel konaklamaları seçilebilinir.

FRANKFURT

Did Frankfurt, Sudbahnhof Metro İstasyonu yakınında yer alır. Frankfurt zengin, şık ve hareketli bir şehirdir. Almanya’nın finansal merkezidir. Frankfurt Okulu 1989 yılında kurulmuş olup, maksimum 125 kişilik okulda eğitimler verilir. Staj Programları ve Öğretmen Eğitimi programlarına dil kursu sonrasında katılabilinir. Frankfurt Okulu lisanslı bir TestDaF merkezidir.

Aktivite Programları:

Frankfurt’da şehir turları, tarihi ve turistlik geziler düzenlenir.

Konaklama:

Frankfurt’ta konaklama için aile yanında yarım pansiyon olarak konaklama tercih edilebilir ya da otel konaklamaları seçilebilir.

HAMBURG

Hamburg Almanya’nın büyük kozmopolit bir liman şehridir. Did Hamburg Okulu 2009 yılında açılmış 200 mt karelik bir çatı katında şehre yüksekten bakan bir manzaraya sahiptir. Maksimum 125 kişilik okulda eğitimler verilir. Staj Programları ve Öğretmen Eğitimi Programlarına dil kursu sonrasında katılabilinir.

Aktivite Programları:

Hamburg’da şehir turları, tarihi ve turistik geziler düzenlenir.

Konaklama:

Hamburg’da konaklama için aile yanında yarım pansiyon konaklama tercih edilebilir ya da otel konaklamaları seçilebilir.

MÜNİH

Did Münih Okulu merkeze metro ile 5 dakikalık mesafede yer alır. Stachus bölgesi şehrin en işlek ve hareketli yerlerinden biridir. Sayısız alış-veriş merkezleri ile kafeler ve restoranlar bulunur. Did Münih 1977 yılında kurulmuş, maksimum 175 kişilik kapasiteye sahip okulda Staj Programları, Öğretmenler için Almanca Programları ve Öğretmenler için Hazırlanmış Sokrates Programı sunulur. Did Münih Okulu TestDaf merkezidir.

Aktivite Programları:

Münih’de şehir turları, tarihi ve turistlik yerlere geziler düzenlenir.

Konaklama:

Münih’de konaklama için aile yanında yarım pansiyon konaklama tercih edilebilir ya da otel konaklamaları seçilebilir.

DID YAZ OKULLARI

POSTDAM

Postdam Yaz Okulu 12 – 16 yaş öğrenciler için hazırlanmış programlar sunar. Potsdam, Berlin merkeze araç ile 38 dakikada ulaşabilecek bir mesafede yer alır. Potsdam kaleleri ve bahçeleri ile dünyaca ünlü tarihi bir bölgedir. Şehrin % 15’i öğrencidir.

ASCHAFFENBURG

Aschaffenburg Yaz Okulu 12 – 16 yaş grubundaki öğrenciler için hazırlanmış programlar sunar. Aschaffenburg 65.000 nüfusu olan bir kasabadır, Frankfurt’un 40 km doğusunda yer alır. Buradan Paris, Londra ve Roma gibi şehirlere hızlı trenle ulaşmak çok kolaydır.

AUGSBURG

Augsburg Yaz Okulu 14 – 17 yaş grubundaki öğrenciler için hazırlanmış programlar sunar. Augsburg Münih arası trenle 30 dakikadır. Augsburg sakin ve rahat bir şehirdir. Birçok tarihi ve turistlik gezilecek yerleri bulunur.

HINTERSEE

Hintersee Yaz Okulu 12 – 16 yaş gurubundaki öğrenciler için hazırlanmış programlar sunar. Hintersee okulu ormanlık bir alanda temiz havası ile göl kenarında yer alır. Salzburg Avusturya’ya 45 dakikalık mesafededir.

HOCHST

Hochst Yaz Okulu 8 – 14 yaş grubundaki öğrenciler için hazırlanmış programlar sunar. Frankfurt yakınlarında bulunan Hochst Yaz Okulu eski bir manastırda eğitim verir.

KÖLN

Köln Yaz Okulu 14 – 17 yaş grubundaki öğrenciler için hazırlanmış programlar sunar. Büyük bir şehirde yaz kursuna gitmek isteyenler Köln’ü seçebilirler. Burada katedraller, restoranlar, kafeler gibi birçok gezi ve eğlence yerleri bulunur.

NÜRNBERG

Nürnberg Yaz Okulu 14 – 17 yaş öğrenciler için hazırlanmış programlar sunar. Nürnberg Avrupa’nın en güzel ve ticari açıdan en zengin şehirlerinden birisidir. Nürnberg şehri eski konaklar, saraylar ve kiliselerle dolu olup, gezilecek birçok yer bulunur.

WIESBADEN

Wiesbaden Yaz Okulu 14 – 17 yaş arasındaki öğrenciler için hazırlanmış programlar sunar. Wiesbaden Almanya’nın Monte Carlo’su olarak bilinir. Frankfurt’a 40 dakikalık mesafede yer alır. Almanya’nın en güzel festival şehirlerinden birisidir.

AVUSTURYA - VİYANA

Viyana Yaz Kursu 12 – 17 yaş grubundaki öğrenciler için hazırlanmış programlar sunar. Birçok sanatçının iz bıraktığı Viyana klasik, gösterişli ve heyecan verici bir şehirdir. Burada Almanca öğrenmek unutulmaz bir deneyim olacaktır.