Buradasınız:

25 -February -2018 - 00:49

Okul Görselleri

gc - okul ktphanesi giri.jpg

Bizden Haberler

Reklam

 

 

ICE

IRISH COLLEGE OF ENGLISH

Irish College of Englisch, İrlanda’da 1992 yılından buyana eğitim vermektedir. Malahide ve Swords okullarında tam zamanlı kurslar, yetişkinler için kurslar, yarı zamanlı akşam kursları, çocuklar ve gençler için yaz kampları programları sunulur. Swords ve Malahide okulları Dublin şehir merkezinde olup, hava alanına çok yakın mesafede kıyı şeridinde yer alır. İrlanda’nın başkenti olan Dublin’de Trinity College, National Museum, National Gallery ve Temple Bar ünlüdür. Güvenli bir şehirdir. Golf, tenis ve binicilik gibi sporların yapılabileceği alanlara sahiptir. Öğretmenleri TEFL Sertifikasına sahiptir. ICE ACELS, Education in Ireland, Marketing English in Ireland, Failte Ireland, TIE kuruluşları tarafından tanınmaktadır.

MALAHIDE DİL OKULU:

Okul Dublin’in sahil şeridinde yer alır. Yat limanı, tarihi Malahide Kalesi, kumsalları gezilecek yerler arasındadır. Mağazalar, kafeler okulun yakınındadır. Şehir merkezine 20 dakikada toplu taşıma araçları ile ulaşılır.

SWORDS DİL OKULU:

Okul Dublin şehir merkezine yarım saatlik bir mesafededir. Kalesi, alış veriş merkezi, restoran ve kafeleri, eğlence merkezleri boş zamanları geçirmek için idealdir.

YETİŞKİNLER İÇİN İNGİLİZCE PROGRAMLARI

ICE’de yetişkinler için İngilizce kursları Malahide Okulunda tüm yıl boyunca verilir. Öğrenciler 4 haftalık programları seçerek İngilizcelerini geliştirir ya da 1 yıllık programlara katılarak İrlanda’da hem İngilizce öğrenip hem de İrlanda’nın yaşamı ve kültürü hakkında bilgi sahibi olurlar. Bu 1 yıllık programda (25 hafta) öğrenciler isterlerse Part Time olarak çalışabilirler.

Yoğun İngilizce Kursları: Haftada 15 / 20 / 25 saat dersler yapılır, her seviyede kurs açılır. 1 yıla kadar süren programda, 1 yıl (25 hafta) eğitim alacak öğrencilerin İrlanda’da çalışabilmeleri için Öğrenci Vizesi alımında yardımcı olunur.

Part Time Akşam İngilizce Kursları: Haftada 2 akşam dersler yapılır, her seviyede kurs açılır. İngilizce öğrenmek isteyen ya da Cambridge sınavına hazırlanan öğrenciler için uygun programlardır.

Cambridge Sınav Hazırlık: Haftada 2 akşam dersler yapılır, Orta ve İleri seviyede kurs açılır. Cambridge uluslararası FCE ve CAE sınavlarını başarı ile bitirip Cambridge sınavına hazırlanan öğrenciler için uygun programlardır.

İş İngilizcesi Kursları: Kurumsal / Ticari İngilizce eğitim kursları tüm personel düzeyinde işçiden, yöneticiye kadar bütün sektördeki firmalar için düzenlenmiş kurslardır. Kursların amacı İş İngilizcesi, müşteri hizmetleri, İngilizce yeterlilik ve iletişim becerilerini artırmaktır. Başlangıç olarak Genel İngilizce dersleri verilir. Müşteri Hizmetleri ve İş İngilizcesi olarak devam eden dersler ihtiyaca göre düzenlenir. The Business Cambridge Exam – BEC sınavına girmek isteyen öğrenciler için uygun programdır.

İngilizce & Golf Programı: ICE Dublin 15 yıldır yetişkin programları dahilinde İngilizce + Golf Programı ile uluslararası bir üne sahiptir. Golf eğitim yeri Mahalide okuluna 10 dakikalık mesafede yer alır. Öğrenciler golf öğrenirken bir yandan İngilizcelerini ilerletme olanağına sahip olurlar. Konaklama olarak aile yanı ya da 4 yıldızlı hotel konaklama şekli sunulur.

Au Pair Programı: Au Pair programını İrlanda’da Iris College bölümü düzenler. Au Pair programı Malahide ve Swords okullarından birine Genel İngilizce, İş İngilizcesi ya da Cambridge Sınavına Hazırlık sınıflarından birine seçim yaparak katılabilinir. Dublin’de İrlandalı bir aile yanında konaklayarak evdeki hafif işleri yapıp ve ailenin çocuklarının bakıcılığını üstlenip ve haftada da 2 akşam okuldaki İngilizce derslerine katılarak hem pratik hem de teorik olarak İngilizcenin geliştirilmesi sağlanır. Özenle seçilmiş aileler tarafından belli bir miktarda harçlık ödemesi de yapılır.

GRUP PROGRAMLARI

ICE Dublin Grup Programları 15 kişilik ya da daha fazla sayıda öğrenci grupları için hazırlanmıştır. Malahide ve Swords’daki okullarda Eylül ve Haziran ayları arasındaki düşük sezon zamanlarında gruplar teşvik edilir ve cazip fiyatlar sunulur. İsteyen öğrenciler için yüksek sezonda da grup programı uygulanır. Gruplar dış öğrencilere kapalıdır. Kursun süresi 1 haftadan 4 haftaya kadar uzayabilir. Okulun ilk gününde seviye belirleme sınavına alınan öğrenciler uygun sınıflara yerleştirilirler. Öğrenciler öğleden sonraları ve Cumartesi tam gün ulusal müzeler, Dublin hayvanat bahçesi, Malahide Kalesi gibi yerlere geziler ile futbol, tenis ve golf gibi spor aktivitelerine katılabilirler. Grupla ilgilenecek İrlandalı grup liderleri öğrencilere her konuda yardımcı olurlar. Grup programına katılan öğrenciler aile yanı konaklama ile İrlandalı bir aile yanında konaklayabilirler. Okula yakın mesafedeki konaklama yerlerinden yürüyerek okula ulaşabilirler.

GENÇLER İÇİN YAZ KAMPLARI

Junior Yaz Kampı MALAHIDE,  Genel İngilizce (Haftada 15 ders): Malahide Dublin’in en güzel şehirlerinden biri olarak seçilmiştir. Malahide küçük, güvenli gençler için çok uygun samimi ve sıcak bir yerdir. Birçok turistlik yerleri, parkları ve marinası bulunur. Malahide Okulu klasik İngilizce programlarının yanı sıra kültürel ve spor programları ile birçok eğitim programı sunar. ICE Dublin yaz kampı Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında gençler ve çocuklara özel hazırlanmıştır. Samimi ve kaliteli bir ortamda öğrenme odaklı olarak öğrencilerin İngilizce becerilerini geliştirmek ve eğlenceli bir yaz kampı geçirmelerini sağlamak için genel İngilizce Malahide 2, 3 ve 4 haftalık programlarla haftada 15 saat eğitim verilir.

Junior Yaz Kampı SWORDS, Yoğun İngilizce (Haftada 24 ders): Swords Okulu, Malahide Okuluna komşu okul olarak Yoğun İngilizce programının sunulduğu okuldur. Temmuz ve Ağustos aylarında haftada 24 saat eğitimin verildiği okulda yoğun İngilizce eğitiminin yanı sıra sportif ve kültürel etkinliklerde sunulur. Swords şehir merkezine 40 dakikalık mesafede hava alanına 10 dakikalık uzaklıkta yer alır. Şehir merkezinde 1500 yıllık kalesi, büyük alışveriş merkezi, restoranlar, kafeler ve sinemalar yer alır.

Yaz Kampı Aktiviteleri: ICE Dublin’de öğrencilerin tercih edebilecekleri birçok aktivite programı bulunur. Yaz okuluna katılan öğrenciler isterlerse yelkencilik kurslarına katılabilirler. Malahide Okuluna 10 dakikalık yürüme mesafesindeki kurslar haftada 12 saat olarak ek ücretle verilir. Yelkenciliğin yanı sıra at biniciliği de tercih edilebilir. Binicilik kursları büyük ve modern bir tesiste Swords’da gerçekleşir. Tüm standartlara uygun atlar ve midillilerle çalışmalar yapılır. Haftada 12 saat ek ücretle dersler verilir. İsteyen öğrenciler için golf dersleri de verilmektedir. 39 delikli golf sahasında eğitmenler eşliğinde haftada 12 saat ek ücretle dersler verilir. Golf sahası Malahide Okulu’na araçla 15 dakikalık mesafede yer alır.

KONAKLAMA

Swords ve Malahide yaz kamplarında aile yanında konaklama tercih edilebilir. İrlandalı bir aile yanında İrlanda halkının misafirperverliği, gelenekleri ve sıcaklığının görülebileceği, seçilmiş ailelerin yanında yeni dostluklar kazanılır. Okula yürüme mesafesinde yer alan aileler sabah, öğle ve akşam yemeklerini öğrencilerine sunarlar.