Buradasınız:

25 -February -2018 - 00:53

Okul Görselleri

toronto ktphanesi.jpg

Bizden Haberler

Reklam

 

 

 

 

 

BLOOMSBURY INTERNATIONAL

LONDON

Bloomsbury International, eski ile yeninin mükemmel bir karışımı olan hükümet koruması altında bulunan yenilenmiş bir binada hizmet verir. Bloomsbury Londra’nın merkezinde yer alır. Londra’nın Batı Yakasına 5 dakikalık yürüyüş mesafesindedir. Okul, dil eğitiminin çeşitli kollarında uzun yıllardır deneyim kazanmış nitelikli profesyoneller tarafından yönetilir. Bloomsbury Dil Okulunun 20 bilgisayarlı internet stüdyosu, çok iyi tasarlanmış kafeteryası, sineması ve kütüphanesi bulunur.

EĞİTİM PROGRAMLARI

GENEL İNGİLİZCE:

Bloomsbury Genel İngilizce dersleri seviye belirleme sınavı ile güçlü ve zayıf yönlerin tespiti yapılarak başlar, daha sonra uygun sınıfa yerleştirilerek yazma, dinleme, telaffuz, akıcı ve etkili iletişim ile odaklanma dersleri ile pasif bilgiler aktif hale getirilir. Ortalama 12 kişilik sınıflarda her Pazartesi başlayan, minimum yaş sınırının 16 olduğu okulda, haftada 15 saat eğitim verilir.

İŞ İNGİLİZCESİ:

Dünyanın her yerinde geçerli olan İngilizce bilgisi, birçok şirket çalışanlarından zorunlu olarak istenmektedir. Bu konuda dili geliştirmek için en uygun yerlerden birisi Bloomsbury International Okulu en kısa sürede ilerleme sağlanabilecek programlarla öğrencilerine yardımcı olur. Maksimum 6 kişilik küçük sınıflarda Yoğun İngilizce Kursları ya da kişisel derslerden yararlanılır. Akademik veya sosyal gereksinim belirlenerek iletişim ve kendine güven duygusu geliştirilerek öğrencilerine katkı sağlar. İstendiğinde öğrenciler kendi meslek alanlarında staj programını da seçebilirler.

YÖNETİCİLER İÇİN İNGİLİZCE:

İngilizcesini en kısa zamanda ilerletmek isteyen yöneticiler için maksimum 6 kişilik sınıflarda yoğun kurslardan veya kişisel derslerden yararlanabilirler. Sınıflar öğrencilerin mesleki, akademik veya sosyal gereksinimlerine göre belirlenir. Derslerde amaç, katılımcıların iletişim yeteneklerinin geliştirilmesidir.

SINAVLARA HAZIRLIK KURSLARI:

IELTS: İngilizce eğitim veren bir üniversiteye giriş için dünya çapında tanınan IELTS sınavına hazırlık için Bloomsbury International Okulu genellikle küçük sınıflarda günde 3 yoğun ders olarak IELTS hazırlık programını sunar. Aynı zamanda sınav geçme tekniği geliştirilir.

TOEIC: Uluslararası ortamda çalışanların günlük yaşamdaki İngilizce yeteneklerini ölçen bir sınavdır. İyi bir TOEIC puan sayısı iş alanında iyi İngilizce iletişim kurulabileceğini işverenlere kanıtlar. Haftada 15 dersten oluşan TOEIC hazırlığı, sınav başarısının en yüksek düzeye çıkarılmasını hedefler.

TOEFL: İngilizce eğitim veren bir üniversiteye giriş için TOEFL dünya çapında tanınan bir sınavdır. Genellikle çok küçük sınıflarda günde 3 yoğun ders şeklinde yer alan sınav hazırlığı, TOEFL özel dil konularına ek olarak aynı zamanda sınav geçme tekniklerini de geliştirir.

CAMBRIDGE: Cambridge sınavları uluslararası alanda tanınmıştır ve 3 düzeyde yer alır. Sınavlar 5 bölümden oluşur. Okuma, yazma, İngilizce kullanımı, dinleme ve konuşma. Haftada 20 dersten 10 ya da 12 hafta süren programın ağırlık noktası, sınavda başarılı olmak için gerekli dil bilgisinin yanı sıra sınav tekniği bilgisini de geliştirmektir.

TATİL KURSU: Tatil kursu ile Londra’yı gezip yeni dostlar edinip İngilizce öğrenmek isteyenler için tasarlanmış programlardır. Bir, iki, üç ya da dört haftalık kurs seçenekleri sunulur. Bloomsbury International (Londra yaşamı) kursu genel İngilizce derslerini öğretmen yönetimi altında Londra ve çevresinde yer alan sosyal ve kültürel etkinliklerle birleştiren özel bir programdır. Bu kursun bitiminde öğrenim diğer programlardan biriyle desteklenebilir. Bu kurs süresince Londra’da tarihi ve çağdaş kültürü hakkında bilgiler edinilir. Öğrenciler İngilizce dil yeteneklerini geliştirirken uluslararası dostluklar kurabilirler.

TOEIC SINAVI: TOEIC sınavı uluslararası ticaret ve iş ortamında İngilizcenin ne kadar kullanılıp anlayabilirliğin ölçüsüdür. Sorular iş yaşamındaki günlük durumlardan alınmıştır. Sınav çoktan seçmeli olup 200 sorudan oluşur.

İki saat süren sınav iki bölümdür: Dinleme 100 soru - Okuma 100 soru

Sınav notu toplam 990 üzerinden verilir.

Bloomsbury International resmi bir TOEIC sınav merkezidir.

AKTİVİTE PROGRAMLARI

Dil öğrenirken aynı zamanda eğlenip, gidilen ülkenin yaşam şeklini ve kültürünü öğrenmek, yeni dostlar edinerek dili geliştirmek, bakış açısının genişletilmesi öğrenciler için önemlidir. Bloomsbury International öğrencileri için uygun olan gezi ve aktivite programları sunar.

KONAKLAMA

Bloomsbury International öğrencilerine aile yanı konaklama, ortak daire kiralama, öğrenci yurdu ve otel konaklama seçeneklerini sunar.

AİLE YANI KONAKLAMA: En çok tercih edilen konaklama şeklidir. Öğrenciler tek kişi ya da çift kişi olarak konaklarlar. Ortak kullanımlı mutfak ve banyolu evlerde sabah ve akşam yemeklerini ev sahibi aile ile birlikte yiyerek yeni dostluklar kurup ülkelerine döndükten sonra da bu dostlukları sürdürebilirler.

ORTAK KULLANIMLI DAİRELER: Bağımsız ve konforlu bir konaklama seçeneği istenirse ortak daireler tercih edilebilir. Çok sayıda dairenin bulunduğu şehirde 2 yatak odalı daireler ya da 7 kişilik konaklama yapılabilinecek müstakil evler bulunur. Daireler Bloomsbury International Okuluna 30 – 40 dakikalık mesafede yer alır.

ÖĞRENCİ YURTLARI: Öğrenci yurtları Londra’nın merkezinde okula 25 dakikalık mesafede yer alır. Odalar temiz ve konforludur. Tek kişi veya çift kişilik odalar seçilebilir. Banyolar ortak kullanılır ve sabahları kahvaltı verilir.

OTEL: Bloomsbury International Okuluna yürüme mesafesinde 2 veya 3 yıldızlı otellerde konaklanabilinir. Okul bu konuda öğrencilerine yardımcı olur.