Buradasınız:

25 -February -2018 - 01:01

Okul Görselleri

gc - camps ana girii.jpg

Bizden Haberler

Reklam

 

LSBF

London School of Business & Finance

 

SCHOOL OF ENGLISH

LSBF Londra merkezli olup Birmingham ve Manchester kampüslerinde de eğitim verir. Her seviyedeki öğrenci ve profesyonellere hitap eden LSBF Schoof of English, Londra’nın önde gelen işletme ve finans okullarından birinin akademik uzmanlığını, British Council onaylı bir dil kurumunun kalitesiyle birleştirmesiyle diğer okullardan farklılık gösterir. LSBF School of English öğrencileri burada İngilizce dilinden daha fazlasını öğrenirler. London School of Business & Finance’in bir alt kurumu olarak School of English öğrencilerde kendilerine güven oluşturmanın yanı sıra onların iletişim ve liderlik becerilerini geliştirmeyi de hedefler. Tüm LSBF School of English öğretmenleri CELTA veya DELTA sertifikalarına sahiptirler. Akademik ve İş İngilizcesi sınıflarında da öğretmenlik yapma becerileri vardır.

LONDRA: LSBF New Court Kampüsü Londra’nın Trafalgar Meydanı, İngiliz Müzesi, Batı Yakası gibi merkezlere yakındır. Londra’nın ünlü Square Mile bölgesi olarak bilinen şehrin finansal ve iş bölgesinden sadece kısa bir otobüs mesafesindedir. LSBF Londra okullarında tüm sınıflar rahat bir çalışma ortamında, ayrıca bire bir dersler için özel olarak tasarlanmış 6 küçük sınıf, internet erişimi ile Wifi’a sahip bir öğrenci dinlenme odası bulunur.

İngilizce dil kaynak kitaplarından oluşan çok geniş bir kütüphaneye sahiptir. Kütüphane 7 gün açıktır. New Court öğrenci kafeteryası kahvaltı ve öğle yemeği için oldukça uygundur.

Öğrencilerin Londra’daki hayatlarını mümkün olduğunca heyecanlı kılmak için çok sayıda sosyal program seçeneği bulunur. Bu sayede öğrenciler uluslararası öğrencilerle tanışır Londra’da yaşam hakkında bilgi edinir ve dil pratiği yaparlar. Aktivite programları arasında kampus içi etkinlikler, Londra şehir turları, şehirdeki spor etkinliklerine geziler kültürel müze ve tiyatro ziyaretleri ve haftalık şehir dışı gezilerinin yanı sıra diğer sosyal ağ oluşturma etkinlikleri olarak sıralanabilir. İş dünyası ve ticaretle ilgili faaliyetler de Londra’nın finans ve iş dünyasını mükemmel bir biçimde öğrencilerin teşhirine sunar ve öğrencilere şehirde güçlü iş bağlantıları kurma olanakları sağlar.

BIRMINGHAM: FBT Kampüsü Birmingham New Street Tren İstasyonuna beş dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Çeşitli restoranlara, tiyatrolara ve konser etkinliklerine, Bull Ring ve Pavillion AVM’ye yakındır. Öğrenciler uluslararası ortamda farklı kültürlere, aksanlara ve iletişim tarzlarına uyum sağlamayı öğrenirlerken bir yandan da sınıfta kendi yaşıtı öğrencilerle iletişim içinde olurlar. FBT klimalı sınıflar, internet erişimi ile Wifi’a sahip öğrenci dinlenme odası ve modern bir kütüphaneyi içeren gelişmiş bir kampüs sunar. Birmingham’da öğrenciler müzik, komedi, tiyatro, dans, film ve görsel sanatlar gibi sunulan eğlence fırsatlarının avantajlarından yararlanabilirler.

LSBF olarak öğrencilere ulusal deniz yaşam merkezi ve çok sayıda müze ve sanat galerileri gibi şehirdeki etkinlikleri ziyaret etme olanağını da sunar. Öğrencilerin ayrıca Londra, Oxford, Stonehenge, Bath, Stratford Upon Avon, York, Galler, İskoçya ve İngiltere’deki pek çok ilgi alanlarına yönelik gezilere katılma şansları olur. Öğrencilerin kendi ilgi alanları ve hobilerine göre yerel kulüplere katılmaları sağlanarak, doğal konuşma ortamlarında İngilizcenin geliştirilmesi sağlanır.

MANCHESTER: Okulun yeri Manchester’in ana caddelerinden olan Oxford Street’te olup, tren istasyonuna yakın mesafededir. İngiltere’nin 3. büyük ve gezilecek bir şehridir, ayrıca Manchester United takımının popülerliği ile bilinir. Klimalı sınıfları, internet erişimi ile Wifi’a sahip öğrenci dinlenme odası ve modern bir kütüphaneyi içeren gelişmiş bir kampüse sahiptir. Esnek ders saatleriyle sabah, öğle, öğleden sonra olmak üzere herkese uyabilecek programlar vardır.

EĞİTİM PROGRAMLARI

GENEL İNGİLİZCE: Dersler İngilizce dilinin konuşma, dinleme, okuma ve yazma gelişimine odaklıdır. İngilizceyi hem akademik hem de iş yerinde kullanma yeteneğini sağlar. Başlangıçtan İleri seviyelere kadar beş seviye olan kurslarda, haftada 15 / 20 / 30 saat ders seçenekleri de bulunur. Bu kursla, İngilizce dilinde kapsamlı bir eğitime ihtiyaç duyan ve sonrasında IELTS, Akademik İngilizce veya İş İngilizcesi gibi diğer kurslardan birinde uzmanlaşmak isteyen öğrenciler için ideal bir hazırlık sürecidir.

AKADEMİK İNGİLİZCE: Dersler profesyonel gelişime, üniversite için ön deneyime katkıda bulunduğu gibi, kompozisyon yazma, dinleme becerileri, not alma teknikleri ve özetleme konularında gelişime odaklıdır. İngilizceyi hem akademik hem de iş yerinde kullanma yeteneğini sağlar. Orta (IELTS 5.0) ve İleri (IELTS 6.0) seviyelerde olan kursların haftada 15 / 20 / 25 / 30 saat ders seçenekleri de bulunur. Bu kursun sonrasında Üniversitelerin istediği seviyelerdeki İngilizceye ulaşılır.

ÜNİVERSİTE GİRİŞ PROGRAMI: Dersler profesyonel gelişime, üniversite için ön deneyime katkıda bulunduğu gibi, kompozisyon yazma, dinleme becerileri, not alma teknikleri ve özetleme konularında gelişime odaklıdır. İngilizceyi hem akademik hem de iş yerinde kullanma yeteneğini sağlar. Kursa katılacak öğrencilerin üç aylık program için IELTS 6.0, altı aylık program için ise IELTS 5.5 dil seviyelerinde olmaları gereklidir. Bu kursun sonrasında Üniversitelerin istediği seviyelerdeki İngilizceye ulaşılır.

İŞ İNGİLİZCESİ: Dersler profesyonel gelişime, Genel İngilizcenin üzerine iş ile ilgili konularda yapılandırılmayı hedefler, ayrıca Master programına gidecek öğrenciler içinde uygundur. E-mail yazışmaları, iş mektupları, sunum teknikleri, dinleme becerileri, not alma teknikleri konularında gelişime odaklıdır. İngilizceyi hem akademik hem de iş yerinde kullanma yeteneğini sağlar. Kursların haftada 15 / 20 / 25 / 30 saat ders seçenekleri bulunur.

IELTS SINAVI HAZIRLIK: Uluslararası İngilizce dili test sistemi ( IELTS ) Cambridge üniversitesi için geliştirilen bir sınav olup bir öğrencinin akademik ön lisans ve yüksek lisans programlarına uygunluğunu değerlendirmek için üniversiteler ve yüksek okullar tarafından uluslararası ortamda kullanılır. Öğrenciler Master veya lisans programlarına devam etmek için gerekli minimum puan olan 6.0’ya ulaşırlar ve bir çoğu da 7.0 ve 7.5 elde edebilirler. Üniversite öncesi öğrenciler için ideal bir hazırlıktır. Orta (IELTS 4.5) ve İleri (IELTS 6.5) seviyelerde olan kursların haftada 15 / 20 / 25 / 30 saat ders ve akşam kursları seçenekleri de bulunur.

AKŞAM KURSLARI: IELTS ve Akademik İngilizce kursları akşam programlarında da sunulur.

BİREBİR İNGİLİZCE: Birebir artı ve Birebir İş İngilizcesi programları sunulur.

KONUŞMA KURSLARI: Dersler İngilizce dilinin konuşma ve konuşma becerilerinin gelişimine odaklıdır. Derslerdeki iletişim faaliyetleri tartışma, fikir alış verişi, akıcılık, kelime bilgisinin artışı gibi konularda öğrencilerin konuşma üzerine güvenlerini artırır. Kursların haftada 15 / 20 / 25 / 30 saat ders seçenekleri bulunur.

ÖZEL AMAÇLI İNGİLİZCE KURSLARI / ENGLISH FOR SPECIFIC PURPOSES (ESP): Kurs, dinamik sektörlerle ilgilenen öğrenciler için iş alanına odaklı programlar halinde tasarlanmıştır. Dersler İngilizce dilinin konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerinin gelişimine odaklıdır. Derslerin sonunda öğrenciler, kariyer fırsatlarını artırarak, proje yönetimlerinde söz sahibi olurlar.

Kurslar;

Finansal İngilizce

Moda için İngilizce

Medya için İngilizce

Resort İşletmeciliği ve Turizm için İngilizce

Petrol ve Gaz sektöründe İngilizce

Hukuk İngilizcesi

Mühendisler için İngilizce

İK profesyonelleri için İngilizce

KONAKLAMA

Öğrenciler için pek çok konaklama seçenekleri mevcuttur. Londra’da aile yanında konaklama seçeneğinin yanı sıra, stüdyo apartman dairelerinde, hostellerde ve öğrenci yurtlarında konaklama seçenekleri de sunulur. Yönetici konaklama seçenekleri de kısa ya da uzun dönemli kalışlar için mevcut olup, hizmet sunan apartman daireleri ve 5 yıldızlı oteller seçenekler arasındadır.

Aile Yanı Konaklama: Gidilen ülkenin dilinin, kültürünün, yaşam tarzı ve yemeklerinin tanınması için uygun bir konaklama seçeneğidir.

Apartman Dairesi veya Paylaşımlı Ev Konaklama: Paylaşımlı daire veya ev seçeneği kişisel oda veya bir – iki kişi ile paylaşma seçeneği sunar. Öğrencilerin yemeklerini kendilerinin hazırlayacağı mutfak bulunur, banyolar paylaşımlı olarak kullanılır. Apartman daireleri toplu taşıma ile okula 20 dakikalık mesafede konumlanmıştır. Paylaşımlı evler ise okuldan 45 dakika uzakta bulunan 3. ve 4. bölgelerde bulunur.

Öğrenci Yurtları: LSBF’ye yakın olan öğrenci yurtları da diğer seçenektir. Tek kişilik odalar özel banyolu olup, çift kişilik odalar ortak kullanımlı banyolara sahiptir. Diğer üniversite öğrencileri ile paylaşılan yurtlar 1. bölgede bulunur.

Stüdyo Daireler: Tek ya da çift kişi olarak konaklamayı tercih edenler için uygundur. 1. ile 4. bölgede bulunurlar.