Buradasınız:

25 -February -2018 - 00:51

Okul Görselleri

toronto bilgisayar odas.jpg

Bizden Haberler

Reklam

ACCORD ISS

LONDRA

ACCORD ISS, 8 -16 yaş arası gençler için aktivite, spor ve gezi programları ile üç farklı yerde yaz okullarını sunar. Okullar, İngiltere’nin güneyinde bulunan Seaford beldesinde Brigton ve Eastboume arasında sahilde konumlanmışlardır. Ayrıca 16 yaş ve üzeri gençler için dil okulunda da programlar sunar. Her ders için aynı dili konuşan öğrenci sayısı sınırlı tutulur. Aktivite programlarında da İngilizce tek ortak dil olarak kullanılır, böylelikle öğrenciler ders dışı zamanlarda da İngilizce konuşmaya teşvik edilirler.

ACCORD ISS okullarında amaç, çocukların açık fikirli, samimi, meraklı, iyi huylu, düşünen ve yaratıcılık yönlerinin gelişmesine katkı sağlamaktır. Çocuklar yeni deneyimler kazanmış ve zenginleşmiş dil becerileriyle evlerine dönerler.

GENÇLER İÇİN PROGRAMLAR

NEWLANDS CENTRE (8 – 16 yaş arası): Seaford sahil beldesinde yer alır. Sahile ve şehir merkezine yürüme mesafesindedir. Sınıflar maksimum 12 kişiliktir. İngilizce dersler haftada 15 saattir. Standart ve Yoğun İngilizce programları sunulur. Başlangıçtan itibaren her seviyede kurs açılır.

Aktiviteler: ACCORD ISS, İngilizce eğitimini, eğlenceyi, spor ve gezi aktivitelerini dengeli bir şekilde programlayıp öğrencilerine sunar. Isıtmalı mükemmel bir yüzme havuzu, spor salonu, futbol tesisleri, tenis ve hokey sahalarının yanı sıra dans stüdyosu ve bilgisayar odası ile öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri seçenekler bulunur. Buckingham Sarayı, Thames Nehri’nde tekne gezisi, Parlemento, Westminster gibi yerlere geziler düzenlenir.

Konaklama: Öğrenciler okulun yurdunda, konforlu modern odalarda maksimum 3 kişi olarak konaklarlar. 24 saat gözetim sağlanır. Öğrenciler haftada bir kez ücret dahilinde çamaşırhaneyi kullanabilirler. Çeşitli yemek seçeneklerinin sunulduğu konaklama mutfağında diyet yapanlar için de özel menüler sunulur.

BETHANY CENTRE (11 – 17 yaş arası): Bethany İngiltere’nin bahçesi olarak bilinen bir bölgede kent kırsalında yer alır. Londra merkezine doğrudan giden bir tren istasyonuna sahiptir. Alış veriş merkezleri ve kültür tesislerinin bulunduğu Royal Tunbridge Wells tarihi kentine 15 dakikalık mesafededir. Dersler maksimum 12 kişilik sınıflarda ve haftada 15 saat olarak yapılır. Standart ve Yoğun İngilizce programları sunulur. Başlangıçtan itibaren her seviyede kurs açılır.

Aktiviteler: Gezi, eğlence, spor ve eğitim programları dengeli bir şekilde sunulur. Bethany Centre’da birinci sınıf spor alanları, ısıtmalı açık yüzme havuzu, kapalı spor salonu, tenis kortları bulunur. Bunların yanı sıra mükemmel sanat ve tiyatro stüdyosu da vardır. Ayrıca yoga ve plates kurslarıda vardır. Futbol, basketbol, beyzbol, su topu gibi sporlar yapılabilinir. Akşamları sinema geceleri, yetenek yarışmaları ve disko geceleri gibi programlar vardır. Madame Tussauds, Canterbury, Leeds kalesi ve Howletts Wildlife Parkı gibi yerlere geziler düzenlenir. Opsiyonel spor öğrenmek isteyenler için rüzgar sörfü, yelkencilik, kano, binicilik, dağ bisikleti gibi dersler de verilir. Futbol öğrenmek isteyenler için ise Bethany’de 3 futbol sahası ve ışıklandırılmış 1 halı saha bulunur. Profesyonel futbol antrenörleri tarafından başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar dersler verilir.

Konaklama: Öğrenciler okulun yurdunda, konforlu modern odalarda 2 - 4 kişi olarak konaklarlar. 24 saat gözetim sağlanır. Özel banyolu ya da ortak kullanımlı banyo seçeneği bulunur. Öğrenciler kişisel çamaşırlarını yıkayabilmeleri için haftada 5 gün çamaşırhaneyi kullanabilirler. Çeşitli yemek seçeneklerinin sunulduğu konaklama mutfağında diyet yapanlar için de özel menüler sunulur. İlk yardım görevlileri her hangi bir sağlık probleminde öğrencilere yardımcı olmaktadırlar.

MOIRA HOUSE CENTRE (8 – 16 yaş arası): Eastbourne sahil kasabası, Meads yerleşim alanı içerisinde yer alır. Deniz kıyısına, şehir merkezine ve Güney Downs’a yürüme mesafesindedir. Dersler maksimum 12 kişilik sınıflarda, haftada 15 saat olarak verilir. Standart ve Yoğun İngilizce programları sunulur. Başlangıçtan itibaren her seviyede kurs açılır.

Aktiviteler: İngilizce eğitiminin yanı sıra spor, eğlence ve gezi programlarına tüm öğrencilerin katılımları beklenir. Isıtmalı kapalı yüzme havuzu, spor alanları, dans stüdyosu, sanat ve aşçılık odaları, konser ve toplantı salonu bulunur. Londra, Oxford, Brighton şehir gezileri, Hampton Court Palace, Seven Sisters & Cuckmere Hawen, Big Ben, London Eye gibi yerlere geziler düzenlenir.

Konaklama: Moira Okulunda konaklama yurt şeklindedir. Öğrenciler tek kişilik odalarda, isterlerse 2 - 4 kişilik odalarda da konaklayabilirler. Odaların bazıları deniz manzaralıdır. 24 saat gözetim bulunur. Sıcak, soğuk, salata ve meyve seçeneklerinin sunulduğu Moira mutfağında öğrenciler bir arada yemeklerini alırlar. Öğrenciler kişisel çamaşırları için haftada bir kez çamaşırhaneyi kullanabilirler. İlk yardım görevlileri her hangi bir tıbbi sorunda öğrencilere yardımcı olurlar.

EASTBOURNE CENTRE (16 yaş ve üzeri): Eastbourne Centre deniz kıyısında yer alır. Alış veriş merkezleri, kafeler, gece kulüpleri, müzeler ve tiyatro salonlarına yürüme mesafesindedir. Londra Victoria istasyonundan trenle ulaşım 1,5 saat sürer. Her öğrenci kendi seviyesine uygun bir sınıfa yerleştirilir. Maksimum 14 kişilik sınıflarda haftada 20 saat eğitim verilir. Tüm eğitim odalarında beyaz tahta, tepegöz projöktörler, video setleri, multi medya projeksiyon cihazları bulunur.

Aktiviteler: Eastbourne Centre’nin mükemmel bir yüzme havuzu, futbol, basketbol, tenis sahaları, dans dersleri, aşçılık ve mücevher yapımı gibi el sanatları dersleri yer alır. Brigton ve Londra gezileri, Cowent Garden, Thorpe Park Theme Park gibi gezi programları düzenlenir.

Konaklama: Yurtta ikiz yataklı odalar bulunur, bazı odalar deniz manzaralı, klimalı, LCD televizyonlu seçenekleri de vardır. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinin sunulduğu Eastbourne merkezine birkaç dakikalık yürüme mesafesinde olan restoranda verilir. Çamaşır servisi haftada bir kez personel tarafından yapılır. Kullanılan tüm çarşaf ve nevresimler günlük olarak değiştirilir. Öğrenciler boş zamanlarında Eastbourne merkezinin muhteşem terasında dinlenebilirler. Sessiz ortamları tercih eden öğrenciler için kütüphane ve bilgisayar odaları önerilir. Okulda kalifiye ilk yardım personeli her zaman bulunur. Eastbourne Yaz Okuluna her inanç ve kültürden gelen öğrencilerin rahatlığı ve güvenliği her şeyden önemlidir.

YOĞUN İNGİLİZCE PROGRAMLARI

Yoğun İngilizce kursları Eastbourne Centre, Moria House Centre ve Bethany Centre’da verilir. Pazartesi, Salı, Perşembe, Cuma ve Cumartesi günlerinde tercihen sabah veya öğleden sonra dersleri olarak programlanmıştır. Çarşamba ve Pazar günleri tam gün gezi programları yapılır. Bu derslerde okuma, yazma, dinleme ve konuşma akıcılığını geliştirme konularına yoğunlaşılır.

IELTS HAZIRLIK KURSU

IELTS dünya genelinde bilinen dil yeterlilik sınavıdır. Bu kurslar akademik kurslardır. IELTS sınavlara hazırlık kursları ACCORD ISS Eastbourne Centre Kampüsünde verilir. Yoğun kurslar 4 haflalık, haftada 20 saat sabah ve öğleden sonra olarak sunulur. Çarşamba ve Pazar günleri tam gün gezi günleridir. IELTS kurs süresince dersler interaktif beyaz tahtada, tepegöz projöktörler, video setler, taşınabilir işitme cihazları kullanılarak yapılır. Dünyanın her yerinden gelen benzer yaş grubundan öğrencilerle akademik deneyimli öğretmenler eşliğinde dersler dinamik işlenir.

DERS 1: Bu dersler up – to date IELTS hazırlık kursudur. Burada gramer ve kelime bilgisini geliştirme yönünde çalışmalar yapılır.

DERS 2: Burada ise verilen metinleri anlama, not alma, ödev yazma, ders dinleme, akademik kelime öğrenme ve ayrıca sınav teknikleri, strateji ve çalışma becerileri uygulanır.

ÖĞLEDEN SONRA DERSLERİ: Öğrenciler Ders 1’den sonra iki hafta boyunca destek ve rehberlik hizmeti alırlar. Ödevler günlük verilir, Ödev Çalışma Oturumları yapılır.