Buradasınız:

25 -February -2018 - 00:52

Okul Görselleri

gc - dicilik blm.jpg

Bizden Haberler

Reklam

 

ACET

Active Centre of English Training

ACET 38 yıllık geçmişi ile geniş bir kurs yelpazesine sahiptir. Derslerde başlangıç seviyesinden 7. seviyeye kadar ilerlenebilinir. ACET, Cambridge Esol, ETS ve TOEIC Yetkili Test Merkezidir. Kurslarda İngilizcenin yanı sıra İrlanda kültürü ve yaşamı hakkında bilgi sahibi de olunur. Cork şehri İrlanda’nın güneyinde yer alır, İrlanda’nın ikinci büyük şehridir. Ticaret ve bankacılığın merkezidir. Sanat, müzik, edebiyat ve el sanatları ile ünlü bir şehirdir. Cork şehri birçok uluslararası film festivalleri, caz, halk oyunları ve müzik festivallerine ev sahipliği yapar. Ülke insanları samimi, sıcakkanlı, konuşkan ve misafirperverdirler. Uçakla Londra’ya 1 saat mesafede yer alan Cork şehrinden Fransa’ya ve İngiltere’ye arabalı vapurlarla da ulaşım sağlanmaktadır.

EĞİTİM PROGRAMLARI

Standart Kurslar: Bu kurslar da konuşma, dinleme iletişim becerileri geliştirilirken, pratiklerle akıcılık sağlanır. 16 yaşından büyük öğrenciler için maksimum 12 kişilik sınıflarda, haftada 20 saat ileri seviyeye kadar düzenlenen dersler sunulur.

Yoğun Kurslar: Standart kurslarla aynı programı içeren 16 yaşından büyük öğrenciler için maksimum 12 kişilik sınıflarda, haftada 26 saat olarak düzenlenen kurslardır.

TOEFL Sınav Kursları: Bu kurslar ile bir üniversitede eğitim almak için istenen en yüksek puanın elde edilmesi amaçlanır. Dinleme, anlama, yazma ve okuma seviyelerinin geliştirmesi sağlanır. Kursa katılacak olan öğrencilerin İngilizce bilgilerinin minimum orta seviyede olması gereklidir. TOEFL hazırlık kursları 16 yaşından büyük öğrenciler için maksimum 12 kişilik sınıflarda, haftada 4 ders olarak verilir.

IELTS Sınav Kursları: IELTS sınavı İrlanda’da ya da İngiltere’de bir üniversiteye giriş için dil şartı olarak kabul edilir. Okuma, yazma, konuşma, dinleme olarak dört aşamalıdır. Minimum İngilizce seviyesinin orta üstü olması gereklidir. 16 yaşından büyük öğrenciler için maksimum 12 kişilik sınıflarda, haftada 4 ders olarak verilir.

TOEIC Sınav Kursları: TOEIC sınav kursları uluslararası bir ortamda ya da çok uluslu bir şirkette çalışmak isteyenler için hazırlanmış programlardır. İngilizcenin minimum orta seviyede olması gereklidir. TOEIC sınav hazırlık kursları 16 yaş üstündeki öğrenciler için maksimum 12 kişilik sınıflarda, haftada 4 ders olarak verilir.

Tek Kişilik Özel Dersler: Öğrencilerin kendi ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre, öğrenciler tarafından belirlenen saat ve günlerde sunum yapma, görüşme ve müzakere gibi alanları kapsayan konularda çalışmalar yapılır.

İş İngilizcesi Programı: İş dünyasında iletişim için gerekli becerilerin kazanılması için mektup yazma, toplantı, telefon görüşmeleri ve öz geçmiş yazma gibi pratik bilgileri kapsayan programlardır.

Cambridge Sınav Kursları: ACET Cambridge ESOL için yetkili açık sınav merkezidir. FCE, CAE ve CPE sınavları da burada yapılır. Cambridge sınav kursları okuma, yazma, dil bilgisi, dinleme ve konuşma dersleri olarak verilir.

Üst Düzey Yöneticiler ve Profesyoneller için Kurslar: Bu kurslar zamanı sınırlı olan profesyoneller için, daha hızlı ilerleme kaydetmek isteyenler için hazırlanmış programlardır. Kurs içeriği günümüz rekabetçi ve global iş ortamına uyum sağlamak amaçlı hazırlanmıştır. Telefon görüşmeleri, toplantı, sunum yapma, e–ticaret, müzakere, satış ve pazarlama, insan kaynakları, kalite yönetimi ve kültürler arası konularda problem çözme gibi ihtiyaçlara yönelik konularda programlar sunulur. Haftada 5 gün standart veya yoğun kurslar olarak düzenlenir.

Özel Amaçlı İngilizce Kursları: ACET özel amaçlı İngilizce kurslarında dersler dinamik ve geniş kapsamlıdır. Dersler güncel olayları bir tartışma ve görüş alış verişi içinde bir yaklaşımla dil bilgisi ve kelime bilgisinin geliştirilmesini sağlar. Özel amaçlı kurslarda gruplar için kullanılan 6001 STANAG kursu verilir. Bu kurs NATO önderliğindeki operasyonlarda barışı koruma görevini almaya hazır olmak için önemli olan dil yeterlilik seviyesini ölçen bir testtir. Test kriterlerini ve basamaklarını tanımlayan NATO standardizasyon belgesine göre dil becerilerini ölçer. Bu standardizasyon anlaşması teknoloji, ekipman ile eğitim, dil ve tüm NATO ile ilgili alanları kapsar. STANAG’ın amacı NATO üyesi ülkeler arasında verimli iş birliğini sağlamak ve iletişim içinde olmaları önemli bir unsurdur.

Altın Program (50 +): Altın program 50 yaş ve üzerindeki kişiler için gruba uygun geliştirilen ilginç bir dil ve kültürel etkinlik programıdır. ACET dil okulu ile İrlanda ve Cork bölgesindeki insanları ve kültürü keşfederken dil pratiği de yapabilme sağlanır. Program esnek ve grubun ihtiyaçlarına uygun olarak sunulur. Minimum 50 yaş ve üzeri öğrenciler için maksimum 12 kişilik sınıflarda, haftada 15 saat olarak orta ve ileri seviyedeki öğrenciler için hazırlanmış programlardır.

ÖĞRETMEN EĞİTİM KURSLARI

ACET öğretmen eğitimi, deneyimi 30 yıldır devam eden bir eğitim departmanıdır. Bu programla ACET Okulu olağanüstü bir üne sahiptir. Öğretmen eğitim merkezi CELT ve TEFL dersleri eğitim ve bilim alanlarında İrlanda Bakanlığı tarafından onaylıdır.

CELT Dersleri: İngilizce öğretmenliği (CELT) sertifikası yabancı dil olarak İngilizce öğretmek için gerekli becerileri kazandırmayı amaçlar. Verilen eğitimler NQA – ACELS tarafından tanınır ve düzenli olarak denetlenir. Öğrencilerin başvuru koşulları arasında yazılı ve sözlü olarak İngilizceye yeterince hakim olmaları, IELTS 6,5 veya Cambridge CAE seviyesinde olmaları gereklidir.

TEFL (SQT) Dersleri: İkinci düzeyde ACET İrlanda (SQT) TEFL İngilizce öğrenimi sertifika programları yaz kurslarına katılan ELT ile ilgilenen devlet nitelikli öğretmenler yetiştirmeyi hedefler. Dersler ve eğitim ACELS tarafından tanınır ve düzenli olarak denetlenir. Devlet okullarında öğretmenlik yapan öğretmenler ikinci düzey İngilizce öğretimi sertifikasına sahip olurlar. Bu kursun bitiminde başarılı olan bir katılımcı İrlanda devleti tarafından Juniors EFL’den tanınmış olarak dil okullarında iş imkanına sahip olur.

Yurtdışında İngilizce Öğretmenliği Yapanlar İçin Kurs: Öğretmenler için İngilizce mesleki gelişim kursları, İngilizce dil eğitiminde her alanda profesyonel ihtiyaçları karşılamayı amaçlar. Öğretmenlerin hedefleriyle ilgili alanlarda uygun programlar sunulur. Bu programlar öğretmenlerin zenginleşmesini sağlarken, yeni beceriler ve teknikler öğrenerek kişisel gelişimlerine katkıda bulunur. Minimum 18 yaş ve üzeri öğrenciler için 15 kişilik sınıflarda, 25 ders ve 2 haftalık programlar olarak sunulur. Bu bilgilerin yanı sıra İrlanda kültürünün tanınması ve eğitim sisteminin de öğrenilmesi amaçlanır.

AKTİVİTE PROGRAMLARI

İrlanda’da sosyal yaşam oldukça canlı ve aktiftir. Caz festivalleri, film festivalleri, zengin sosyal yaşam, gece hayatı, geleneksel İrlanda barları, sinemalar ve tiyatrolar gibi eğlenceli ortamlar bulunur. İsteyen öğrenciler spor aktiviteleri olarak rüzgar sörfü, kano, futbol, golf, tenis, yelken gibi aktivitelere katılabilirler. İstenirse İrlanda geleneksel danslarının da öğrenileceği programlar bulunur.

KONAKLAMA

Daire Kiralama: Tek ya da 2, 3 kişi olarak konaklanabilecek eşyalı daireler daha bağımsız yaşamayı tercih edenler için uygun seçeneklerdir.

Aile Yanı: İrlandalı bir aile yanında, sıcak bir aile ortamında hafta içi yarım pansiyon hafta sonları tam pansiyon olarak konaklanabilinir.  Cork şehrinin iyi bir yerleşim bölgesinde, otobüs güzergahı üzerinde okullar tarafından denetlenen ailelerin yanında İrlanda kültürü öğrenilirken hem de İngilizcenin gelişimi sağlanır.

Konuk Evleri ve Oteller: Okula yürüme mesafesinde bulunan ACET konuk evleri ve Cork şehir otelleri öğrencinin tercihine uygun olarak sunulur.

Residence: Yaz aylarında, öğrenci yurdunda 3 ya da 5 kişilik odalarda tercih edilebilinir.