Buradasınız:

25 -February -2018 - 00:49

Okul Görselleri

toronto dller.jpg

Bizden Haberler

Reklam

DUBLIN CITY ÜNİVERSİTESİ

 

Dublin City Üniversitesi şehir merkezine 3 mil, hava alanına 15 dakikalık mesafede yer alır. Üniversite kampüsü 85 dönümlük bir arazi üzerinde güvenlikli ve hareketli bir kampüstür. Kampüs modern mimarisi, kütüphanesi, restoranları ve sanat merkezi ile eğitim, eğlence ve spor olanaklarını bir arada sunar. Açık ve kapalı spor alanları, 25m yüzme havuzu bulunur. Şehir merkezine yakınlığı ile şehir hayatının sosyal ve kültürel bütün olanaklarından faydalanılır. 1989 yılında üniversite statüsüne kavuşan okul, geleneksel üniversite kalıplarının dışına çıkarak lisansüstü öğrencilerin iş yerlerine yerleştirilmelerini de sağlar. DCU Erasmus öğrenci değişim programında Fransa, Almanya ve Avusturya üniversiteleri ile iş birliği içindedir. Engelli öğrenciler için özel danışmanlar ve spor eğitmenlerinin bulunduğu kampüs sosyalleşmek ve yeni arkadaşlar edinmek için uygun ortamlar sunar.

OKULLAR VE FAKÜLTELER

DCU İşletme Okulu

Mühendislik ve Bilgisayar Fakültesi

Beşeri ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Bilim ve Sağlık Fakültesi

Uzaktan Eğitim

INTRA STAJ PROGRAMI

DCU Intra Staj Programı bu günün başarılı öğrencilerini yetiştirmeyi, ulusal ve uluslar arası alanda hem işverenlere hem de öğrencilerine olanaklar sunar. Stajlar öğrencilerin bilgisayar, mühendislik, fen, gazetecilik ve matematik gibi alanlarda teorik bilgi dışında pratik yaparak uzmanlaşmalarını ve iş dünyasında deneyim kazanmalarını, bilgi ve becerilerini geliştirmeyi amaçlar. Öğrenciler için staj programı eğitimin son derece önemli bir parçasıdır. Bu nedenle DCU, birçok şirket ve kuruluşla işbirliği içinde çalışır.

BURSLAR

Lisans Bursları: Lisans öğrencilerinin okul bitirme sertifikası ile eşdeğer CAO puanı ile bölümlerin belirledikleri not ortalamaları ile belirli oranlarda burs olanakları sağlanır. Lisans bursları Mühendislik ve Bilgisayar Fakültesi, İnsan ve Toplum Bilimleri, Bilim ve Sağlık ile İşletme Okulu bölümleri için özel giriş şartları oluşturularak burs olanakları sağlanır.

Lisansüstü Bursları: Lisansüstü burslar tam zamanlı öğrenciler için verilir. DCU Üniversitesi lisansüstü bursları San Jose Duplin Kardeş Şehir Değişim Programı ile eğitimin bir parçası olarak Elektrik, Elektronik, Bilgisayar Bilimleri, Fizik ve diğer Dublin yüksek öğrenim kurumları mezunu olan başarılı öğrenciler için San Jose merkezli bir Amerikan şirketinde staj projesini sunar. Şartlar ve koşullar okulun belirledikleri oranlarda ayarlanır.

Spor Bursları: DCU yetenekli ve başarılı öğrencilere DCU spor bursu kazandırarak vizyonlarını geliştirmede yardımcı olur. Spor bursları Rugby, Kürek, Yelken, Futbol, Tenis, Atletizm, Basketbol, Boks, Camogie, Kano, Golf, Hentbol, Hokey alanlarında verilir. DCU spor bursu, öğrencinin eğitim performansı ve akademik mükemmelliği ile dengeli bir oranda sporcunun ihtiyaçları doğrultusunda belirlenir.

DCU SPOR PROGRAMLARI

Duplin City Üniversitesi Spor Akademisi ile övünen spor programları ile lisans ve yüksek lisans alanlarında mükemmel bir merkezdir. Spor bursları ile de sunulan bu hizmetleri desteklemektedir.

DCU BİLİM PROGRAMLARI

DCU öğrencileri ve akademik araştırmacılar Sao Paulo Üniversitesi (USP) ve Mesguita Filho (UNESP) ile başarılı bir ortaklık yaparak Brezilya ile uzun zamandır iş birliği içerisindedir.

Alanlar:

Havacılık ve Uzay

Bio Çeşitlilik ve Biopros Pection

Bio Teknoloji

Mühendislik ve diğer Teknoloji Alanları

Sağlık ve Bio Medikal Bilimleri

Bilgi ve İletişim Teknolojileri

Deniz Bilimleri

Nanoteknoloji

Petrol, Gaz ve Kömür

İlaç

Saf Doğa Bilimleri (örn: matemetik, fizik, kimya)

Yenilenebilir Enerji

OSCAİL - UZAKTAN EĞİTİM

Uzaktan eğitim lisans programlarında öğrenciler için bir öğretmen tahsis edilir. Bu öğretmenler, öğrencilerinin çalışmalarında yardımcı olurlar ve ders tavsiyelerinde bulunurlar ya da çevrim içi olarak karşılıklı iletişim sağlanarak online sanal öğrenme programıdır.

ENGELLİ ÖĞRENCİ HİZMETLERİ

Son yıllarda DCU okullarında artan engelli öğrenciler için destek hizmet sunulur. Öğrenme güçlüğü, ruh sağlığı sorunları, iletişim ve fiziksel sorunlara kadar çeşitli sağlık sorunları olan öğrenciler için ihtiyaçlarına göre farklılık gösteren hizmetlerle destek verilir.

KONAKLAMA

DCU Kampusünde, Residence konaklama çok pahalı olmayan konforlu, güvenli, temiz ve modern Residence’inde benzer yaşam tarzları olabilen öğrencilerin arkadaşlarıyla paylaşabileceği odalar sunulur. Odaların çoğunda mutfak ve banyo bulunur, 1, 2, 3, 4 ve 5 kişiliktir.