Buradasınız:

25 -February -2018 - 00:58

Okul Görselleri

ilac - dller.jpg

Bizden Haberler

Reklam

AZURLINGUA

Ecole e français Nice – Cote d’Azur

Fransa’nın Nice şehrinde her yaştan öğrencinin ve meslek sahibi kişinin tercihi olan Azurlingua Okulu 2007 yılında “quality label for French as a foreign language in France” ödülünü almıştır. Okul 1990 yılında kurulmuş olup Fransızcayı Fransa’da öğrenmek ve kültürünü de tanımak isteyenler için doğru bir seçimdir. Nice, Fransa’nın 5. büyük şehri olup zengin bir mimariye sahip müzeleri, butikleri, kafeleri ve canlı gece yaşamı ile turistlerin en çok tercih ettiği yerlerden birisidir. Birçok spor aktiviteleri için uygun ortamların sunulduğu Nice’de 10’un üzerinde plaj bulunur.

Azurlingua, yaz ayları hariç Merkez Kampüsü’nde, Temmuz ve Ağustos aylarında Parc Imperial Residence veya aile yanında konaklayan öğrenciler için Parc Imperial’da ya da Jean Medecin  Residence’de konaklayan öğrenciler için Jean Medecin Kampüsü’nde hizmet verir.

Azurlingua Campüs France, Sorbonne, Rectorat de Nice, CSN, Bildungsurlaub, Truman University of Missouri ve The European Council tarafından akredite edilmiş olup, SOUFFLE ve ELITE üyelikleri bulunur. Ayrıca Accord Paris ile Partner okul olarak çalışmaktadır.

PARC IMPERIAL RESIDENCE: Merkezi konumda bulunan kampüs kumsala 15 dakika, şehir merkezine 20 dakikalık yürüme mesafesindedir. 130 öğrenci kapasiteli olan kampüs içinde sınıflar, kafeterya, spor alanları ve yurt bulunur. Öğrenciler kampüs içinde bulunan üç veya dört kişilik odalarda ortak kullanımlı banyo, tuvalet ve 24 saat güvenlik görevlisi bulunan yurtları seçebilir veya kampüse yakın mesafede aile yanında konaklama seçeneğini tercih edebilirler.

JEAN MEDECIN KAMPÜSÜ: Yaz okulunda dersler kampüs yakınındaki bir kolejde yapılır. Okul yurdu kampüs içinde olup kumsala 300 metre mesafededir. Öğrenciler kampüs içinde bulunan odaları banyolu, tuvaletli ve 24 saat süresince okul personeli ve güvenliğin bulunduğu öğrenci yurtlarında konaklarlar.

Jean Medecin veya Parc Imperial Kampüsleri’nde eğitim gören 16 yaş altı öğrenciler, ailelerinden yazılı izinleri yoksa akşamları yanlarında bir görevli olmadan kampüs dışına çıkamaz, sadece öğleden sonraları kampüs dışına çıkabilirler. 16 yaş ve üstü öğrenciler ise ailelerinden yazılı izinleri varsa akşamları da yanlarında bir görevli olmadan kampüs dışına çıkabilirler.

13 – 17 yaş aralığındaki öğrencilerin Fransızca öğrenirken uluslararası bir ortamda Temmuz ve Ağustos aylarında ders saatleri dışında basketbol, futbol, voleybol, film gösterileri, müze ziyaretleri, kumsal partileri ve yöresel geziler gibi etkinliklere katılarak farklı ülkelerden gelmiş öğrencilerle eğlenirler.

EĞİTİM PROGRAMLARI

GENÇLER VE ÇOCUKLAR İÇİN PROGRAMLAR:

Standart Kurs: Haftada 20 ders, 15 saat. Derslerde kelime ve gramer bilgisi işlenirken, Fransızca iletişim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir. Kurslar Başlangıç’tan İleri seviyelere kadardır ve her Pazartesi yeni kurs açılır. Sınıflar maksimum 12 öğrencidir. Katılımcı yaş aralığı 13 – 17’dir. Kursun sonunda öğrenciler sertifika almaya hak kazanırlar.

Yoğun Kurs: Haftada 28 ders, 21 saat. Derslerde kelime ve gramer bilgisi işlenirken, Fransızca iletişim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir. Abitur, Matura, A Level veya Baccalaureat ile DELF sınavına da hazırlık yapılır. Kurslar Başlangıç’tan İleri seviyelere kadardır ve her Pazartesi yeni kurs açılır. Sınıflar maksimum 8 öğrencidir. Katılımcı yaş aralığı 13 – 17’dir. Kursun sonunda öğrenciler sertifika almaya hak kazanırlar.

Akademik Program – Üniversite Hazırlık Programı: Toplamda 600 (21 hafta) veya 900 (33 hafta) dersi kapsar. Haftada 30 ders. Derslerde kelime ve gramer bilgisi işlenirken, Fransızca iletişim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir. Fransa liselerine veya Baccalaureat için hazırlık yapılır. Kurslar Başlangıç’tan İleri seviyelere kadardır ve her Pazartesi yeni kurs açılır. Sınıflar maksimum 8 - 12 öğrencidir. Katılımcı yaş aralığı 13 – 17’dir. Kursun sonunda öğrenciler sertifika almaya hak kazanırlar.

Scuba Diving Programı: Haftada 20 ders, 15 saat + haftada 5 yarım gün dalış dersi. Derslerde kelime ve gramer bilgisi işlenirken, Fransızca iletişim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir. Kurslar Başlangıç’tan İleri seviyelere kadardır ve her Pazartesi yeni kurs açılır. Sınıflar maksimum 12 öğrencidir. Katılımcı yaş aralığı 13 – 17’dir. Dalış dersleri Nice Limanı’nda verilir. Kursun sonunda öğrenciler sertifika almaya hak kazanırlar.

Tenis Programı: Haftada 20 ders, 15 saat + haftada 15 saat tenis dersi. Derslerde kelime ve gramer bilgisi işlenirken, Fransızca iletişim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir. Kurslar Başlangıç’tan İleri seviyelere kadardır ve her Pazartesi yeni kurs açılır. Sınıflar maksimum 12 öğrencidir. Katılımcı yaş aralığı 13 – 17’dir. Tenis dersleri Nice veya Auron’da verilir. Kursun sonunda öğrenciler sertifika almaya hak kazanırlar.

Aile Programı: Haftada 20 ders, 15 saat (Standart Kurs) veya haftada 30 ders, 20 saat (Yoğun Kurs). Derslerde kelime ve gramer bilgisi işlenirken, Fransızca iletişim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir. Kurslar Başlangıç’tan İleri seviyelere kadardır ve her Pazartesi yeni kurs açılır. Sınıflar maksimum 8 - 12 öğrencidir. Katılımcı yaş aralığı 13 – 17’dir. Çocuklarıyla birlikte ailelerde kendi seviyelerine uygun kurslara katılabilirler. Kursun sonunda öğrenciler ve aileler sertifika almaya hak kazanırlar.

Okul Grupları İçin Kurs: Haftada 20 ders, 15 saat (Standart Kurs) veya haftada 30 ders, 20 saat (Yoğun Kurs). Derslerde kelime ve gramer bilgisi işlenirken, Fransızca iletişim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir. Kurslar Başlangıç’tan İleri seviyelere kadardır ve her Pazartesi yeni kurs açılır. Sınıflar maksimum 8 - 12 öğrencidir. Katılımcı yaş aralığı 13 – 17’dir. Kursun sonunda öğrenciler sertifika almaya hak kazanırlar.

YETİŞKİNLER İÇİN PROGRAMLAR:

Standart Kurs: Haftada 20 ders, 15 saat. Derslerde kelime ve gramer bilgisi işlenirken, Fransızca iletişim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir. Kurslar Başlangıç’tan İleri seviyelere kadardır ve her Pazartesi yeni kurs açılır. Sınıflar maksimum 12 öğrencidir. Katılımcı yaşı minimum 18’dir. Kursun sonunda öğrenciler sertifika almaya hak kazanırlar.

Yoğun Kurs: Haftada 30 ders, 22,5 saat. Derslerde kelime ve gramer bilgisi işlenirken, Fransızca iletişim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir. Kurslar Başlangıç’tan İleri seviyelere kadardır ve her Pazartesi yeni kurs açılır. Sınıflar maksimum 8 öğrencidir. Katılımcı yaşı minimum 18’dir. Kursun sonunda öğrenciler sertifika almaya hak kazanırlar.

Kombine Kurslar: Haftada 20 ders, 15 saat + 5 / 10 ya da 20 Bireysel Ders. Derslerde kelime ve gramer bilgisi işlenirken, Fransızca iletişim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir. Ayrıca Mesleki Fransızca eğitimi de birebir derslerle desteklenir. Abitur, Matura, A Level veya Baccalaureat ile DELF sınavına da hazırlık yapılır. Kurslar Başlangıç’tan İleri seviyelere kadardır ve her Pazartesi yeni kurs açılır. Sınıflar maksimum 12 öğrencidir. Katılımcı yaşı minimum 18’dir. Kursun sonunda öğrenciler sertifika almaya hak kazanırlar.

DELF HAZIRLIK – DALF (Alt Kurslar): Haftada 10 ders. Dersler Genel Fransızca Kursu olarak ve Workshop çalışmalarıyla yapılır. Kurslar Başlangıç’tan İleri seviyelere kadardır ve her Pazartesi yeni kurs açılır. Sınıflar maksimum 12 öğrencidir. Katılımcı yaşı minimum 18’dir. Kursun sonunda öğrenciler sertifika almaya hak kazanırlar.

Ø DELF Açıklamalı A1

Ø DELF A1

Ø DELF A2

Ø DELF Açıklamalı B1

Ø DELF B1

Ø DELF B1

Ø DELF – DALF C1

Ø DELF – DALF C2

Üst Düzey - Standart Kurs: Haftada 30 ders. Derslerde kelime ve gramer bilgisi işlenirken, Fransızca iletişim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir. Kurslar Başlangıç’tan İleri seviyelere kadardır ve her Pazartesi yeni kurs açılır. Sınıflar maksimum 8 - 12 öğrencidir. Katılımcılar işletme öğrencileri, iş adamları, yöneticilerdir. Dersler öğle yemeğini restoranlarda yerken, kafelerde otururken de yapılır. Genelde okul binasına yakın yerler seçilir. Katılımcı yaşı minimum 18’dir. Kursun sonunda öğrenciler sertifika almaya hak kazanırlar.

Üst Düzey Mini Grup + 10 Ders: Haftada 30 ders + 10 Bireysel ders. Derslerde kelime ve gramer bilgisi işlenirken, Fransızca iletişim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir. Kurslar Başlangıç’tan İleri seviyelere kadardır ve her Pazartesi yeni kurs açılır. Sınıflar maksimum 8 - 12 öğrencidir. Katılımcılar işletme öğrencileri, iş adamları, yöneticilerdir. Dersler öğle yemeğini restoranlarda yerken, kafelerde otururken de yapılır. Genelde okul binasına yakın yerler seçilir. Katılımcı yaşı minimum 18’dir. Kursun sonunda öğrenciler sertifika almaya hak kazanırlar.

Üst Düzey + 20 / 30 Ders: Haftada 30 ders + 20 / 30 Bireysel ders. Derslerde kelime ve gramer bilgisi işlenirken, Fransızca iletişim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir. Kurslar Başlangıç’tan İleri seviyelere kadardır ve her Pazartesi yeni kurs açılır. Sınıflar maksimum 8 öğrencidir. Katılımcılar işletme öğrencileri, iş adamları, yöneticilerdir. Dersler öğle yemeğini restoranlarda yerken, kafelerde otururken de yapılır. Genelde okul binasına yakın yerler seçilir. Katılımcı yaşı minimum 18’dir. Kursun sonunda öğrenciler sertifika almaya hak kazanırlar.

Sinema Programı: Haftada 30 ders, Derslerde kelime ve gramer bilgisi işlenirken, Fransızca iletişim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir. Kurslar Orta seviyeden başlar ve her Pazartesi yeni kurs açılır. Sadece Mayıs ayında 3 hafta olarak programlanır. Kişisel görüş gelişimine katkı sağlar, izlenilen filmi yorumlama, sözlü ve yazılı olarak projelendirme, sunumlar, tartışmalar, eleştirel düşünce geliştirme gibi alanlarda eğitim verilir. Sınıflar maksimum 8 - 12 öğrencidir. Katılımcı yaşı minimum 18’dir. Kursun sonunda öğrenciler sertifika almaya hak kazanırlar.

Üniversiteye Hazırlık Kursu: Fransa’da bir üniversiteye girmek isteyen öğrenciler için hazırlık niteliğindedir. Standart ve Yoğun Kurslar 21 / 30 / 36 hafta sürer. Derslerde kelime ve gramer bilgisi işlenirken, Fransızca iletişim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir. Kurslar Orta seviyeden başlar ve her Pazartesi yeni kurs açılır. Sınıflar maksimum 8 - 12 öğrencidir. Katılımcı yaşı minimum 18’dir. Kursun sonunda öğrenciler sertifika almaya hak kazanırlar.

50 + Programı: Haftada 20 ders, 15 saat. Derslerde kelime ve gramer bilgisi işlenirken, Fransızca iletişim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir. Kurslar Orta seviyeden başlar ve her Pazartesi yeni kurs açılır. Fransız mutfağı, kültürü ve medeniyeti hakkında eğitimler verilir. Konusunda uzman şefler ile şarap, peynir hakkında atölye çalışmaları yapılır. Sınıflar maksimum 12 öğrencidir. Kursun sonunda öğrenciler sertifika almaya hak kazanırlar.

Aile Programı: Haftada 20 ders (Standart Kurs) veya haftada 30 ders (Yoğun Kurs). Derslerde kelime ve gramer bilgisi işlenirken, Fransızca iletişim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir. Kurslar Başlangıç’tan İleri seviyelere kadardır ve her Pazartesi yeni kurs açılır. Sınıflar maksimum 12 öğrencidir. Katılımcı yaş aralığı genç öğrenciler için 13 – 17’dir. Çocuklarıyla birlikte ailelerde kendi seviyelerine uygun kurslara katılabilirler. Kursun sonunda öğrenciler ve aileler sertifika almaya hak kazanırlar.

Fransızca Kursu ve Staj: Haftada 15 ders (Standart Kurs) veya haftada 30 ders (Yoğun Kurs). Derslerde kelime ve gramer bilgisi işlenirken, Fransızca iletişim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir. Kurslar Orta seviyeden başlar ve her Pazartesi yeni kurs açılır.  Kursun süresi minimum 2 haftadır. Sınıflar maksimum 15 öğrencidir. Katılımcı yaşı minimum 18’dir. Kursun sonunda öğrenciler sertifika almaya hak kazanırlar. Fransızca kursu ve iş deneyimi programı iki bölümden oluşur. Birinci bölüm dil okulunda standart ve yoğun Fransızca kursu, ikinci bölüm ise Fransızca kursu devam ederken iş deneyimidir. Haftada 15 dil dersine ek olarak 25 saat Azulingua’da çalışılır. Haziran ve Temmuz aylarında katılabilinecek ikinci bölüm 4 – 8 hafta sürer. Çalışmalar Turizm Yönetimi veya Pazar Araştırma Yönetimi alanlarında yapılır.

ÖĞRETMENLER İÇİN PROGRAMLAR:

Pedagoji Eğitim Kursu: Fransa’da öğretmenlik yapmak isteyenler için hazırlanmış programlardır. Derslerde kelime ve gramer bilgisi işlenirken, Fransızca iletişim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir. Atölye çalışmalarıyla birlikte yürütülür. Yazılı ve sözlü anlatım teknikleri, Fransa’daki okul ve eğitim sistemi hakkında bilgi, şarkılar, tiyatro, sınıf etkinlikleri gibi konuları içerir. Kurslar Orta seviyeden başlar ve her Pazartesi yeni kurs açılır. Sınıflar maksimum 12 öğrencidir. Katılımcı yaşı minimum 18’dir. Kursun sonunda öğrenciler sertifika almaya hak kazanırlar.

Sinema Modülü: Haftada 20 ders. Derslerde kelime ve gramer bilgisi işlenirken, Fransızca iletişim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir. Kurslar Orta seviyeden başlar ve her Pazartesi yeni kurs açılır. Daha çok teknik konularda, film klipleri, malzemeler, estetik etkiler, dramatik anlatımlar, görsel-işitsel öğretim araçları kullanılarak program hazırlanmıştır. Sınıflar maksimum 12 öğrencidir. Katılımcı yaşı minimum 18’dir. Kursun sonunda öğrenciler sertifika almaya hak kazanırlar.

Okul Grupları İçin Kurs: Haftada 20 ders (Standart Kurs) veya haftada 30 ders (Yoğun Kurs). Derslerde kelime ve gramer bilgisi işlenirken, Fransızca iletişim becerilerinin geliştirilmesi hedeflenir. Kurslar Başlangıç’tan İleri seviyelere kadardır ve her Pazartesi yeni kurs açılır. Sınıflar maksimum 8 öğrencidir. Katılımcı yaşı minimum 18’dir. Kursun sonunda öğrenciler sertifika almaya hak kazanırlar.

KONAKLAMA

Azurlingua, gençler ve çocuklar için konaklamaları aile yanı ve yaz kampları olarak sunarken, yetişkinler için aile yanı, yaz kampı, residence, hostel, hotel, studyo veya kiralık daire seçeneklerini sunar.