Buradasınız:

25 -February -2018 - 00:52

Okul Görselleri

gc - havaclk blm.jpg

Bizden Haberler

Reklam


ANGLO EUROPEAN

School of English

Anglo European 40 yıllık deneyimi ile İngilizce öğrenmek için dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere İngilizce dil eğitimi verir. Öğrencilerine yüksek standartlarda dil eğitimini vermeyi hedefleyen Anglo European’da sosyal ve kültürel programlar da sunulur. Dil okulunda çalışan öğretmenler öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek niteliktedir. British Council tarafından akredite edilmiştir. Bournemouth şehir merkezindeki okul 9 dersliği, kafeteryası, çalışma ve bilgisayar odası, verandasıyla iyi donanımlı, konforlu, plaja oldukça yakındır. Ana tren garına ve otobüs duraklarına 5 dakikalık mesafede yer alır. Anglo European 16 yaş ve üzeri öğrencilere dil eğitimi, daha küçük yaşlardaki öğrencilere ise yaz kamplarında dil eğitimi ve aktivite programları sunar.

Bourmemouth ılıman iklimi, 10 km.lik kumsalı, mağazaları, barları ve eğlenceli gece hayatı ile ünlü bir yerdir. Bournemouth Üniversitesi’nde pek çok fakülte ve yüksek okul bulunması sebebiyle öğrenciler tarafından tercih edilir. Şehir güvenli olmakla beraber, Londra, Oxford, Bath gibi yerleşim noktalarına ve havaalanlarına oldukça yakındır.

EĞİTİM PROGRAMLARI

YETİŞKİNLER İÇİN PROGRAMLAR

GENEL İNGİLİZCE:

Derslerde günlük yaşamda kullanılan İngilizcenin geliştirilmesi hedeflenir. Dersler haftada 20 / 30 / 40 saattir. Sınıflar maksimum 15 öğrencidir. Kurslar her Pazartesi açılır. Katılımcı minimum yaş 16’dır.

GENİŞLETİLMİŞ DİL EĞİTİMİ PROGRAMI:

Derslerde öğrencilerin uluslararası kabul edilen FCE veya IELTS sınavlarına hazırlanması hedeflenir. Dersler haftada 20 / 30 saattir. Sınıflar maksimum 15 öğrencidir. Kurslar her Pazartesi açılır. Katılımcı minimum yaş 16’dır.

SINAVLARA HAZIRLIK PROGRAMI:

Derslerde öğrencilerin uluslararası kabul edilen Cambridge, IELTS, BULATS İş İngilizcesi gibi program ve sınavlara hazırlanması hedeflenir. Orta ve İleri seviye öğrencileri katılabilir. Sınıflar maksimum 15 öğrencidir. Kurslar her Pazartesi açılır. Katılımcı minimum yaş 16’dır.

GRUP PROGRAMLARI:

Grup programları birlikte seyahat eden öğrenci grupları için uygundur. Grubun ihtiyacı doğrultusunda eğitim planlanır ve 1, 2, 3 veya 4 hafta sürelidir. Tam ve yarım günlük gezi programları, sosyal ve kültürel aktiviteler planlanıp, uygulanır. Katılımcı yaşı minimum 14’tür. Grup sayısı maksimum 15 tutulur.

KONAKLAMA:

AİLE YANI KONAKLAMA: Okul tarafından düzenli olarak kontrol edilen ailelerin yanında kahvaltı ve akşam yemeğinin de verildiği konaklama seçeneğidir. Okula yürüyerek ya da en fazla 20 dakikalık otobüs yolculuğu ile ulaşılabilinir.

BOURNEMOUTH ÜNİVERSİTESİNDE KONAKLAMA: Yaz aylarında okula 10 dakikalık mesafede yer alan Bournemouth Üniversitesi konutlarında konaklama imkanı sunulur. Self Catering yemek servisi mevcuttur. Öğrencilerin en az 18 yaşında olmaları gereklidir.

PAYLAŞIMLI DAİRELER: Birkaç arkadaş bir daire kiralama ya da oda kiralama seçeneğinidir.

OTEL ya da KONUK EVLERİ: Öğrenciler otel ya da konuk evleri konaklama şeklini tercih edebilirler, bu konuda okul tarafından destek sağlanır.

GENÇLER İÇİN PROGRAMLAR

İngiltere’nin 5 farklı yerleşim noktasında gençler için programlar sunulur. İngilizce dil becerileri geliştirilirken eğlenmeyi, gezmeyi, sportif ve kültürel aktivitelere katılmayı da sağlayan programlardır. Dersler haftada 20 veya 30 saattir. Yeni başlayanlardan İleri seviyedeki öğrencilere kadar kurslar açılır. Sınıflarda maksimum öğrenci sayısı 12 kişidir. Öğrencilere kursun sonunda katılımcı sertifikası verilir.

BOURNEMOUTH: İngilizce dilinin en iyi öğrenildiği yerlerden birisidir. Sınıflarda interaktif yazı tahtaları, iPad’ler, kafeterya hizmetleri, oturma grubu, bilgisayar odası, verandası bulunan iyi donanımlı okuldur. Dersler haftada 20 / 30 saattir. Öğrenciler 14 yaşın üzerinde olmalıdırlar. Sadece gruplar için Bournemouth gençlere hizmet verir. Konaklamalar aile yanında tek veya çift kişilik odalardadır.

CHELTENHAM: Bu merkezde iki farklı yaş grubu için programlar bulunur. 8 – 12 yaşları arası ve 12 – 17 yaşları arası öğrenciler, İngiltere’nin 150 yıllık geçmişe sahip olan, ünlü ve prestijli yatılı okulunda eğitim alıp, konaklarlar. Dersliklerde interaktif yazı tahtaları ve teknolojik olanaklar bulunur. Her iki grup içinde; dersler haftada 20 saattir. Haziran ve Ağustos aylarında eğitim verilir. Sınıflar maksimum 12 kişiliktir. Tek veya paylaşımlı odalarda kalınır. Okulun imkanları kapalı yüzme havuzu, kapalı spor salonu ve tenis kortları bulunur.

KINGSTON: Bu merkezde iki farklı yaş grubu için programlar bulunur. 10 – 14 yaşları arası ve 14 – 18 yaşları arası öğrenciler, İngiltere’nin Kingston-upon-Thames’te, meşhur nehir banliyösündeki kampüsünde eğitim alıp, konaklarlar. Dersliklerde interaktif yazı tahtaları ve teknolojik olanaklar bulunur. Her iki grup içinde; dersler haftada 20 saattir. Haziran ve Ağustos aylarında eğitim verilir. Sınıflar maksimum 12-15 kişiliktir. Tek kişilik odalarda kalınır. Okulda açık oyun alanları bulunur.

OXFORD: Bu merkezde 14 – 18 yaşları arası öğrenciler, Oxford’a 20 dakikalık yürüyüş mesafesinde bulunan çağdaş kampüsünde eğitim alıp, konaklarlar. Dersliklerde interaktif yazı tahtaları ve teknolojik olanaklar bulunur. Dersler haftada 20 saattir. Haziran ve Ağustos aylarında eğitim verilir. Sınıflar maksimum 15 kişiliktir. Tek kişilik odalarda kalınır. Okulda kapalı spor salonu, tiyatro ve oyun alanları bulunur.

PLYMOUTH: Okulun yeri kırsal sahil manzaralıdır. State-of-the-art tesisleri tarihi mimarisiyle geleneksel bir İngiliz yatılı okuludur. Sınıflarda interaktif yazı tahtaları, kafeterya hizmetleri, oturma grubu, bilgisayar odası, bulunan iyi donanımlı okuldur. Dersler haftada 20 saattir. Öğrenciler 10 - 17 yaşları arasında olmalıdırlar. Haziran ve Ağustos aylarında eğitim verilir. Sınıflar maksimum 12 kişiliktir. Paylaşımlı odalarda kalınır. Okulda Kapalı yüzme havuzu, kapalı spor salonu, tiyatro ve oyun alanları bulunur.

İSTEĞE BAĞLI EKSTRA PROGRAMLAR

Tenis Antrenörlüğü: İngilizce kursuna ilaveten haftada 8 saat tenis derslerini alıp, diğer aktivitelere de katılarak program tamamlanabilir. Bu programda tek ve çiftler oyunlarında profesyoneller tarafından taktikler öğretilir.

Dans ve Sahne Sanatları: Bu programda müzik, tiyatro ve dans seven öğrenciler için tasarlanmıştır. Çağdaş dans ve modern kareografi, performans sanatları ve sahne becerileri öğrenilip, uygulanır. İngilizce kursuna ilaveten haftada 8 saat dans ve sahne sanatları derslerini alıp, diğer aktivitelere de katılarak program tamamlanabilir.

Londra Deneyimi: Bu programda Kingston merkezinde artıdan 2 gece daha kalınır. Tarihi Greenwich, Londra ve Londra Köprüsü Kulesi, St. Paul Katedrali, Thames Nehri üzerinde seyir, Covent Garden ve West End Şovu’na katılınır.

Trinity Sınavları: Bu programda kursun bitiminde Trinity sözlü sınavına girilir, İngilizce seviyesini gösteren resmi sertifika verilir. Tüm merkezlerde uygulanır.