Buradasınız:

25 -February -2018 - 01:00

Okul Görselleri

okul 3.jpg

Bizden Haberler

Reklam

DOWLING COLLEGE

Dowling College 1955 yılında kurulmuş bir okuldur. Rudolph Campus Long Island New York okyanus plajlarına 50 mil mesafede yer alan iki kampüsü bulunur. Brookhawen Campus ise Shirley William Floyd Parkway’ın 18 mil doğusunda yer alır. Kampüsler arasında ücretsiz otobüs seferleri bulunur. Dowling College ABD Dış İşleri Bakanlığı ve Yüksek Öğrenim Akredetisyon Konseyi tarafından tanınan bir kurumsal akreditasyon kuruluşudur. Dowling College Yüksek Öğretim (267) 28 45 00 00 96 24 Market St. Philadelphia (19104) Orta Amerika Komisyonu tarafından akredite edilmiştir. Federal Havacılık İdaresi (FAA), İş Eğitimi Uluslararası Meclisi (IACBE), Öğretmen Eğitimi Akredetisyon Uluslararası (NCATE) tarafından da akreditedir. Tüm öğrencilerin yarı zamanlı ya da tam zamanlı çalışma hakları vardır.

LİSANS PROGRAMLARI ve ALANLARI

Havacılık ve Uzay Sistem Teknolojileri - Havacılık Yönetimi - Uygulamalı Matematik - Muhasebe

Biyoloji – Kimya - İletişim Sanatları

Bilgisayar Enformasyon Sistemleri - Bilgisayar Bilimleri ve Matematik

Ceza Adalet Yönetimi - Yer Bilimleri - Ekonomi

Erken Çocukluk Eğitimi – İlköğretim - İngilizce

Çevre Bilimleri - Finans - Gerontoloji

Grafik Tasarım ve Dijital Sanatlar

Tarih - Edebiyat - Yönetim ve Liderlik - Deniz Araştırmaları

Pazarlama – Matematik – Müzik - Doğa Bilimleri ve Matematik

Felsefe - Beden Eğitimi (K–12) - Siyaset Bilimi

Profesyonel ve Liberal Çalışmalar – Psikoloji - Sosyal Bilimler

Sosyoloji / Antropoloji - Özel Eğitim - Spor Yönetimi

TESOL (İngilizce Öğretmenliği) - Görsel Sanatlar

DOWLING ENSTİTÜSÜ - Kurumsal Lisans Programı:

Dowling Enstitüsü çalışanların eğitimlerine yönelik programlar sunar. New York, New Jersey, Florida, Kansas, Missouri, Tennesse ve Kaliforniya dahil olmak üzere 7 eyalette, 11 şirketle iş birliği içindedir. Öğrencilere profesyonel eğitimciler tarafından profesyonel bir eğitim fırsatı sağlanır.

KURUMSAL EĞİTİM VE SÜREKLİ EĞİTİM

Dowling Enstitüsü iş yerinde veya Dowling Oakdate ve Brookhaven kampuslerinde yürütülür. Eğitim programlarını geliştirmek ve uygulamak için dünya çapında önde gelen şirketlerle çalışmaktadır. Her program şirketlerin ihtiyaçlarını karşılamak ve çalışanların çalışma takvimine uyacak şekilde ayarlanır. Kurslar Gayrimenkul, Finans Hizmetleri, Kişisel Eğitim gibi meslek derslerini içerir. Diğer kurslar Sürücü Eğitimi, Bilgisayar Kurslarının yanı sıra Dövüş Sanatları, Swing Dansı gibi eğlenceli programları da sunar.

Fen Fakültesi ve Sosyal Bilimler;

Sosyal Bilimler, Beşeri Bilimler ve Sanat kişilerin kendilerini ifade etme, bireylik ve liderlik gibi konularda gelişimlerine hazırlamaktadır. Hazırlanan müfredatlarla öğrenciler kendi kariyer yolunu belirleyebilirler. Tarih, Psikoloji, Grafik Tasarım, Görsel Sanatlar, Müzik çalışmaları ile sınıf ve kulüp faaliyetleri içinde kampüs gösterileri ve sergilerle sunulur. Biyoloji, Kimya, Bilgisayar Bilimleri, Yer ve Deniz Bilimleri, Çevre Bilimleri alanlarında laboratuar çalışmaları ve Long Island genelinde dünya çapında önemli profesörler ile çalışılır.

Havacılık Fakültesi;

Havacılık ve uzay sistemleri teknolojisi programıdır. Öğrencilerin tek başına veya takım halinde çalışma, teknolojik çözümler, karmaşık sorunlar üzerine çalışma yetisini geliştirir. Öğrencilere sanat okullarından seçmeli derslerle kapsamlı bir eğitim verilir. Öğrenciler FAA sertifika ve derecelendirme eğitimlerini de alırlar. Havacılık Yüksekokulu Hava Ulaştırma İşletmeciliği Dowling College’de havacılık ve uzay kariyer programları, geniş bir yelpazede sunulur.

Eğitim Fakültesi;

Öğretmen Eğitimi Akreditasyon Ulusal Konseyi, öğretmen yetiştirme de mükemmel yüksek bir standardı sağlar. Dowling College Eğitim Fakültesi, ülkenin en başarılıları arasında yer alır. Dowling College Eğitim Fakültesini bitiren mezunlar bölge içerisindeki uygun okullarda tam zamanlı olarak çalışma imkanına sahip olurlar.

YÜKSEK LİSANS VE SERTİFİKA PROGRAMLARI

Ergenlik Eğitimi

Özel Eğitim:

Çocukluk, Erken Çocukluk ve Üstün Yetenekli Eğitimi

Okuma Yazma Eğitimi

Gelişmiş Sertifika Programları:

Okul Binası Lideri Gelişmiş Sertifika Programı (SBL)

Okul Bölgesi Lideri (SDL) Gelişmiş Sertifika Programı

Okul Bölgesi İş Lideri (SDBL) Gelişmiş Sertifika Programı

İşletme ve Okul Bölgesi İş Lideri Gelişmiş Sertifika (MBA / SDBL) Yüksel Lisans

Eğitim Teknolojileri Uzmanı Gelişmiş Sertifika Programı

Üstün Yetenekli Eğitimi Gelişmiş Sertifika Programı

Okuma Yazma Eğitimi Gelişmiş Sertifika Programı

TESOL

Öğretmenler tarafından talep gören bir sertifika programıdır. New York eyaletinde sunulan TESOL programı yüksek lisans programları olsa da TESOL lisans programı Dowling BS ileri derecesini kazanmak zorunda kalmadan ilk önce K–12 öğretmenlik eğitimi verilir. Program çalışmaları dört yıl içinde tamamlanır. Dowling – Rudolek ve Brookhaven Kampüslerinde çeşitli kurslar ve on-line eğitimler düzenlenir.  Dersler maksimum 25 kişilik sınıflarda profesörler tarafından verilir.

AKTİVİTELER: Dowling College’de öğrenciler için birçok aktivite kulüpleri bulunurken, canlı bir öğrenci hayatı sunulur. Kültürel etkinlikler, kayak, kano gibi spor faaliyetleri yer alır.

KONAKLAMA: Rudolph Campus’te bulunan Oakdole Residence Hall 2003 yılında tamamen yenilenmiş olup, 2 yatak odası, yemek odası, mutfak ve banyoludur. Spor salonu, oyun odası ve havuzu bulunur. Brookhaven Merkezi’nde bulunan 289 yataklı otel atmosferinde sunulan bir tesistir. Odalarda donanımlı mutfak ve banyolar vardır.