Buradasınız:

25 -February -2018 - 01:01

Okul Görselleri

toronto bilgisayar odas.jpg

Bizden Haberler

Reklam

 

 


 

 

 

 

 

MALVERN HOUSE

İNGİLTERE – LONDRA

Malvern House, 2000 yılında kurulmuş olup Londra’da 2 farklı binada hizmet verir. Piccadilly Merkezinde sadece başlangıç seviyesindeki öğrenciler; Kings Cross Merkezinde ise orta ve üst seviyedeki öğrenciler eğitim alırlar. Malvern House 2003 yılında British Council tarafından akredite edilmiştir. Okul binaları Londra’nın merkezinde yer alır. Otobüs ve metro ile her yere ulaşım oldukça kolaydır. Londra tarihi zenginliği ve hareketli yaşam tarzı ile dünyada en fazla uluslararası öğrenci çeken şehirlerden birisidir. İngilizce eğitiminde uzman ve onlarca dil okulunu barındırarak dünyada İngilizce eğitimin merkezi olmasıyla da İngiltere’nin en çok rağbet edilen şehirlerindendir.

EĞİTİM PROGRAMLARI

Genel İngilizce Kursları: Kurslar her pazartesi başlar. Başlangıçtan ileri seviyeye kadar herkes katılabilir. Dersler haftada 20 saat, sınıflar maksimum 15 öğrenci, minimum katılım yaşı 16’dır. Derslerin içeriği konuşma, dinleme, okuma ve yazma ile birlikte telaffuz gelişimine katkıda bulunur.

Yoğun / Süper Yoğun İngilizce Kursları: Kurslar her pazartesi başlar. Başlangıçtan ileri seviyeye kadar herkes katılabilir. Dersler haftada 20 / 30 saat, sınıflar maksimum 15 öğrenci, minimum katılım yaşı 16’dır. Derslerin içeriği konuşma, dinleme, okuma ve yazma ile birlikte telaffuz gelişimine katkıda bulunur.

Dil Sınavlarına Hazırlık Kursları:

CAMBRIDGE: FCE’ye orta üstü seviyedeki, CAE’ye ileri seviyedeki öğrenciler katılabilir. Toplam kurs süresi 10–12 haftadır. Dersler haftada 20 saat, sınıflar maksimum 15 öğrencidir.

IELTS: Kurslar her pazartesi başlar. Orta üstü ve ileri seviyedeki öğrenciler için hazırlanmış programlardır. Toplam kurs süresi 36 haftadır. Dersler haftada 20 saat, sınıflar maksimum 15 öğrencidir.

İş İngilizcesi Kursları: Kurslar her pazartesi başlar. Orta ve ileri seviyedeki öğrencilerin katılabileceği programlardır. Dersler haftada 20 / 25 saat, sınıflar maksimum 15 öğrencidir. Fast Track Business programı ile mini gruplara (maksimum 8 kişi) program vardır. Ayrıca Executive one-to-one / Birebir dersler haftada 5 ile 30 saat arasında öğrencinin isteğine göre programlanır.

Akademik Kurslar: Kurslar her pazartesi başlar. Başlangıçtan ileri seviyeye kadar öğrencilerin katılabileceği programlardır. Dersler haftada 20 / 25 saat, sınıflar maksimum 15 öğrencidir, minimum katılım yaşı 16’dır. Kursun süresi 16 / 24 hafta arasında değişiklik gösterir.

Uzmanlık Kursları:

İş İçin İngilizce: Kurslar her pazartesi başlar. Orta seviyeden öğrencilerin katılabileceği programlardır. Dersler haftada 25 saat, sınıflar maksimum 15 öğrencidir, minimum katılım yaşı 16’dır.

Turizm İçin İngilizce: Kurslar her pazartesi başlar. Orta seviyeden öğrencilerin katılabileceği programlardır. Dersler haftada 25 saat, sınıflar maksimum 15 öğrencidir, minimum katılım yaşı 16’dır.

Medya İçin İngilizce: Kurslar her pazartesi başlar. Orta seviyeden öğrencilerin katılabileceği programlardır. Dersler haftada 25 saat, sınıflar maksimum 15 öğrencidir, minimum katılım yaşı 16’dır.

Grup Kursları: Gruplar yaklaşık 10 öğrenci ile başlatılır. Program içeriği öğrencilerin istekleri doğrultusunda hazırlanır. Grup koordinatörleri tarafından denetlenerek dersler işlenir.

KONAKLAMA:

Malvern House Londra’daki İngilizce dil eğitimi süresince okul tarafından uzun yıllardır tanınan ailelerin yanında konaklama yaparak ülkenin kültürünü öğrenme ve İngilizcenin geliştirilmesi için uygun seçenektir. Okul yurtlarında veya öğrenci evlerinde birçok ülkeden gelmiş diğer kişilerle yeni arkadaşlıklar da kurarak birlikte konaklama seçeneği tercih edilebilir.

İRLANDA - DUBLIN

İrlanda uçsuz bucaksız sahilleri, dağları, yemyeşil kırsalları, okyanusu ile harika bir ülkedir. Ortaçağ kaleleri, barlardaki geleneksel canlı müzikleri ile mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Dublin’de Vikingler’den kalma tarihi dokuyu, Irish Pub’ları, Baggot Street’teki İtalyan restoranlarını ve canlı sokaklarını görmek mümkündür.

Malvern House, Dublin’de şehir merkezinde yer alır. Okulun yakın çevresinde Merkez Bankası, Trinity Koleji ve alış veriş merkezleri yer alır. Sınıflarda teknolojik donanım bulunur, eğitime uygun dizayn edilmiş olup, interaktif beyaz tahtalar kullanılır.

EĞİTİM PROGRAMLARI

Genel İngilizce Kursları

Yoğun İngilizce Programı: Başlangıçtan ileri seviyeye kadar herkes katılabilir. Dersler haftada 33 saattir. Derslerin içeriği konuşma, dinleme, okuma ve yazma ile birlikte telaffuz gelişimine katkıda bulunur. Bu program seçildiğinde + modül istenirse alınabilir.

Modüller; Konuşma, Yazma, Telaffuz, Medya ve Kitap Kulübü.

Standart İngilizce Programı: Başlangıçtan ileri seviyeye kadar herkes katılabilir. Dersler haftada 20 / 25 saattir. Derslerin içeriği konuşma, dinleme, okuma ve yazma ile birlikte telaffuz gelişimine katkıda bulunur. Bu program seçildiğinde + modül istenirse alınabilir.

Modüller; Konuşma, Yazma, Telaffuz, Medya ve Kitap Kulübü.

Dil Sınavlarına Hazırlık Kursları ve Sınav Organizasyonu:

CAMBRIDGE: FCE’ye orta üstü seviyedeki, CAE’ye ileri seviyedeki öğrenciler katılabilir. Kurlar her pazartesi başlar, 12 hafta sürer.

IELTS: Kurslar her pazartesi başlar. Orta üstü ve ileri seviyedeki öğrenciler için hazırlanmış programlardır. Dersler haftada 33 saat (25 Genel İngilizce + 8 IELTS hazırlık).

BEC (Cambridge Business English Certificate): İleri seviyedeki öğrenciler için hazırlanmış programlardır. İşverenler, meslek kuruluşları tarafından dünya çapında bilinen yeterlilik sertifikasıdır.

Kombineli ve + 50 İngilizce Kursları:

Standart İngilizce programı ile müzik, dans veya spor aktivitelerinin birleştirilmesiyle hazırlanmış programlardır. 25 saat İngilizce dersin üzerine kursiyerler, 12 saat müzik veya dans dersleri alırlar.

İngilizce + Müzik veya Dans Programı: Kursiyerler İngilizce derslerinden sonra, bire bir müzik veya dans derslerine katılırlar. Varsa kendi enstrümanlarını getirebilirler veya okuldan kiralayabilirler. Müzik ve dans öğretmenleri pop, klasik, caz veya geleneksel İrlanda müzik/dans eğitimleri verirler. Her yaştan öğrenciler katılabilir.

İngilizce + Spor Programı: Kursiyerler İngilizce derslerinden sonra, spor derslerine katılırlar. Varsa kendi ekipmanlarını getirebilirler veya okuldan kiralayabilirler. Spor öğretmenleri tenis, binicilik, golf, sörf gibi alanlarda eğitimlerini verirler. Her yaştan öğrenciler katılabilir.

+ 50 ve Gezi Programı: Kursiyerler İngilizce derslerinden sonra, 50 yaş ve üzeri için planlanmış gezilere katılırlar. İrlanda’nın eşsiz manzarası, edebiyat, müzik ve sanatsal mirasının keşfedilmesi kursiyerlere keyifli bir dil kursu yaşatır.

Yöneticiler İçin İngilizce Merkezi:

Bugünün çalışma ortamında rekabet avantajını yakalamak isteyenler için gerekli olan İş ve Yönetimsel İngilizce programı yardımcı olur.

Yöneticiler İçin İngilizce Birebir Program: İngilizce dil becerilerinin ve iş sunumlarının geliştirilmesine yardımcı bir programdır. Ders saatlerini kursiyerlerin belirleme şansları vardır. Haftada 20 / 25 / 30 / 35 / 40 saat olarak seçebilirler.

İş İngilizcesi Programları: Bu program öğrencilerinin CV’lerinin gelişimine katkıda bulunur. Kariyerlerinde ilerlemek için gerekli dil becerileri, telefon konuşmaları, sunum yapma, e-posta, web konferansı, iş yazışmaları gibi alanlarda yeterlilik sağlar.  Orta üstü seviyede olan öğrenciler katılabilir. Bu programda öğrenciler Cambridge BEC Sertifikası için de dersler alabilirler. (Standart İngilizce 25 + BEC 8 saat).

İş İngilizcesi Projeleri: Bu programda öğrencilere gerçek iş senaryoları projesi verilir. Öğretmenler rehberliğinde öğrenciler takım çalışması, zaman yönetimi, toplantı tarihleri ve sunumlar hakkında deneyim kazanırlar. 4 haftalık programların sonunda Sertifika verilir. Orta ve ileri seviyede olan öğrenciler katılabilir.

Staj Programı (ücretsiz): Bu programda öğrenciler Bilgisayar Teknolojileri, Hukuk, Turizm ve Otelcilik, Yönetim, Pazarlama, Bankacılık vb. alanlarda staj olanakları bulurlar. Katılımcılar genellikle üniversite öğrencileri ve kariyerlerine yeni başlamış genç profesyonellerdir. Orta ve ileri seviyede olan öğrenciler katılabilir. Kursun süresi minimum 12 haftadır.

Work & Study Programı (ücretli) – NON EU: Bu programda (AB ülkelerinden olmayan) öğrenciler Turizm Otelcilik ve Perakende Satış alanlarında staj olanakları bulurlar. Bu programa katılmak isteyen öğrencilerin farklı alanlarda deneyimleri var ise okul bu alanlarda iş bulmalarına da yardımcı olur. Katılımcılar genellikle üniversite öğrencileri ve kariyerlerine yeni başlamış genç profesyonellerdir. Orta seviyede olan öğrenciler katılabilir. Kursun süresi 25 / 36 / 50 haftadır. Dersler haftada 20 saattir.

Yaz Programları: Farklı yaş grupları için hazırlanmış, İngilizceyi öğrenirken yeni ve yaratıcı aktivitelerle birleştirilmiş programlardır.

Gençler İçin Yenilikçi Program (11 – 15 yaş arası): Bu program İngilizceyi öğrenirken futbol, tenis, yüzme, geziler, bitki tohumları yetiştirme, güneş panelleri, teknoloji entegrasyonu gibi farklı etkinlikleri içerir. Dersler haftada 20 saattir. Kurs tarihleri Temmuz ve Ağustos ayları arasındadır. Konaklamalar tam pansiyon aile yanı veya yurt seçenekleri şeklindedir.

Gençler İçin Yöneticiliğe Hazırlık Programı (16 – 19 yaş arası): Bu program İngilizceyi öğrenirken yüksekokula veya çalışma hayatına hazırlık etkinlikleri içerir. Dersler haftada 20 saattir. Kurs tarihleri Temmuz ve Ağustos ayları arasındadır. Konaklamalar tam pansiyon aile yanı veya yurt seçenekleri şeklindedir.

Yetişkinler İçin Yaz Programları (20 ve üzeri yaş): Yoğun ve Standart programlar sunulur. Yoğun programda dersler haftada 33 saat, Standart programda dersler haftada 25 saattir. Derslerin içeriği konuşma, dinleme, okuma ve yazma ile birlikte telaffuz gelişimine katkıda bulunur. Kurs materyalleri ve yöntemleri modern, ileri düzeyde ve öğrencilerin gereksinimlerine göre seçilmiştir.

Ebeveynler İçin Kurslar: Aileler çocukları İngilizce eğitim alırken onlarla birlikte konaklayıp, Dublin’i gezerek ve Yetişkinler için olan kurslara katılabilirler.

Akademik Kurslar: Malvern House Dublin, İrlanda’daki okullar ile işbirliği içerisindedir. Lise, Yüksekokul ve Üniversitelere giriş için tasarlanmış bu programda öğrencilerle uzmanlar tarafından bireysel ilgilenilir. Dersler sayıca küçük sınıflarda verilir.

Öğrencilerin seçebileceği programlar;

Ø Genç öğrenciler için sertifika (12 – 15 yaş arası)

Ø Geçiş yılı (16 yaş)

Ø Bitirme sertifikası (17 – 18 yaş)

Grup Programları ve Hizmetler: Bu programda her yaştan öğrenci gruplarının karşılanması, özel dersler, sosyal ve turistik gezilerin planlanması sunulur. Gruplar yaklaşık 10 öğrenciden oluşur. Program içeriği öğrencilerin istekleri doğrultusunda hazırlanır. Lise Grupları öğretmenler tarafından denetlenir. Üniversite Grupları, Özel Öğretim Gruplarına uygun bütçelerle, oldukça güzel konaklama hizmeti verilir.

Yabancı Dil Kursları: Dublin’de İngilizcenin dışında farklı dillerde de eğitim almak isteyenlere seçenekler sunulur. Dersler akşamüzerleri verilir. Kursların süresi en az 2 haftadan başlar. Eğitimi verilen diğer diller;

Ø İspanyolca (seviye 1 - 2)

Ø İtalyanca (seviye 1 - 2)

Ø Almanca (seviye 1)

Ø Japonca (seviye 1)

Ø Brezilya Portekizcesi (seviye 1 - 2)

Ø Rusça

Ø Arapça

Ø Çince (iletişimsel)

KONAKLAMA:

Malvern House Dublin’deki İngilizce dil eğitimi süresince okul tarafından uzun yıllardır tanınan ailelerin yanında konaklama yaparak ülkenin kültürünü öğrenme ve İngilizcenin geliştirilmesi için uygun seçenektir. Okul yurtlarında birçok ülkeden gelmiş diğer kişilerle yeni arkadaşlıklar da kurarak birlikte konaklama seçeneği tercih edilebilir.