Buradasınız:

25 -February -2018 - 00:59

Okul Görselleri

niagara park.jpg

Bizden Haberler

Reklam


 

CIA

Centre International d’Antibes

Yurt dışında Fransızca dil eğitimi almak ve Fransız kültürünü tanımak için Fransa’daki yaz okulları en uygun bir seçenektir. Fransızca’nın konuşulduğu ortamlarda, ülkenin tarihi ve gezilecek yerlerini görerek dil öğrenimi hızlandırılmış olur. CIA okulları Fransız Rivyerası’nın en güzel yerlerinde 9 - 17 yaş arası öğrencilere uygun programlar sunar. Konaklamalar aile yanı veya yurt olarak tercih edilebilinir. Gezi ve aktiviteler ile desteklenmiş yaz okulu programlarından en ilgi çekicilerinden birisi Fransızca + Yelken Kursu’nu içeren Hyeres (Provence) yaz okuludur. Paris’te ise müzeler, Disneyland, Fontainebleau Ormanları gezilirken, Antibes, Hyeres, Nice, Cannes ve Biarritz sahillerinde yaz tatilinin keyfi Fransızca eğitimi ile birleştirilir. CIA Okulları EAQUALS ve SUFLE üyesidir, CSN ve BILDUNGSURLAUB tarafından akredite edilmiştir.

YAZ OKULLARI

ANTIBES / Juan – les – Pins Yaz Okulu

13 – 17 yaş gençler arasında en popüler okul olan Antibes / Juan - les – Pins Fransızca öğrenmenin yanı sıra kumsalları, doğal güzellikleri, tarihi geçmişi, güzel iklimi ve Cannes’a 10 km, Nice’e 18 km’lik yakın mesafede olması ile dikkat çeker. Cote d’Azur’un ikinci büyük şehridir. Şehir 25 km uzanan panaromik sahil manzarasına sahiptir. Geleneksel Akdeniz kültürü olan Antibes Provence pazar yerleri, dar sokakları ve tarihi evleri ile canlı ve hareketli yaşamı ile cıvıl cıvıl bir şehirdir. Okulun Leonardo Da Vinci ve Horticole olmak üzere iki kampüsü bulunur.

Leonardo Da Vinci Kampüsü; 37.000 m2 lik alana yayılmıştır. 2007 yılında açılan kampüs tam ormanın kıyısında yer alır. Kampüste yurtlar, sınıflar, yüzme havuzu, kafeterya, Tv salonu ve spor alanları bulunur.

Horticole Kampüsü; 20.000m2 lik bir alanı kapsar ve Antibes’in yerleşim bölgesinde yer alır. Bahçeler ile çevrili okulda sınıflar, yurtlar, yüzme havuzu, kafeterya, Tv salonu ve spor sahaları bulunur.

Eğitim Programları:

Yoğun Fransızca Kursu: Haftada 26 ders

Standart Fransızca Kursu: Haftada 20 ders

Delf Sınav Hazırlık Junior Kursu: Haftada 20 ders

Program süreleri minimum 2 hafta, Mayıs ve Eylül ayları arasındadır.

Aktiviteler: Öğrenciler haftalık pek çok aktivitelere katılabilirler Lerins Adaları, eğlence parkı, Monaco, Cannes, Nice ve Grasse gibi yerlere geziler düzenlenir. Spor aktiviteleri arasında yelken, voleybol, havuz oyunları, tema geceleri gibi aktiviteler yapılır. Dileyen öğrenciler golf ile Fransızcayı birleştiren kurslara katılabilirler.

Konaklama: CIA Antibes Leonarda da Vinci Kampüsünde ve Horticole Kampusünde öğrenciler için yurtlarda konaklama mevcuttur. Öğrenciler yurtlarda 3 – 4 kişilik odalarda duş ve tuvaletleri aynı katta ortak kullanımlı olarak kalırlar. Dileyen öğrenciler ise aile yanı konaklamayı tercih edebilirler.

CANNES / Riviera Yaz Okulu

13 – 17 yaş öğrenciler için hazırlanmış programlardır. Cannes, Antibes’e 10 km, Nice’e ise 35 km mesafede yer alır. Sarayları lüks otelleri ve festivalleri ile ünlü olan Cannes geleneksel bir Akdeniz kentidir. Öğrenciler Cannes şehir merkezinde kumsala birkaç dakika mesafedeki Carnot Kampüsünde programa katılırlar. Okulun kapasitesi 120 öğrencidir.

Eğitim Programları:

Yoğun Fransızca Kursu: Haftada 26 ders

Standart Fransızca Kursu: Haftada 20 ders

Haziran ve Ağustos ayları arasındadır.

Aktiviteler: Öğrenciler haftalık olarak pek çok gezi ve aktivitelere katırlar. Geziler Lerins Adaları, eğlence parkı, Nice ve Monaco gibi yerlere düzenlenir.

Konaklama: Cannes Yaz Okulunda konaklama Carnot Kampüsü’nde veya aile yanı olarak sunulur. Öğrenciler kampüste iki kişilik odalarda konaklarlar. Açık yüzme havuzu, self servis restoranı ve eğlenceler için alanlar vardır. Cannes’li bir aile yanında iki kişilik odada tam pansiyon olarak konaklanır.

HYERES / Provence Yaz Okulu

9 – 17 yaş arası öğrenciler için hazırlanmış olan Hyeres Yaz Okulu son derece güzel bir yazlık kenttir. Koruma altına alınmış bir sahil şeridinde yer alan kent dünyanın en önemli Windsurf merkezlerinden birisidir. Fransızca eğitimin yanı sıra su sporlarından da faydalanılır. Yaz okulu programında okulun La Navarre Kampüsünde eğitim alınır. 5000 m2’lik kampüs yelken kulübüne 12 km mesafededir. Okulda yüzme havuzu, kafeterya, Tv salonu, tiyatro, basketbol ve voleybol sahaları bulunur. Öğrenciler yaş gruplarına göre temel yelken veya yoğun yelken derslerine katılırlar.

Eğitim Programları:

Standart Fransızca Kursu: Haftada 20 ders

Standart Fransızca + Yelken Kursu

Haziran ve Ağustos ayları arasındadır.

Aktiviteler: Öğrenciler için haftalık pek çok aktivite programları düzenlenir. Geziler Marsilya, Toulon, eğlence ve macera parkları gibi yerlere yapılır.

Konaklama: Hyeres La Navarre Kampüsünde konaklanır. Öğrenciler yurtlarda 3 – 4 kişilik odalarda duş ve tuvaletleri aynı katta ortak kullanımlı olarak kalırlar. Yurtta kalan öğrenciler için plaja ve şehir merkezine ücretsiz otobüs servisi bulunur.

NICE Yaz Okulu

Nice yaz okulu 13 – 17 yaş arası gençler için hazırlanmış yaz kursudur. Nice Cote d’Azur’un başkentidir. Nice gece ve gündüz hareketli bir şehirdir. Nice’de çakıl taşlı plajı tercih etmeyenler trenle 12 dakikada Antibes kumsallarına ulaşabilirler. Villefranche–sur-Mer ise sadece 9 dakikalık mesafededir. Öğrenciler Parc Imperial Kampüsünde yaz okulu programına katılırlar. Şehir merkezine 20, kumsala ise 15 dakikalık mesafede gayet sakin bir kampüstür. Kampüsün yanında bir açık yüzme havuzu yer alır. Kampüste sınıflar, yurtlar, kafeterya ve spor sahaları mevcuttur.

Eğitim Programları:

Standart Fransızca Kursu: Haftada 20 ders

Haziran ve Ağustos ayları arasındadır.

Aktiviteler: Nice Yaz Okullarında öğrenciler için pek çok aktivite ve gezi programları sunulur. Geziler Lerins Adaları, St. Tropez, Villefranche-sur-Mer, eğlence parkları gibi yerlere düzenlenir.

Konaklama: Nice yaz okullarında konaklama Parc Imperial Kampüs içindeki yurtlar da sağlanır. Öğrenciler iki veya dört kişilik odalarda ortak kullanımlı banyo, tuvalet şeklinde konaklarlar. Yurtta kalan öğrenciler için plaja ve şehir merkezine ücretsiz otobüs servisleri vardır.

BIARRITZ Yaz Okulu

Biarritz Yaz Okulu 14 – 17 yaş öğrenciler için hazırlanmış yaz kursudur. Biarritz Atlantik kıyısında yer alan ünlü tatil kentlerinden birisidir. Kent Atlantik’in nefes kesici dalgaları ve kilometrelerce uzanan kumsalları ile surf severlerin gözdesidir. Bordeaux’un 200 km güneyinde bulunan kent İspanya sınırına ise 40 km mesafede yer alır. Biarritz sıcak ve hareketli bir şehirdir. Auberge de Jeunesse şehir merkezine 35 dakika ve derslerin verildiği okul binasına ise 15 dakika yürüyüş mesafesindedir.

Eğitim Programları:

Standart Fransızca Kursu: Haftada 15 ders

Haziran ve Ağustos ayları arasındadır.

Aktiviteler: Biarritz Yaz Okulunda mini golf, tenis ve karting gibi spor aktiviteleri ve geziler yapılır.

Konaklama: Biarritz Yaz Okulunda öğrenciler aile yanı veya Auberge de Jeunesse’de konaklayabilirler. Öğrenciler 2, 3 veya 4 kişilik odalarda duş ve tuvaletleri ortak kullanımlı tam pansiyon olarak konaklarlar. Aile yanını tercih eden öğrenciler ise yakın çevredeki ailelerin yanında iki kişilik odalarda konaklarlar.

ACCORD PARIS Yaz Okulu (Partner Okul)

Accord Paris 13 – 17 yaş öğrenciler için hazırlanmış bir yaz kursudur. Paris Yaz Okulunun partner okulu olan Accord ile beraber düzenlediği yaz okulu Paris’in güneyinde St. Nicolas Kampüsü’nde sunulur.

Eğitim Programları:

Standart Fransızca Kursu: Haftada 20 ders

Haziran ve Ağustos ayları arasındadır.

Aktiviteler: Accord Paris öğrencilerine Louvre Müzesi, Eiffel Kulesi, Versailles Sarayı, Notre-Dame Katedrali, eğlence parkları gezileri gibi çeşitli aktivite programları sunar.

Konaklama: St. Nicolas Kampüsü’nde öğrenciler 4 kişilik odalarda tam pansiyon olarak konaklarlar. Banyo ve tuvaletler her katta ortak kullanımlıdır.

EBEVEYNLER VE ÇOCUKLAR İÇİN KURSLAR

Yaz tatilinde ebeveynler ve çocuklar için hazırlanmış bir yaz kursudur. Aileler ve çocuklar dil seviyelerine göre kurslara girip, kendileri için hazırlanmış aktivite programlarına katılırlar.

Eğitim Programları:

Standart Fransızca Kursu: Haftada 20 ders

Juniors Gündüz programı (12–17 yaş): Kurs, tam pansiyon konaklama, aktiviteler ve gezileri kapsar. Dersler minimum 12 kişilik sınıflarda verilir.

Sabah saatlerinde çocuk ve genç öğrenciler için tasarlanmış oyun dersleri Fransızcanın ilerletilmesine katkıda bulunur.

Konaklama: Aile yanı konaklama da en fazla 4 kişilik ebeveyn programına katılan ailelerin tercih edebilecekleri konaklama seçeneğidir. Aragon, Garret veya Castel Arabel Rezidanslarında da konaklama tercih edilebilir. İki veya üç kişilik aileler için stüdyo daireler de sunulur.

DİL OKULLARI

Le Chateau Dil Okulu: Şehir merkezine oldukça yakındır. Derslikler aydınlık ve modern donanımlıdır. Self servis restoranı, internet ve wi-fi erişimi, kütüphane ve içecek otomatları bulunur. Terasından Antibes liman manzarası görülür.

Le Port Dil Okulu: Antibes limanına oldukça yakındır, şehir merkezindedir. Okulun yakınlarında mağazalar, restoranlar ve barlar bulunur. Okulun 7 dersliği, internet kafesi ve içecek otomatları bulunur.

EĞİTİM PROGRAMLARI

Standart Fransızca Kursları: Haftada 20 ders.

Standart Fransızca + Kurslar: Haftada 20 ders + 4 ders

Mini Grup Kursları: Haftada 25 ders

Yoğun Fransızca Kursları: Haftada 30 ders

Yoğun Fransızca + Kurslar: Haftada 30 ders + 4 ders

Executive Kurslar: Haftada 30 ders

Avrupa İlişkileri Kursları: Haftada 30 ders

Bireysel Dersler: Öğrencinin talebine göre belirlenir.

CSN Kursları: Haftada 20 / 30 ders

50 + Yaş Kursları: Özel grupları için özel tasarlanır.

İsteğe Bağlı Kurslar: Bir grup kursuna 4 ders + opsiyonel kurslar eklenir.

DELF / ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK

DELF 8 – 12 – 16 Hafta / 20 ya da 30 ders seçenekleri:

Dersler A1 – A2 – B1 – B2 seviyelerindeki sınavları tamamlamak üzere programlanmıştır.

Üniversiteye hazırlık programının amacı öğrencileri akademik yaşam için gerekli olan Fransızca eğitimine hazırlamaktır. Eğitimin sonunda öğrencilerin DELF sınavında B2 seviyesinde Fransızca dil bilgilerinin üniversitelere kabul derecesine ulaşmış olması hedeflenir.

Eğitim Programları:

Haftada 20 / 30 ders, sınıflar maksimum 12 kişi.

OKUL GRUPLARI

28 yıllık deneyimiyle, her yıl 100’den fazla Okul Grupları için programlar düzenlenir. Fransızca kurslar grupların talebine göre programlanır. Gruplar dışarıdaki öğrencilere kapalıdır. CIA okullarının dersliklerinden, rezidanslarından veya aile yanı konaklamalardan faydalanılır. Etkinlikler ve gezilerde grup talebine göre programlanır. Bütün aktiviteler grup liderleri eşliğinde yürütülür.

50 + YAŞ PROGRAMI

50 yaş ve üzeri öğrenciler için hazırlanmış programlardır. Bu programlarda dil kursunun yanı sıra sanat, kültür, mutfak, Cöte d’Azur’u keşfetmek ve öğrencilerin Fransızcalarını geliştirmeleri hedeflenmiştir. Bu kurslara katılmak için minimum A2 seviyesinde olmak gereklidir. Kurs süresi 2 haftalık programlar halinde yıl içinde 6 seansta sunulur. Haftada 20 ders 45 dakikalık kurslar olarak verilir.

Aktiviteler:

Haftada 4 yarım gün; Picasso müzesi gezisi, Saint – Paul de Vence, Cannes, şarap tadımı, Provencal yemek dersi.

Hafta sonu 2 tam gün gezi programı; Valberg’e yürüyüş, Snowshoe ziyareti.

Haftada bir akşam tiyatro gecesi.

Konaklama: 50 yaş ve üzeri öğrenciler için yüksek standartlarda stüdyo daireler sunulur. Klimalı 1 veya 2 kişilik tam donanımlı mutfak, televizyon, banyo, tuvalet ve teraslı daireler sunulur.