Buradasınız:

25 -February -2018 - 01:00

Okul Görselleri

vancouver merkez.jpg

Bizden Haberler

Reklam

 

 

ELS

ELS 50 yılı aşkın süredir dünyanın her köşesinden İngilizce öğrenmek isteyen öğrencilere hizmet verir. ELS öğretmenleri İngilizce dil öğretimi dalında deneyimli ve profesyonel eğitmenlerdir, çoğu Yüksek Lisans derecesine sahiptir. ELS müfredatı, öğretmen ve öğrencilerin geri bildirimleriyle düzenli aralıklarla yenilenip iyileştirilmektedir. ELS öğrencilerine Yoğun İngilizce, Üniversiteye Yerleştirme, Yöneticiler İçin Ticari İngilizce Programlarını sunar. Merkezi New Jersey Eyaletinde olan ELS, ABD ve Kanada’daki üniversitelere, yüksek okullara ve lisansüstü programlara en çok sayıda yabancı öğrenci yerleştiren kuruluştur.

Akreditasyonlar: ABD’deki ELS dil merkezleri US Secretary of Education’ın ulusal akreditasyon acentesi olarak gösterdiği Accrediting Council for Continuing Education & Training ( ACCET ) tarafından akredide edilmiştir.

İNGİLİZCE PROGRAMLAR

GENEL İNGİLİZCE PROGRAMLARI: Konuşma, yazma, okuma ve dinleme kursları ile bileştirilerek her bir öğrenciye benzersiz İngilizce öğrenim programı sunulur. Yaş gurubu merkeze ve konaklama şekline göre değişir. Sabahtan İngilizce dersleri verilir, öğleden sonraları ise bireysel ilgi alanlarına uyan konular örneğin, deyimler, sinema, güncel olaylar, kültür gibi konular üzerine kurslar verilir.

YARI YOĞUN İNGİLİZCE PROGRAMLARI: Bu kurs İngilizce dil yeteneğini geliştirirken çevreyi de keşfetmek isteyen öğrenciler için uygundur. Sabah derse giren öğrenciler öğleden sonraları görülmeye değer yerel güzellikleri ziyaret etmek gibi kendi etkinlikleri için serbesttirler. Bu program konuşma ve yazma gibi bilgilerin geliştirilmesi açısından öğrencilere destek olur. Yaş gurubu merkeze ve konaklama şekline göre değişiklik gösterir.

TİCARİ İNGİLİZCE PROGRAMLARI: Ticari İngilizce Programı, iş ortamında etkili bir şekilde iletişim kurmak için gerek duyulan dil becerilerini kazandırmak için uygulamalı bir programdır. Öğrenciler iş deneyimlerini ve teknik sözcük haznelerini kullanarak sunular yapma, toplantılara katılma, sözleşme görüşmeleri yapma ve görüşlerini anlatıp sunma alıştırmaları yaparlar. Küreselleşme, dış kaynak kullanımı, internet kullanımı ve uluslararası iş süreçleri gibi konular aracılığı ile güncel iş haberleri derslerde uygulanır.

AKADEMİK AMAÇLI İNGİLİZCE: Akademik kariyere güven duygusu ile başlayabilmek için önemli İngilizce becerilerini öğrenerek ve pratik yaparak, gerçek yaşam konuşmalarına girerek İngilizce dil yeterliliği elde edilir. Üniversite veya yüksek okulda başarı kazanmak için planlanmış programdır. Öğrencilere İngilizce dil şartlarını yerine getirdiklerini gösteren sertifika verilir.

TOEFL - IBT HAZIRLIK PROGRAMI: 12 haftalık geniş kapsamlı kurs öğrencilerine TOEFL / IBT sınavında gerekli puanı almalarına yardım eden konuşma, okuma, yazma ve dinleme becerilerini geliştirmelerini sağlar. Kuzey Amerika genelindeki üniversiteler ve yüksek okullar TOEFL sınavından alınan geçer puanı İngilizce dil yeterliliği olarak kabul eder. Yaş gereksinimi merkeze ve konaklama şekline göre değişiklik gösterir.

ÜNİVERSİTEYE GİRİŞ: Üniversiteye giriş için her yıl ELS, binlerce yabancı öğrencinin Kuzey Amerika’da bir üniversite ya da yüksek okul derecesi kazanma hayallerine erişmelerini sağlar. 650’den fazla üniversite ve yüksek okula giriş için İngilizce Dil Derecesi yerine ELS Akademik Amaçlı İngilizce Programlarının belirli bir düzeyi kabul edilir. Bu düzeyi belirlemek için öğrencilere geliş öncesi ELS tarafından İngilizce yeterlilik sınavı uygulanır. Bu bilgiyle herhangi bir İngilizce kursunu tamamlamak için ne kadar zaman gerekeceği belirlenir. Ayrıca, TOFEL - IBT için hazırlık programı ve Ticari İngilizce gibi ELS tarafından sunulan ileri düzey kurslar için uygun olup olmadığı öğrenilmiş olunur. Geliş Öncesi Sınavı dünyanın her yerinde bulunan çok sayıdaki ELS onaylı rehberlerden birinin ofisinde şahsen yapılır.

AMERİKA GEZGİNİ PROGRAMI: ABD’de kısa bir tatil yapma planlanıyorsa Amerika Gezgini Programı mükemmel bir seçimdir. Kültürel, cazibeli, turistlik yerler için popüler noktaları gezerken yörenin yerel insanları ile konuşarak İngiliz dili geliştirilir. Öğrenciler ABD’nin çeşitli yerlerinde, yani 55 ELS merkezinde, sabahları İngilizce dersleri alabilir ve öğleden sonraları serbestçe gezilere katılabilirler. Yaş grupları merkeze ve konaklama şekline göre değişiklik gösterir.

JUILLIARD SCHOOL YAZ PROGRAMI: 15 yaş ve üstü gençler için uygulanan program Manhattan’ın en iyi yönlerini araştırmak isteyenler için Juilliard School Yaz Programı uygun bir seçenektir. Bu kurs Pazartesi – Perşembe arasında yapılan 3 haftalık İngilizce derslerini içerir. Katılımcılar Cuma günlerini dersleri ile ilgili olarak New York’un eşsiz kültürel ve medya kuruluşlarından bazılarına yapılan gezilere katılarak geçirirler.

GENÇLİK PROGRAMLARI

OCAK AYINDA AİLE YANINDA KONAKLAMALI GENÇLİK PROGRAMI: Ocak ayında aile yanında konaklamalı gençlik programı 10–16 yaş grubundaki öğrenciler içindir. Amerikalı bir ailenin yanında kalarak ABD’deki yaşamı deneyimleyip İngilizce öğrenilir. Öğrenciler Eckerd College Kampüsünde profesyonel ELS öğretmenleri ile Genel İngilizce ve karşılıklı konuşma alıştırmaları yaparlar. Hafta sonlarında öğrenciler Disney World, Busch Gardens, Salvador Dali Müzesi, Universal Stüdyoları, alışveriş merkezleri gibi gezilip görülecek yerlere düzenlenen gezilere katılabilirler.

EĞLENCE VE GÜNEŞ KAMPI: Eğlence ve Güneş Kampı 10–16 yaşlar arasındaki öğrenciler içindir. Tampa Körfezi ve Meksika Körfezi plajlarının tadı çıkarılırken, Florida’nın St. Petersburg şehrindeki Eckerd College’de İngilizce öğrenilir. Öğrenciler eğitimli ELS rehberleri ile birlikte Eckerd College Kampüsü yurtlarında kalırlar ve birçok etkinliğin yanı sıra basketbol, futbol ve tenis gibi spor faaliyetlerinde bulunabilirler. Hafta sonları ise Disney World, Busch Gardens ve Universal Stüdyoları gibi Florida’nın turistlik yerlerini gezebilirler.

MALIBU-I ve II GENÇLİK KAMPLARI: Malibu I ve II Gençlik Kampları 10–16 yaş grubu öğrenciler için hazırlanmış programlardır. Öğrenciler Güney California’nın sahil kenti Malibu’da bulunan Pepperdine University’de İngilizce öğrenme fırsatı yakalarken Disneyland, Hollywood ve Beverly Hills gibi yerleri gezip görebilirler. Pepperdine University sıcak plajlara birkaç km uzaklıktadır. Öğrenciler ayrıca okuldaki olimpik yüzme havuzu ve tenis kortlarından da faydalanabilirler.

MALIBU’DA ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK PROGRAMI: Malibu’da üniversiteye hazırlık kursları 14–16 yaşları arsındaki öğrenciler için hazırlanmış programlardır. Dersler Pepperdin Üniversitesi’nin prestijli kampüsünde yapılır. Bu programda Amerikan Üniversitesi sistemine odaklı bir dizi ders sunulur. Konular arasında üniversite dersleri için dinleme ve not tutma becerilerinin yanı sıra sözlü sunu becerileri dersleri de verilir. Ayrıca ileri düzeydeki öğrenciler için TOFEL / SAT hazırlık seçmeleri dersleri verilir.

YÖNETİCİ PROGRAMLARI

YÖNETİCİLER İÇİN İNGİLİZCE PROGRAMLARI: Yöneticiler için İngilizce Programı, genel İngilizce öğrenimlerini kariyerlerine özgü iletişim öğrenimiyle birleştirmek isteyen giriş ve orta düzeydeki profesyoneller için tasarlanmıştır. Minimum 2 haftadır. Yoğun İngilizce Programı tüm yıl boyunca mevcut olup, 26 başlama tarihinden her hangi birinde başlar.

SÜPER YOĞUN İNGİLİZCE PROGRAMI: ELS Süper Yoğun İngilizce Programı İngilizce yeterliliğini ilerletmenin en iyi yoludur. Bu kurs son derece yoğun ve bire bir öğretimi, katılımcının gereksinmelerine özel olarak uyarlanmış bir müfredatı birleştirir. Bu program her hangi bir Pazartesi başlayıp 1 ile 4 hafta arasında veya daha uzun süreli olabilir.

SÜPER + YOĞUN İNGİLİZCE PROGRAMLARI: Bir haftalık bir sürede maksimum sonuç için yoğun çalışan yöneticiler için hazırlanmış bir programdır. Bire bir sınıf içi öğretim ve sınıf dışı kültürel etkinlikleri birleştiren son derece yoğun kurs Pazartesiden Pazara kadar 70 dersten oluşur. Süper + Yoğun Program Amerika Birleşik Devletlerinde önemli bir iş sunumu ya da toplantısına hazırlanmak için idealdir. Programın yoğunluğu nedeniyle orta düzeyde İngilizce yeterliliği önemlidir.

DİĞER ÜLKELER

AVUSTRALYA

SYDNEY: ELS Universal English College uluslararası öğrencilere 22 yılı aşkın süredir eğitim verir. Kurslar Genel İngilizce sabah ve akşam dersleri, Seçmeli İngilizce, IELTS Sınavına Hazırlık, Lise Hazırlık, İngilizce + Staj, İngilizce + İş kursları gibi programlar sunulur. ELS Avustralya Sydney okullarında İngilizce dil becerileri programları en yüksek standartlarda sunulur. ENGLISH AUSTRALIA Australia Future Unlimited tarafından akredite edilmiştir.

Aktiviteler: Dünyanın her yerinden gelen öğrencilerle arkadaşlık yapmak ve dil öğrenimi sırasında Sydney’in turistik yerlerini gezmek ve birçok aktivitelere katılmak için en uygun yerlerdendir. Balina izlemeleri, liman gezileri, Sydney Tower, Sky Tour deneyimi ve Aborjin kültürünü öğrenmek mümkündür.

Konaklama: Aile yanı konaklama seçeneği tercih edilebilir. Avustralyalı bir aile yanında ülkenin kültürünü ve dilini öğrenerek güzel ve sıcak bir ortamda konaklanır. Bağımsız olmayı tercih edenler misafirhane, pansiyon, hostel ya da kiralık daire seçeneklerinden birini tercih edebilirler.

KANADA

TORONTO: Kanada’nın en büyük ve kozmopolit şehirlerindendir. Toronto heyecan verici, canlı, yenilikçi bir şehir olma özelliğine sahiptir. ELS’nin 13 derslikli okulunda, klimalı sınıfları ve multi–medya laboratuarı bulunur. Okul sinemalar, kafeler, mağazalar, eğlence ve alışveriş merkezlerine yürüyüş mesafesindedir. Okulda Akademik İngilizce, Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Yöneticiler İçin İngilizce, Yaz Gençlik Programı, Kış Gençlik Programı, Süper Yoğun Program, TOEFL ve IELTS Sınavlarına Hazırlık Programları sunulur.

Konaklama: Aile yanı konaklama ile Kanadalı bir aile yanında yarım pansiyon olarak konaklanabilinir. Ya da hotel, residence veya apartman dairesi tercih edilir.

VANCOUVER: Vancouver doğal güzellikleri ve farklı kültürü ile gezilecek ve yaşanılacak yerler arasında en başta gelir. ELS’nin Vancouver’daki okulu şehir merkezinde eğitim amaçlı kullanım için özel olarak tasarlanmış bir binanın 6, 7 ve 8. katında yer alır. 21 sınıfı ve bir öğrenci salonu bulunan okul sinemalara, kafelere ve alışveriş merkezlerine yürüme mesafesindedir. Vancouver’daki okulda, Akademik İngilizce, Genel İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, İş İngilizcesi, Yaz Gençlik Kampı, Kış Gençlik Kampı, Yöneticiler İçin İngilizce, Süper Yoğun İngilizce Programları, IETLS ve TOEFL Sınavlarına Hazırlık Programları sunulur.

Konaklama: Aile yanı konaklama ile Kanadalı bir aile yanında yarım pansiyon olarak konaklanabilir. Ya da hotel, residance veya apartman dairesi de tercih edilir.

FRANSA

NICE: ELS Nice’in kalbindeki SKEMA Kampüsünde hizmet verir. SKEMA Kampüsü sahil kasabaları olan Antibes ve Juanles Pins’e otobüsle kolayca ulaşılabilecek mesafede yer alır. Financial Times European Business School, Master Finans ve Master yönetimi ile akademik üne sahiptir. Beş lisans ve 13 Master Bilim programı İngilizce olarak verilir. Staj ve araştırma projeleri ile iş deneyimi kazanılacak bir okuldur. SKEMA mezunlarına tam zamanlı iş bulma konusunda da yardımcı olunur. ELS tarafından öğrencilere verilen kitaplar ve ders metaryalleri son derece etkilidir ve müfredata göre düzenli olarak yenilenir. Lisans öğrencileri üç farklı kıtada üç farklı SKEMA Kampüsünde çalışma ya da isterlerse kendi derecesinin son iki yılını SKEMA ortak kurumlarından birine aktarabilirler. Nice okulunda Akademik İngilizce, Yarı Yoğun İngilizce, Yoğun Lisans Hazırlık, Pre Master Programları sunulur.

Aktiviteler: SKEMA Kampüsü Nice, Cannes ve Antibes arasında yer alır. Burada gezilecek ve görülecek yerler arasında Monte Carlo ve Casinolar, Grasse Parfüm Endüstri Merkezi, Cannes ve La Croisette sahil şeridi bulunur. Etkinlik olarak Menton Liman Festivali, Jean les Pins Uluslararası Caz Festivali sayılabilir.

Konaklama: SKEMA Kampüsünde konaklama imkanı sağlanır. Her odada özel banyo, mutfak, mikro dalga fırın ve buzdolabının bulunduğu tek kişilik özel odalar bulunur. Ortak kullanımlı çamaşırhanesi ile öğrencilere hizmet verir. Antibes’te konumlanmış öğrenci evleri de konaklamak için tercih edilebilir. Kısa mesafe bir otobüs yolculuğu ile ulaşım sağlanır. Ya da daire kiralama şeklinde konaklama yapılabilmektedir. Tek kişi veya birkaç arkadaş olarak uzun programlara katılan öğrenciler için uygun konaklama seçenekleri bulunur.