Buradasınız:

25 -February -2018 - 00:59

Okul Görselleri

niagara elalesi.jpg

Bizden Haberler

Reklam


KING GEORGE INTERNATIONAL COLLEGE

King George International College Vancouver, Toronto, Halifax, Victoria ve Surrey şehirlerinde eğitim vermektedir. 6 seviyeden oluşan esnek programlar King George International College tarafından hazırlanmış müfredat eşliğinde sunulur. Kabul edilen her seviyeden ve yaştan öğrenciye tüm yıl boyunca haftalık başlangıçlarla eğitim verilir. Akademik odaklı bir okuldur. Üniversiteye Hazırlık Programları ile öğrencilerine, üniversitelere yerleşmelerinde akademik avantajlar sağlar. 8 yaş ve üzeri öğrenciler için yaz ve kış aylarında tatil programları sunar.

ESL (English as a Second Language)  – İNGİLİZCE PROGRAMI

ESL programları; Çocuklar ve Gençler için (8-17 yaşlar) ayrı, Yetişkinler için (16 ve üstü yaşlar) ayrı olmak üzere gruplara yıl boyunca okulun 5 kampüsünde de sunulur. Tüm seviyelerdeki öğrencilere uygun düzeyde dersler verilir. Kendi ders kitapları, yardımcı malzemeler ve kapsamlı müfredatı ile en uygun çalışma sistemi sunulur. Her öğrenciye kendi yeteneklerine göre çalışma sistemi belirlemede yardımcı olunur. İngilizce eğitiminde iletişimsel aktiviteler, güncel konular ve akademik uygulamaların kombinasyonu göz önüne alınarak programlar yapılır.

ELEP PROGRAMI – STUDY & WORK

Bu program öğrencilerine eğitim ve çalışma, yani okul ve iş deneyimini kazandırmaya yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır. Öğrencilerin kendi ülkelerine döndükten sonra daha kolay iş bulmalarına olanak sağlar. Bu programda Temel İngilizce Kursları, İş Hazırlık Kursları ve Workshoplar verilir. Bir diğer ELEP Programı ise, iş terimleri ve çalışma programıdır. Kanada’da bir kuruluşta çalışılıyorsa, iletişim deneyimi kazanmak için oldukça iyi bir fırsat sağlar. Bu programlara katılabilmek için GPA 2,8 (% 70) olması gereklidir. Eğitim ve iş deneyimi süreci 6 ay ile 18 ay arasında programlanmıştır.

ÜNİVERSİTE HAZIRLIK PROGRAMI

Kanada genelinde bulunan KGIC kampüslerinde, üniversiteye hazırlanan öğrenciler için dil yeterliliklerinde ve üniversite seçimlerinde destek hizmet verilir. İşbirliği içinde bulunulan üniversitelerin bölümleri, eğitim süreleri, istedikleri TOEFL / IELTS skorları vb. konularda öğrenciler bilgilendirilir. Bu konuda deneyimli öğretmenler ile akademik çalışmalar ve başvuru süreçleri öğrencilerle birlikte yürütülür.

IEPE (Intermediate English for Post-Secondary Education): Ortaöğrenimden sonra Diploma veya Üniversite programlarına katılmak isteyen öğrenciler için hazırlanmış bir programdır. Üniversite eğitiminde gerekli olan konuşma, not alma, özetleme gibi becerilerin gelişimine katkıda bulunur. 4 veya 8 haftalık sertifika programları olarak sunulur. Öğrencilerin bu programa katılımları için TOEFL 550 – IBT 45/46 veya IELTS 4,5 skorunu almış olmaları gereklidir.

EPE (English for Post-Secondary Education): Ortaöğrenimden sonra Diploma veya Üniversite programlarına katılmak isteyen öğrenciler için hazırlanmış bir programdır. Üniversite eğitiminde gerekli olan konuşma, not alma, özetleme, yoğun araştırma yapma gibi becerilerin gelişimine katkıda bulunur. 4, 8 veya 12 haftalık sertifika programları olarak sunulur. Öğrencilerin bu programa katılımları için TOEFL 550 – IBT 61 veya IELTS 5,5 skorunu almış olmaları gereklidir.

TATİL PROGRAMLARI

Küresel Liderler Kulübü: 8–17 yaş arasındaki gençler için British Columbia UBC Vancouver Kampüsünde 2, 3 ya da 4 haftalık programlar sunulur. Vancouver Kampüsünde konaklanabilir ya da aile yanı konaklama ile özel odada seçeneği tercih edilebilir. Programlar Haziran ve Ağustos aylarında uygulanır. Öğrenciler için hazırlanmış birçok gezi ve aktivite programları sunulur.

Toronto Yaz Eğlence Kampı: 14–18 yaş arası gençler için Toronto Yaz Eğlence Kampı, Temmuz ve Ağustos aylarında 2 ya da 4 hafta arasında düzenlenen programlardır. Konaklama olarak Ryerson Residence ya da aile yanı konaklama ile tek kişilik oda seçeneği tercih edilebilir.

Trailblazers Programı: Trailblazer bir lidelik ve macera programıdır. Kanada’da vahşi yaşam, kişisel yeteneklerin ortaya çıkarılması ve İngilizcenin geliştirilmesi için uygun yaş gruplarına özel olarak tasarlanmış programlardır. Çeşitli problem çözme ve ekip çalışması yapılarak hem dilin geliştirilmesi, hem de kişisel gelişimin sağlanabileceği 4 haftalık programlardır. Programı tamamlayanlara liderlik sertifikası verilir.

Programın içeriği; Pusula, harita ve GPS kullanımı, Doğal ortamda ilk yardım, Kaza önleme ve güvenlik, Harita okuma ve oryantasyon, Yangın söndürme, Doğada hijyen, Etkili pratik iletişim, Münazara ve çatışma çözümü, Liderlik tarzları, Ekip oluşturma ve iş birliği, Problem çözme ve müzakere, Yaratıcı düşünme vb..

SINAV HAZIRLIK PROGRAMLARI

IELTS: Tam zamanlı yoğun hazırlık programıdır. 4, 8 ve 12 haftalık esnek programlardır. Bu programda üniversite adaylarına danışmanlık yapılır. Giriş koşulu olarak iyi bir TOEFL PBT 435 / 40 veya TOEIC IBT 470 veya KGIC seviye 2 skoru olmalıdır.

TOEFL: 4 ya da 8 haftalık kurslarda haftalık uygulama testleri dil bilgisi, dinleme, okuma ve kompozizyon yazma dersleridir. Geçerli bir TOEFL IBT 45/46, TOEIC 550 veya KGIC en az 3. seviyede skoru olmalıdır.

FCE: Cambridge FCE sınavına hazırlık yoğun programı okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini geliştirme programı 8 haftalık olarak sunulur. Program sonunda sertifika verilir. Giriş koşulu olarak TOEFL IBT 61, TOEIC 650 veya KGIC 4. seviyede skor olmalıdır.

İŞ İNGİLİZCESİ PROGRAMI

KGIC İş İngilizcesi programı, iş dünyasında başarılı olmak için pratik günlük İngilizce becerilerini geliştirmek isteyenler için uygundur. Victoria, Vancouver ve Toronto olmak üzere 3 şehirde sunulur. 4, 8 veya 12 haftalık programlardır. Ortalama 15 kişilik sınıflarda 4 haftalık sertifika programı 8 veya 12 haftalık diploma programıdır. Giriş koşulları TOEFL CBT 173, IBT 61, IELTS 5,5 veya KGIC en az seviyede olmalıdır.

Programın içeriği; İş Yeri İlişkilerini Geliştirme, Bilgi Teknolojileri, Liderlik ve Yönetim, Becerileri, E–posta yazışmaları, Uluslararası Piyasalar ve Satış, Müzakere, Bankacılık telefon, yazışma ve yatırım, Uluslararası Anlaşmalar ve Ticaret.

PMM (Powerspeaking & Modern Medya)

Bu program dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle buluşarak hem İngilizce öğrenip, yeni insanlarla tanışmak için uygun ortamlar sunar. Medyanın çeşitli alanlarında bulunma, iyi bir dinleyici olma, sunum yolu ile özgüven kazanma, akıcı ve doğru rapor hazırlama, farklı yazıları yazabilmek için hazırlanmış programlardır. Diploma için tüm modülleri başarı ile tamamladıktan sonra % 70 ortalama gereklidir. Giriş koşulları olarak TOEFL 550, IBT 45/46 veya KGIC 3. seviyede skorun olması gereklidir.

Programın içeriği; Powerspeaking ve Medya Giriş, Popüler Kültür, Haber ve Gazetecilik, Televizyon, Konuşma ve Stereotipler, Reklam, Müzik, Film ve Belgesel.

KGIBC – CTC DİPLOMA VE SERTİFİKA PROGRAMLARI

KGIC Kanada TESOL Merkezidir. KGIBC – CTC ve dil kursları sertifika ve diploma programları sunar. KGIC Languages Canada tarafından akreditedir.

DİPLOMA VE SERTİFİKA PROGRAMLARI

Ø İleri düzey İş Yönetimi

Ø İşletme Yönetimi

Ø Mütercim Tercümanlık

Ø IELTS

Ø Powerspeaking ve Modern Media

Ø TESOL

Ø Çocuklar için TESOL

Ø Ortaöğrenim Öğrencileri için TESOL

Ø Yetişkinler için TESOL

Ø TESOL Test Hazırlığı

KONAKLAMA

Aile Yanı Konaklama: Kanada’lı bir ailenin yanında yaşayarak buranın kültürü öğrenilir. Özel oda ve 3 öğün yemek verilir. Bütün kampüsler için mevcuttur.

Öğrenci Evleri: Diğer KGIC öğrencileriyle birlikte büyük bir daire paylaşılır. Çamaşırhane, mutfak ve internet olanakları bulunur. Vancouver ve Toronto kampüsleri için mevcuttur.

Öğrenci Daireleri: Diğer KGIC öğrencileriyle birlikte 2 odalı bir daire seçeneğidir. Çamaşırhane, mutfak ve internet olanakları bulunur. Victoria kampüsü için mevcuttur.

Surrey Central Inn: Diğer KGIC öğrencileriyle birlikte otel tarzında yurtta kalınır. Çamaşırhane, mutfak, internet, öğrenci salonu, her odada kablolu TV olanakları bulunur. Sadece Surrey kampusü için mevcuttur.